Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, locarno napisał:

Czy można bezpiecznie stosować Owatrol na uszczelki zewnętrzne?

Bezpiecznie - tak, ale po pewnym czasie (dosyć szybko) schodzi nierównomiernie z gumy i pozostają resztki w postaci połyskliwych plam, co wygląda beznadziejnie. Dlatego lepiej odpuścić Owatrol, a stosować dedykowane środki do uszczelek/elementów gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie, bez szydery poproszę 🙂

Teściu używa tradycyjnych? metod czyszczenia kokpitu, typu szare mydło. 

Jak ma się to w porównaniu do apc/dedykowanych interior cleanerów? Polecacie/odradzacie? Co przemawia za, a co przeciw? 

Sam osobiście używałem gotowego interior cleanera, ale i także apc w odpowiednim stężeniu, ale zastanawia mnie temat mycia szarym mydłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem, więc podpytam kolegów: Drugi rok z rzędu czas na porządne mizianie auta mam dopiero w maju/czerwcu i w zasadzie tylko do października/listopada (takie studia). Będę za 2 tygodnie odpalać Dual-kę i się zastanawiam czy zostać przy woskach czy zabezpieczyć wóz porządnie powłoką, mieć jako tako spokój z pielęgnacją, jednocześnie zamykając sobie drogę do wosków. Opcja nr 3 to teraz finish i wosk a październiku one-step i na np reload/lightowa powłoka co wytrzyma do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem, więc podpytam kolegów: Drugi rok z rzędu czas na porządne mizianie auta mam dopiero w maju/czerwcu i w zasadzie tylko do października/listopada (takie studia). Będę za 2 tygodnie odpalać Dual-kę i się zastanawiam czy zostać przy woskach czy zabezpieczyć wóz porządnie powłoką, mieć jako tako spokój z pielęgnacją, jednocześnie zamykając sobie drogę do wosków. Opcja nr 3 to teraz finish i wosk a październiku one-step i na np reload/lightowa powłoka co wytrzyma do wiosny.

Opcja 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/11/2021 at 11:35 AM, Marcin1992 said:

@Grzechu23 @peciu no dobra to namowiliscie i zamawiam👍👌

Może troche srogi odkop, ale przy kamerkach xioami radze uważać na komendy glosowe - mam dwie 1s i w jednym aucie non stop wygrywa dzwieki które niby kaza jej nagrac/zrobic zdjecie a w 2 sie z tym nie spotkalem. No i w jednej kamerce (ta sama co łapała non stop komunikaty glosowe) cos sie spierdzielilo i po 5-10 minutach wywala errora z karta sd że nie moze zapisać danych czy że poprostu zgubila karte (po ok 1-2 latach jej odwalilo na leb), karta z tego co sprawdzalem sprawna wiec nie mam pojecia co jest nie tak, po resecie urzazenia znowu nagrywa przez te ok 10 min - zastanawiam sie czy nie porobila jakis bad sektorow przez nagrywanie w kolko na tych samych blokach pamieci, no ale z tego co pamietam hdtune nic nie wykazal. Jeszcze raz chcialbym za wykop przeprosić, ale wolalem poinformować nawet po czasie że warto miec to na uwadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, analyzator napisał:

@D@ViD a nie wiem jak są wybierane relacje do konkursu 🙂 wiec się zastanawiam 

W latach poprzednich w tym konkursie rocznym startowały wszystkie prace z podium  w poszczególnych kwartałach. A czegoś brakuje? Jak tak to pisz do @krd może pominął. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav po kilku tygodniach dziś się nie włącza. Tydzień temu błąd karty. Oddałem na reklamacje i faktycznie była wadliwa. Mówię okej zdarza się. Kupiłem Samsunga i przez tydzień do dziś smiagalo wszystko. O 21 wracam do domu i zonk, kamerka się nie włącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem pasty do One Stepa; polecacie bardziej Koch F6, 3D One czy może Menzerne 400 bo słyszałem ze da rade nią zrobić One Stepa z padami do wykończenia i przy okazji można nią zadziałać gdzieś ostrzej na twardym padzie ? Którą pracuję się najlepiej oraz uzyskuje najlepsze efekty ?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdro 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, smerf91 napisał:

W latach poprzednich w tym konkursie rocznym startowały wszystkie prace z podium  w poszczególnych kwartałach. A czegoś brakuje? Jak tak to pisz do @krd może pominął. 

 

Dobra odpowiedź!

;-)

Top3 z każdego konkursu ląduje w Best Of.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuch4r - posiadam i używam wszystkie w tych past. Trudno jest wskazać, którą z tych past można polecić (a właściwie z dwóch - Koch i 3D, gdyż Menzerną rzeczywiście można zrobić one step na określonych lakierach, ale jej miejsce zajęła u mnie pasta CP Ultracut (mogę uzyskać lepsze wykończenie). Zamiast Menzerny, do wyboru dodałbym Scholl S20 Black. Jednak spośród Koch i 3D wybrałbym 3D - jej ścierniwo  jest początkowo agresywniejsze, niż w paście Koch, a możliwe wykończenie zbliżone do tego, co można osiągnąć Koch-em (pomijam dobór i działanie określonych padów). Koch'a wybieram do miękkich lakierów, 3D do średnich/średnio twardych. Ale opinie to - wg mnie - tylko część kryterium wyboru pasty. Tak, jak z większością wyborów, musisz sam sprawdzić i wybrać pastę, którą będzie Ci się najlepiej pracowało i która zapewni zadowalający wynik (przy podobnej twardości lakieru czasem lepiej pracuje mi się 3D, a czasem S20 Black/S2 Black).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwana jest mi jeszcze powłoka. Wymagałbym od niej trwałości 2 lat, przy sporych przebiegach, często autostradowych, przy w miarę normalnej aplikacji, tak abym dał radę sobie ją położyć w domowych warunkach. Myślałem o klasyku - CP UK 3.0, ale pewnie nie wytrzyma mi 2 lat. Co jest obecnie na czasie z równie łatwą aplikacją i nienagannym lookiem? Czy może brać Carpro i po roku odświeżyć + dołożyć warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 Nie wiem o co chodzi z tymi kamerkami xioami, jak mowie u mnie jedna po 2 latach zaczela wariowac (tylko nie pamietam czy tam jest karta samsunga czy sandiska), druga jeszcze dziala (karta samsunga) ale moj jakis blaupunkt ktory cholera wie ile juz ma lat dziala nadal bez problemu (nie liczac tego ze auto malo jezdzone to czesto gubi date), nie liczac jednej sytuacji gdzie chcialem zgrac film ktory by sie idealnie na jakies kompilacje na yt nadal, ale okazalo sie ze kamerka nie nagrywala v: Teraz kumpel kupil na promce a500s od 70mai wiec zobaczymy jak u niego bedzie to wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.