Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam tutaj, bo juz stracilem wiare że ktoś mi odpisze w 2 innych tematach gdzie pisałem:

Ma ktoś może jakieś doświadczenie z cleantechem inside cleaner? Szukam jakiegos IC żeby był bezpieczny nawet dla debila, i mam na oku jego i ADBL'a - tylko zastanawia mnie czy ph11 nie bedzie miało jakiegoś negatywnego wpływu na niektóre delikatne plastiki lub bedzie miało wplyw na dressingi (po nalozeniu, bo pewnie te co leża zostana zjedzone). Wiem ze APC które są zasadowe trzeba wymywać, cleantech też jest zasadowy ale podobno nie ma takiego wymagania - ktoś coś by poradził? A i jeszcze jak juz przy IC jestem, oplaca sie brac wgl 500ml, czy raczej tak szybko schodzą że lepiej sobie kupic litra na zapas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inside Cleaner Cleantecha to coś cudownego, kup sobie litr albo najlepiej 2. Ja dokupię, jak tylko będę miał okazję. Zrobiłem kilka aut nim i jest rewelacyjny jak dla mnie. Dressing DM ładnie siadł po wyczyszczeniu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Skav uzywam CT IC i jest naprawde fajny, piana bardzo fajna do tego siła czyszcząca bardzo dobra 🙂 Raz tylko delikatnie podgryzł oznaczenie przy nawiewach (taka biała kropka co jest przy nawiewach oznaczjaca zamkniety nawiew) i tylko to ale tam to wiadomo ze słabej jakości sa te oznaczenia bo one bardzo szybko znikaja w starszych autach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może głupie pytanie, ale nie jestem pewien jak podejść do problemu. Miałem spory wyciek płynu do spryskiwaczy w aucie z rozpiętego wężyka. Cześć płynu uciekła otworem technologicznym, ale reszta wsiakla w wykładzinę. Dużo wyschło, ale sporo zostało w gąbce. Jak wyciągnąć więc resztę? Obawiam się suszenia suszarką/odsysania ekstraktorem, bo ciecz łatwopalna. Ryz/pochłaniacz wilgoci? Obawiam się, że samo ciepło nawiewu tego nie wysuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Czyli rozumiem srodek jak najbardziej spoko, tylko lepiej omijać napisy? I ta kropeczka zeszla mi przy szorowaniu czy jak np tylko fibra przetarłes? Bo w okolicach nawiewów albo np same manetki to raczej bym tylko fibrą nasączoną cleantechiem przetarł żeby losu nie kusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Skav ogolnie z napisami trzeba ostrożnie i lepiej tam nie szorowac 🙂 akurat w tym przypadku co ja mialem to mialem fibre namoczona i przetarłem tam to zobaczyłe mze farba schodzi troche i odrazu wysuszyłem sucha fibra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav W przypadku CT Inside Cleaner’a możesz spróbować rozcieńczenia 1:1 z woda demi. Ja taki zabieg stosuje, gdy nie jestem pewien jakości czyszczonych materiałów. Pieni się jeszcze akceptowalnie, a i doczyszcza bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem boostera dla powłoki i mam tak w zasadzie 3 typy. 

-Aqua Booster 

-FX vision 

- Gyeon CanCoat 

Nie jestem w stanie określić która będzie najlepsza opcja, aplikacja na dwa auta powłoka już wymaga podbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy scangrip multimatch 3 z bateria sps moze pracowac na kablu?
Czy trzeba miec drugi akumulator, zeby zachowac ciaglosc pracy?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Może

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grechut napisał:

Panowie, zastanawiam się nad chemia do prania. Na początku będzie to kilka dywanów + jakieś sofy. Myślałem nad maxifi badz formuła 90. