Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko, myję auto ręcznie na dwa wiadra na bez dotyku, zgodnie ze sztuką piana z pianownicy ręcznej itp na koniec wytarcie i nałożenie SSW, jednak ostatnio zrobili normalną pianownicę na bezdotyku na którym myję, co sądzicie o tych pianach ? są bezpieczne ? czy lepiej jechać ze swojej ręcznej, wiadomo nie chce się mi pompować temu pytam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaktusPL jak dla mnie te piany nic nie robią, są przeważnie za gęste oraz pomimo wysokiego pH nie domywają zbyt wiele. Nie wiem, może u mnie w okolicy są jakieś lipne 🤣 o wiele lepszą robotę robi Bilt Hamber Auto Foam z oprysku , przede wszystkim bezpieczniej. Za 30 zł kupiłem 4L opryskiwacz w Leroy, wlewam 2L roztworu i całe auto idzie oblecieć za jednym zamachem, ewentualnie raz dopompować 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AudiBlask napisał:

@kaktusPL jak dla mnie te piany nic nie robią, są przeważnie za gęste oraz pomimo wysokiego pH nie domywają zbyt wiele. Nie wiem, może u mnie w okolicy są jakieś lipne 🤣 o wiele lepszą robotę robi Bilt Hamber Auto Foam z oprysku , przede wszystkim bezpieczniej. Za 30 zł kupiłem 4L opryskiwacz w Leroy, wlewam 2L roztworu i całe auto idzie oblecieć za jednym zamachem, ewentualnie raz dopompować 🙂

Możesz podesłać na priv który konkretnie masz ten oprysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Kamsyyo napisał:

Panowie, jest coś równie dobrego i bezpiecznego do felg jak UWC?  Większość testów widzę z produktami kwasowymi.

Klasyka, beelbery wheel cleaner albo EliteDetailer Wheel Cleaner albo AlkalineWheel Cleaner od Detailink.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ubotek ja po korekcie myłem bo pasta była w ciężko dostępnych miejscach - miedzy literkami emblematów itp.

 

Edit: Nie doczytałem, ze chodzi o mycie pomiędzy etapami a nie na końcu. Jeśli nie ma wielkiego bałaganu wymycie IPA powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto jest dobrze zabezpieczone nie powinno byc problemu z balaganem po pracy. Owszem w przypadku ostrego ciecia czasem trzeba zrobic mycie. Wtedy robie je tylko przed finishem, zeby usunac ewentualne mankamenty mycia

Mycie po korekcie... Chetnie podstawie auto z miekkim lakierem. Zawsze gdzies cos zostanie. Wystarczy przeszukac nadwozie cm po cm.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ubotek jak Ci pasta mocno przypyli to lepiej wymyć, nie musisz na dwa wiadra, jedno wystarczy . Po Sonaxie ale 05-05 i Perfect Finishu wystarczyło przetarcie IPĄ bo pyłu było bardzo mało, nie wiem jak z pyleniem Cutmaxa. Sam oceń po zakończonej pracy, czego nie zrobisz to będzie ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak, to jest z tą wyższością oprysku (tak słyszałem z kilku źródeł) nad pianowaniem. Mam pianownice z Techkaru ale problemem jest, to że jako blokers myje w rodzinnym domu gdzie nie zawsze chce mi się rozwijać myjkę, węża i całą resztę sprzętu do mycia bieżącego. Czy oprysk + bezdotyk + ewentualnie szybkie 2 wiadra na bezdotyku będą oszczędnością czasu i pracy zważywszy, że postawili mi bezdotyk 50m od bloku. Jakiej wielkości opryskiwacz kupić pod duże kombii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 4dminwhyyyyy napisał:

Zastanawiam się jak, to jest z tą wyższością oprysku (tak słyszałem z kilku źródeł) nad pianowaniem. Mam pianownice z Techkaru ale problemem jest, to że jako blokers myje w rodzinnym domu gdzie nie zawsze chce mi się rozwijać myjkę, węża i całą resztę sprzętu do mycia bieżącego. Czy oprysk + bezdotyk + ewentualnie szybkie 2 wiadra na bezdotyku będą oszczędnością czasu i pracy zważywszy, że postawili mi bezdotyk 50m od bloku. Jakiej wielkości opryskiwacz kupić pod duże kombii ?

Ja stosuje oprysk jesień-zima, wiosną i latem wolę pianę, gdy jest ciepło oprysk szybko wysycha i przy dużym aucie najlepiej mi się wtedy robi wtedy etapami. 2l marolex, bądz kwazar na duże auto starcza tak na styk - czasami zdarza sie cos pominąc bo sensownie można tam wlać 1,5 płynu - 3l będzie napewno wystarczający tylko że jest duży. Mam też 5l kwazara z wężykiem i tym mi się najlepiej pracuje nie trzeba się schylać i naginać nad dachem ale to już duża banieczka. wiadomo że oprysk to przeważnie większa koncetracja chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Chyba chodzi Ci o Revive ? Gdy dojdą do mnie kosmetyki tej marki, podzielę się wrażeniami. A w necie jakaś tam minimalna ilość informacji jest... 

Tak Revive, pomyliłem literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.