Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
5 godzin temu, kamil598 napisał:

@Domel nie testowałem ale ostatnio zaciekawił mnie ten produkt 

https://www.detailing-house.pl/koch-chemie-kcu

Ale to jest dressing a mi chodzi o "Wheel or Tire Cleaner" 🙂

Kupiłem takie cudo i będę testował sobie 🙂 10844792839

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci nie ma różnicy czy robisz cleanerem czy pastą finishową jak coś się dostanie pod pada to w obu przypadkach będzie bałagan
Wspomniałem o tym, bo pierwsze
samodzielne obcowanie z maszyną miało miejsce jesienią z cleanerem właśnie - a skoro nawet ja nic nie popsułem, mogę uznać, że to w miarę "bezpieczne" na zewnątrz. Z pastą pewności nie mam - wolałem zapytać.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że bezwietrzna noc byłaby idealna, tym bardziej, że slonce "nie wchrzaniałoby się" w oświetlenie. Problemem mogłaby jednak ewentualnie być osiadająca na aucie wilgoć...

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci właśnie ze względu na wilgoć na Twoim miejscu noc bym sobie odpuścił, pomijam już robactwo w tym komary. Możesz mieć męczarnie przy wycieraniu po prostu. 

Kilka razy działałem maszynowo na zewnątrz i było spoko. Najgorzej jak jest jakiś pylący okres i całe to dziadostwo osiada na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do pierwszej zabawy Dual-ką, mam Hamrona z talerzem 125mm, jednak boję się, że wiele elementów nie dam rady zrobić ze względu na rozmiar talerza. Zastanawiałem się jak takie miejsca ogarnąć. Maszyna z talerzem DA albo może wykorzystać zakupione wcześniej stożki do wiertarki?

Jeden z partnerów ma aktualnie promkę na Liquid Elements T2500 - DA skok 8 mm z opcją pracy na talerzu 75mm, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie i pewnie banalne pytanie na które nie znam odpowiedzi nt. Skóry na kierownicy. 

Otóż jakiś czas temu dałem kierownicę do obszycia gładka matowa i chce dowiedzieć się jak utrzymać ją w czystości i jakości. 

W swoich zasobach mam do wnętrza jako apc nielsen cyclone oraz adbl interior cleaner i resztki pb natural Look który również służy do opon 😀. Nic dedykowane do skór nie mam. Potrzebuję coś do czyszczenia i konserwacji. Chyba że jest coś all in one? Ewentualnie małe butelki lub ścierki? Raz na miesiąc chciałbym wyczyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym CleanTech Leather QD, do mycia szare mydlo z wodą a na konserwację w.w produkt od clean tech . W sumie to szare mydlo plus adbl interior cleaner to i wszystkie plastiki mogę przejechać. 

Kiedyś to tylko natural Look używałem bez wcześniejszego czyszczenia i też "jakoś" to dawało radę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lobuzzz jak nie jest szczurem i sam dbasz to możesz podejść inaczej. Najdelikatniejszy interior cleaner i jak po trasie ci się ręce spocily lub raz na jakiś czas ic na ręcznik. Nic się nie dzieje, kiera jest czysta. Dzisiaj zrobiłem 1100km częściowo w pełnym słońcu. Na koniec wyciągnąłem ic, dwa strzały na ręczniki. Chwila moment i gotowe. 

Skórze szkodzi mocna chemia, woda, szorowanie, natłuszczenie. W ten sposób unikasz wszystkiego. Taka moja skromna teoria i skromna praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie amatora 😄 Chce kupić maskę testową do przećwiczenia pracy na Dual-ce, zanim wjadę na auto.
Wiem, że warto dobrać z podobnego modelu/marki lub chociaż kraj pochodzenia co auto, na którym będę pracował, ale czy jej kolor ma jakieś duże znaczenie? Wiem, że najlepiej czarna i żeby nie brać srebrnej/białej, ale np. czerwona albo niebieska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kolorem, ale sama struktura lakieru jest kluczowa. Weźmiesz czerwoną, to z dużym prawdopodobieństwem będzie to solidowy lakier bez ziarna. Czarny uni też się może trafić. Pytanie czy szukasz czegoś z metalikiem czy nie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator czy w takim razie raz na jakiś czas mogę użyć tego co mam adbl interior cleaner? On bardziej czyści czy konserwuje? Skóra nówka na kierownicy i chciałbym zachować jak najdłużej jej fakturę i świeżość. 

Z doświadczenia wiem że najpierw trzeba wyczyścic a później konserwować aby na jak najdłużej zachować oryginalny stan. 

Mimo że dbamy o dłonie ale nie oszukujmy się zamykamy garaż, drzwi, pot, itd i wszystko idzie na kierownicę stąd pytanie do was. Nigdy za bardzo w to nie wnikałem ale czas najwyższy i tym się zająć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.