Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam garaż o powierzchni 18m kw wykonany z płotu betonowego o grubości 5cm i dach też beton około 10cm(ocieplony styropianem 5cm). Ogrzewam go chińskim webasto. Przy temperaturze 1st wewnątrz po godzinie grzania w trybie max mam 11 stopni i spalone niecałe pół litra ropy. Po Niecałej godzinie włączam 2 albo 3 bieg (z pięciu) i cały czas mam około 12stopni. Nie ma już tej oferty na aliexpress ale dałem za niego dokładnie 407zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było blisko zera, około 2-3. Niezależnie od temperatury wewnątrz i zewnątrz w niecałą godzinę mam dodatkowe 10 stopni. Nie sprawdzałem długodystansowo na maksymalnej mocy bo przy takiej różnicy już jest na tyle ciepło że zaczynam zrzucać wierzchnie warstwy ubrania. Izolacja garażu bardzo słaba, grzejąc wieczorem jest fajnie a rano już jest dokładnie tyle samo co przed nagrzewaniem. Wersja którą mam ma podobno 8kw wg chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Domel napisał:

Moj ma z 20m może - Jak skoczy z 0 do 8 to bede cały szczesliwy 😉

Ta ferelka gazowa campingowa nie dawała rady.

2021-01-14-09-59-54.jpg


2021-01-14-12-10-31.jpg


2021-01-14-16-43-15.jpg

 

Kupiłem 3,3 kW bo wszystko powyżej 5kW to już na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, MTfoto napisał:

Mam garaż o powierzchni 18m kw wykonany z płotu betonowego o grubości 5cm i dach też beton około 10cm(ocieplony styropianem 5cm). Ogrzewam go chińskim webasto. Przy temperaturze 1st wewnątrz po godzinie grzania w trybie max mam 11 stopni i spalone niecałe pół litra ropy. Po Niecałej godzinie włączam 2 albo 3 bieg (z pięciu) i cały czas mam około 12stopni. Nie ma już tej oferty na aliexpress ale dałem za niego dokładnie 407zł.

Tez szukałem webasto ale jakoś ceny mnie przeraziły w tedy.

Testowałem dziś przez 20 minut i przy temp w razu 1st - wzrosło po 20 minutach do 4st. Także już by sie coś dało wiecej porobić i nie odmrozić rąk 😉

2021-01-19-12-02-21.jpg


2021-01-19-18-36-50.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Domel napisał:

Testowałem dziś przez 20 minut i przy temp w razu 1st - wzrosło po 20 minutach do 4st. Także już by sie coś dało wiecej porobić i nie odmrozić rąk 😉

Garażyk rzeczywiście mały. Ciekaw jestem jak u Ciebie sprawdziłby się panel grzewczy A:9845720004

PS. Ja właśnie zamówiłem sobie takie cudo o mniejszej mocy aby zobaczyć czy to rozwiązanie się do czegoś nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dostałem informacje że na stronie work stuffa są promocje mam kilka pytań co do ich produktów:
-Czy work buttle (z tego co pisze na stronie z atomizerem canyon'a) nadałby by sie do rozprowadzenia Excede t&r? Wydaje mi sie że musi byc tam chyba atomizer spieniajacy, ale moge sie mylić
-Do czyszczenia deski/plastikow wewnatrz lepiej nada sie zwykły pędzel od GS czy lepiej brać blacka? Widzaiałem opinie ze czarny sie dobrze nadaje do czyszczenia komory silnika bo jest twardy, ale nie wiem czy nie bedzie za twardy dla wnętrza
-Miał ktoś porownanie miedzy GS monsterem a fireballem pin towelem? Cena wychodzi bardzo podobna i zastanawia mnie czy jest jakaś zauważalna różnica, bo z tego co czytałem to podobno wiekszość twistów działa tak samo albo bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Skav napisał:

-Czy work buttle (z tego co pisze na stronie z atomizerem canyon'a) nadałby by sie do rozprowadzenia Excede t&r? Wydaje mi sie że musi byc tam chyba atomizer spieniajacy, ale moge sie mylić

Nie musi być spieniający. Zwykly atomizer wystarczy

17 minut temu, Skav napisał:

-Do czyszczenia deski/plastikow wewnatrz lepiej nada sie zwykły pędzel od GS czy lepiej brać blacka? Widzaiałem opinie ze czarny sie dobrze nadaje do czyszczenia komory silnika bo jest twardy, ale nie wiem czy nie bedzie za twardy dla wnętrza

Jak jest do komory silnika to po co chcesz we wnętrzu takim twardym działać. Kupujesz ten "standardowy"

18 minut temu, Skav napisał:

-Miał ktoś porownanie miedzy GS monsterem a fireballem pin towelem? Cena wychodzi bardzo podobna i zastanawia mnie czy jest jakaś zauważalna różnica, bo z tego co czytałem to podobno wiekszość twistów działa tak samo albo bardzo podobnie

Nie ma różnicy :0 dopiero róznica jest przy WS KING, który jest dwustronny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav na stronie są promo tylko na good stuff teraz. Coś tylko było mówione, że niedługo będą na WS promocje.

