Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam położoną powłokę na nielakierowane plastiki Gyeon Trim, broblem w tym że pracownik stacji tankując żonie benzynę nie wiem w jaki sposób oblał trochę ten plastik benzyną, zauważyłem taki jakby od barwienie w tym miejscu, czy to mogło zdjąć powłokę przez oblanie jej benzyną?  Z góry dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam że nastąpiło ogólne wk...ienie  zawsze jak nie urok to sraczka, albo przemarsz armii czerwonej
 
Edit : nikt nic? 
Ktoś coś podpowie? 

Benzyna jakby nie było to rozpuszczalnik i to dość silny, dodatkowe długie narażenie, wyschnięcie bo pewnie nie wytarł tego odrazu, co więcej wysokie temperatur (jeśli to gdzieś na dniach było) i pałace słońce… i kuku gotowe takze jak najbardziej zdjąć powłokę wg mnie oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bapko napisał:


Benzyna jakby nie było to rozpuszczalnik i to dość silny, dodatkowe długie narażenie, wyschnięcie bo pewnie nie wytarł tego odrazu, co więcej wysokie temperatur (jeśli to gdzieś na dniach było) i pałace słońce… i kuku gotowe takze jak najbardziej zdjąć powłokę wg mnie oczywiście.

Ok to teraz mogę uzupełnić ten element ponownie czy muszę w jakiś sposoby zdjąć tą powłokę z całego elementu ( tylko nie wiem jak 😜) i zrobić cały element od nowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do smarowania zawiasów w drzwiach, klapie bagażnika itp? Skończył mi się Wurth HSW ale średnio byłem zadowolony ponieważ on siada tylko na powierzchni a nie wnika do środka przez to np. zawiasy pomimo nasmarowaniu dalej lubiły skrzypieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz mogę uzupełnić ten element ponownie czy muszę w jakiś sposoby zdjąć tą powłokę z całego elementu ( tylko nie wiem jak ) i zrobić cały element od nowa? 

Trzeba oczyścić element i aplikować jeszcze raz… jak to zrobic @DZIADZIA pokazywał fajnie jednym ze swoich filmików. Z aplikacji owatrola polytrol o ile się nie mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o metodzie no rinse? Czy jest lepsza niż normalne mycie? Jeżeli posiadam auto, które myje co 3 tygodnie i jest na nim sporo syfu to co będzie lepsze? Dodam, że przy metodzie na dwa wiadra co rusz powstają nowe rysy mimo, że robię pre wash z piany aktywnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o metodzie no rinse? Czy jest lepsza niż normalne mycie? Jeżeli posiadam auto, które myje co 3 tygodnie i jest na nim sporo syfu to co będzie lepsze? Dodam, że przy metodzie na dwa wiadra co rusz powstają nowe rysy mimo, że robię pre wash z piany aktywnej. 

Tak czy siak trzeba dobry prewash zrobic jak jest 3 tugodniowy syf na aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gardor napisał:

Czego używacie do smarowania zawiasów w drzwiach, klapie bagażnika itp? Skończył mi się Wurth HSW ale średnio byłem zadowolony ponieważ on siada tylko na powierzchni a nie wnika do środka przez to np. zawiasy pomimo nasmarowaniu dalej lubiły skrzypieć. 

Polecam nadaje się też na wszelkie połączenia np w myjkach gdzie są uszczelki i nie tylko. Nic nie rdzewieje, dobrze nawet uszczelnia dodatkowo 🙂 

https://shop.berner.eu/pl-pl/p/10198-specjalny-smar-dla-przemysu-spoywczego-500-ml-nsf.html?article_id=213965

Kolega @V1RU$ polecił i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor ten Fuchs Anticorit DFG to jest raczej odrdzewiacz 🤔 jeśli ma być Fuchs to śmiało polecam: Fuchs Anticorit Synth. 

Środek w chwili użycia jest rzadki, b. dobrze penetrujący i po chwili robi się gesty. Równie dobry jest też Beko o podwyższonej przyczepności. Obydwa są świetne lecz pozostawiają lepki osad, lecz nie widzę problemu aby go usunąć z zewnątrz 🙂 jeśli ma być bez osadu to chyba musisz szukać jakiegoś suchego smaru. 

Nie mam opakowania Beko, bo już się skończył a tak wygląda Fuchs:

IMG_20210625_115646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie sposób na to, żeby nie zmyć dressingu z opon, a jednocześnie ciut je odświeżyć? Niemyte w ogóle nie wyglądają dobrze, zaś zaatakowanie ich szczotą z T&R niszczy zabezpieczenie bezpowrotnie... Czasem zwyczajnie nie ma czasu lub weny na wyciąganie opony na błysk pod kolejny dressing co tydzień, jeśli widać przed myciem wciąż efekty poprzedniej aplikacji.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, MMCzysci napisał:

aki macie sposób na to, żeby nie zmyć dressingu z opon, a jednocześnie ciut je odświeżyć? Niemyte w ogóle nie wyglądają dobrze, zaś zaatakowanie ich szczotą z T&R niszczy zabezpieczenie bezpowrotnie... Czasem zwyczajnie nie ma czasu lub weny na wyciąganie opony na błysk pod kolejny dressing co tydzień, jeśli widać przed myciem wciąż efekty poprzedniej aplikacji.

Pedzelkowanie apc albo lekkim tire cleanerem, np FX Protect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, MMCzysci napisał:

A może przygotować np Pure Black w stężeniu 1:10-1:15? Żeby kurz i piach zeszły, a dressing siedział sobie dalej.

Jak najbardziej, Każdy Tire Cleaner mocno rozcieńczony do usunięcia zwierzchniego brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bapko napisał:

Potrzebuje przyciemnić szyby w BMW 1, 5 drzwiowej w Krakowie w miarę szybko i dobrze. Macie kogoś do polecenia?

Car solar-  Chorzowska 6 krakow 

Polecam robiłem 2 swoje auta tam, wielu znajomych tak samo i wszyscy zawsze zadowoleni, u siebie aktualnie nie jestem zadowolony bo majster polecał mi ciemniejszy kolor a ja się bałem ze będzie za ciemno 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car solar-  Chorzowska 6 krakow 
Polecam robiłem 2 swoje auta tam, wielu znajomych tak samo i wszyscy zawsze zadowoleni, u siebie aktualnie nie jestem zadowolony bo majster polecał mi ciemniejszy kolor a ja się bałem ze będzie za ciemno 

Orientujesz się jaki procent przyciemnienia jest fabryczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 20.06.2021 o 17:29, pablo15005 napisał:

@BialyGTItestowales juz tego powerclean? Spora wielozadaniowosc ma ten produkt z tego co mówi Pan Sz. 

Uzywalem dzisiaj power cleana do czyszczenia padow podczas pracy i ma moc i pieknie doczyszcza. Wczesniej uzywalem aqua apc i tez czyscil ale trzeba go bylo uzyc wiecej. Ale czy warty swojej ceny ten powerclean to nie wiem na prwnoe nie oplaca sie kupic malego opakowania a jak sie ktos zdecyduje na duze opakowanie to juz nie wychodzi tak zle cenowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.