Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktoś może na ile wystarczaja ADBL one shot'y? Jest to coś wielokrotnego użytku czy coś w rodzaju 1 aplikator 1 auto/opona? Widzialem ze kiedys 10 pak był za ok 7zł (wtedy bym nie pytał i brał odrazu 10), ale chyba ludzie wyczuli biznes i obecnie ceny są mniej wiecej za tyle ile 1szt x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze na allegro są 2 typy perla - w czarnym/szarym opakownaiu (tych jest wiekszość) i w białym, jest jakaś różnica miedzy nimi czy poprostu inne pudełko? Na początku myślałem ze to jakaś jeszcze mniejsza wersja od 50ml, ale jednak gramatura ta sama i chyba sam kształt butelki też ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Skav napisał:

Zauważyłem ze na allegro są 2 typy perla - w czarnym/szarym opakownaiu (tych jest wiekszość) i w białym, jest jakaś różnica miedzy nimi czy poprostu inne pudełko? Na początku myślałem ze to jakaś jeszcze mniejsza wersja od 50ml, ale jednak gramatura ta sama i chyba sam kształt butelki też ten sam

Białe to stara wersja jeszcze przed zmianami logo/etykiet - produkt natomiast w obu przypadkach jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gąbek1 pytanie brzmi jakby Twoja wiedza w tym temacie nie wykraczala poza instrukcje dolaczana wraz z odkurzaczem pioracym.
Ale spoko kazdy kiedys szukal wiec juz prostuje udzielajac odpowiedzi. 
Poprawne pytanie brzmi: do ekstrakcyjnego prania aut lepszy Zestaw chemspec czy maxify?
 czasem potrzebny jest akcelerator. Obydwie marki maja cos w tym kierunku. Wiekszosc piore bez akceleratora. To sa 2 skuteczne produkty na rynku reszty nie musisz testowac, szkoda czasu i żetonu.  
potrzebna tez jest szczotka na wkretarke i po wstepnym oprysku z praspray jedziesz szczota aby troche lepiej „otworzyc” powierzchnie. Pranie jest jeszcze skuteczniejsze. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mefONE napisał:

@Gąbek1 pytanie brzmi jakby Twoja wiedza w tym temacie nie wykraczala poza instrukcje dolaczana wraz z odkurzaczem pioracym.
Ale spoko kazdy kiedys szukal wiec juz prostuje udzielajac odpowiedzi. 
Poprawne pytanie brzmi: do ekstrakcyjnego prania aut lepszy Zestaw chemspec czy maxify?
 czasem potrzebny jest akcelerator. Obydwie marki maja cos w tym kierunku. Wiekszosc piore bez akceleratora. To sa 2 skuteczne produkty na rynku reszty nie musisz testowac, szkoda czasu i żetonu.  
potrzebna tez jest szczotka na wkretarke i po wstepnym oprysku z praspray jedziesz szczota aby troche lepiej „otworzyc” powierzchnie. Pranie jest jeszcze skuteczniejsze. Pozdr

Dzięki za odpowiedź, ale nie na takiej mi zależało. Moje pytanie brzmiało jaki odplamiacz będzie bardziej uniwersalny. Jak wiemy odplamiacz używa się kiedy zwykła ekstrakcja z użyciem odpowiedniego presprayu nie zadziała na mocne plamy. Używam produkty obu firm, jednak czasami potrzeba coś mocniejszego i dlatego takie pytanie zadałem, nie miałem jeszcze okazji stosować typowych odplamiaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na punktowe plamy trzeba czasem sie wspomagac mixturami ale tu kłania sie marka rodzaj i kolor tapicerki. Przynajmniej w zaleznosci na czym robie dobieram srodki, ale jesli moge podpowiedziec to parownica powinna sobie poradzic po dobym prespray’u. Odsysanie zaraz po parownicy lub zwyczajna ekstrakcja i  jak narazie nic sie nie oparlo temu zestawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej w zagranicznych youtubach pojawia się takich specyfików jak Nova Luster i Nova Jet. Ktoś z tu obecnych miał z tym doczynienia? Coś więcej w porównaniu do znanych na polskim rynku specyfików? Gdzieś w Polsce idzie to dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam w okolicach Krk kogoś do "skóry". fotel kierowcy w żepocie 2011 - dramatu nie ma jak widać ale kolor ma być dobrany poprawnie i co by to malowanie trochę posiedziało. no i żeby usługa nie kosztowała tyle co zakup nowego fotela 😉 (niebieski zafarb od spodni - schodzi od ręki 😉 ) 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 - generalnie można, tylko przy pianie zasadniczo masz mniej, lub nie masz w ogóle lubrykantów, co może wpłynąć na komfort mycia i poślizg po lakierze akcesorium w postaci gąbki/rękawicy/wash pada. Już lepiej wykorzystać szampon w charakterze piany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 można. W Ameryce jest nawet taki schemat że prewash to opłukanie samochodu a mycie właściwe położenie piany na samochód i szorowanie rękawicą. Ale tak jak pisze @Eidos71 lepiej tradycyjnie pianą na prewash + szampon ze względu na poślizg.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.