Jak nie wiesz jaki pędzel do kokpitu to zawołaj @Work Stuff albo @Good Stuff a na pewno ci doradzą. Dodatkowo mx_nowicki nagrał kiedyś film o pędzlach work stuff. Możesz poszukać i dużo rzeczy pewnie się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, vlodek2532 said:

@Skav na stronie są promo tylko na good stuff teraz. Coś tylko było mówione, że niedługo będą na WS promocje..

Rzeczywisicie, nie zauwazylem ze recznik jest innego producenta - to by tlumaczylo czemu z koszyka gdzie kod na 15% dawał może z 2% zniżki. Co do filmu u Nowickiego to zaraz nadrobie zaległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś sprawdzony wąż ogrodowy ? 😄 Kupiłem kiedyś jakiegoś no-name i wkurza że jest strasznie sztywny, przez co się załamuje w kilku miejscach na swojej długości. Cena bez znaczenia, byle by jakośc była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, KiziorDZN napisał:

Poleci ktoś jakiś sprawdzony wąż ogrodowy ? 😄 Kupiłem kiedyś jakiegoś no-name i wkurza że jest strasznie sztywny, przez co się załamuje w kilku miejscach na swojej długości. Cena bez znaczenia, byle by jakośc była dobra.

Gardena ***** (5 gwiazdek)

EDIT: To sie nazywa "super flex" 6 gwiazdek = 9648573872

Uzywam od lat sa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dwa pytania:

1. Planowany one step, pady adbl pomarańczowe, co lepsze - koch f6 czy car care one hybrid? Lakier skody octavii III, biały akryl.

2. Nakładanie nw od shiny garage, po wyczyszczeniu glass polish, przed nałożeniem nw, odtłuszczać IPĄ?

z góry dzięki za odpowiedź 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, etr napisał:

1. Planowany one step, pady adbl pomarańczowe, co lepsze - koch f6 czy car care one hybrid? Lakier skody octavii III, biały akryl.

nie da sie jednoznacznie stwierdzić która kombinacja bedzie lepsza, wszystko zalezy jaka maszyna, jak wypracowujesz ją itp. Nikt Ci nie powie ktora kombinacja bedzie lepsza do one stepa bo nie da sie tego w taki sposob określić, jeden lakier skody jest mega twardy gdzie z kolei masz drugi lakier który jest mega miekki a niby ten sam producent auta. 

Zacznij polerowac i bedziesz wiedział któa kombinacja bedzie lepsza 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
23 minuty temu, Kondziuu napisał:

ciepłą i zimną barwą światła tak do 200zł

nie ma szans w tym budżecie, nawet mactronic budżetowy kosztuje ponad 300 aktualnie chociaż ma pewne wady które potrafia denerwować. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Streat napisał:

nie ma szans w tym budżecie, nawet mactronic budżetowy kosztuje ponad 300 aktualnie chociaż ma pewne wady które potrafia denerwować. 

Nie sądziłem że latarki inspekcyjne mogą aż tyle kosztować, chociaż z drugiej strony nic dziwnego. W takim razie coś do 250zł z zimną barwą bo chyba ważniejsza prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Kondziuu napisał:

zimną barwą bo chyba ważniejsza prawda?

zimna barwa jest dobra do ciemnych lakierów, przy jasnych lakierach lepsza jest ciepła 🙂 

W mojej opini fajna latarka inspekcyjna jest brayt WL4011 która ma co prawda barwe bardziej ciepłą niż zimną ale za cene około 200 zł masz solidny sprzęt który duzo pokazuje 😉 Zrobiłem test na forum różnych latarek i tam widać na ciemnym lakierze ile pokazuje brayt a ile np. chinczyk z ali za 80 zł 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kondziuu napisał:

Możecie polecić jakąś lampę inspekcyjną z ciepłą i zimną barwą światła tak do 200zł?

może nie do 200zł ale do 300zł Mactronic Sunscan 5.2, na stornie latarki jest aktualnie promocja z 345zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.