Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Używa ktoś takiego cuda ? Chodzi mi o maszynkę która jest w stanie dźwignąć z -1st do około +6zt w garażu przez godzinkę.

 

3,3 kW

 

obraz.png.774b2e864497f6e3145b0e7f61fa9468.png

Kalkulatorek pokazuje ze godzinka grzania to koło 2 PLN - tragedii nie ma.

obraz.png.8793f32f95f777e5dddf795b2a7a4763.png

 

22 minuty temu, sparco0 napisał:

FX protect surface agent 1 wersja, to z nim były jakieś problemy, a V2 już poprawiony?

tak. V2 jak dla mnie rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś takiego cuda ? Chodzi mi o maszynkę która jest w stanie dźwignąć z -1st do około +6zt w garażu przez godzinkę.
 
3,3 kW


Mam dwa Mastery. Jeden 9kW, drugi 22kW. Grzeją aż miło. 9 ma już z 5 lat i żadnych problemów z nim nie było, 22 mam od pół roku dopiero. 3,3 kw powinno dźwignąć tyle ale nie wiem czy w godzinkę się wyrobi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadających wiaderko do czyszczenia padow.
Mam model Lake country 3000D i we wszelkich instrukcjach w internecie widze, że jest nad dnem umieszczony bialy filterek, którego u mnie w zestawie nie było.
Orientuje się ktoś czy producent uznal, że jest on zbędny czy moze otrzymałem towar niekompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 14:34, Domel napisał:

Używa ktoś takiego cuda ? Chodzi mi o maszynkę która jest w stanie dźwignąć z -1st do około +6zt w garażu przez godzinkę.

 

3,3 kW

Wojtek. Nie ma szans. Ja u siebie w garażu mam 3KW i przez 7 godzin poszło z +1 do +8. Niestety problemem w tych nagrzewnicach jest to, że zimne powietrze zaciągane z tyłu skutecznie wychładza grzałkę. W efekcie z nagrzewnicy nie leci gorące powietrze.

Tyle , że mój garaż w całości ma ok 60m2. Nie wiem jak duży masz. Może przy mniejszym ta dmuchawka zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał:

Tyle , że mój garaż w całości ma ok 60m2. Nie wiem jak duży masz. Może przy mniejszym ta dmuchawka zda egzamin.

Wojtek ma garaż 4x3 🤣 więc da rade 😄 U ziomka w studio taka nagrzewnica, ale 9kW i na sporej hali daje radę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał:

Wojtek. Nie ma szans. Ja u siebie w garażu mam 3KW i przez 7 godzin poszło z +1 do +8. Niestety problemem w tych nagrzewnicach jest to, że zimne powietrze zaciągane z tyłu skutecznie wychładza grzałkę. W efekcie z nagrzewnicy nie leci gorące powietrze.

Tyle , że mój garaż w całości ma ok 60m2. Nie wiem jak duży masz. Może przy mniejszym ta dmuchawka zda egzamin.

 

20 minut temu, D@ViD napisał:

Wojtek ma garaż 4x3 🤣 więc da rade 😄 U ziomka w studio taka nagrzewnica, ale 9kW i na sporej hali daje radę 🙂 

Zacząłem się interesować grzejnikami/panelami na podczerwień. Mam pewien pomysł co do jego zastosowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jula są nagrzewnice ceramiczne  2kW za 59zł , a grzeje takie coś jak wściekłe i dosłownie nie można długo ręki utrzymać na 20cm od wylotu . Kupując 2szt mamy nadmuch z 2 stron co lepiej rozkłada ciepło w garażu. Oczywiście jeśli mamy bezpiecznik 10A, to nie możemy podpiąć 2 szt . , no chyba że puścimy je na połowie mocy ... ale to bezsensowne wydane dodatkowe 59zł . 

Dobrze sprawdza się też  koza lub ... klimatyczny kominek 😍 o ile ktoś ma dostęp do drewna/brykietu , no i chce się bawić w dokładanie do pieca .  Za tysiaka ( koszt kozy+rury itd.)  można pomyśleć  nad "chińskim webasto"  bo nawet takie 5kW daje sporo ciepła , a taka 8kW to już lux i ciepełka duuuużo!  Instalacja prościutka , bo tylko rura  wydechowa fi 30 przez ścianę i koniec prac , ale też trzeba wiedzieć że żre to ok . 0.5-  1L/h ropy  , czytaj 2,30 - 4,60zł na godzinę  ... i tu wracamy do początku , czyli tani grzejniki z Jula za 59zł , a reszta kasy idzie do zakładu energetycznego 🙂  Za samą cenę webasto /kozy czyli ~tysiak  mamy  833 godziny pracy 2kW grzejnika (1,20zł na godzinę) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.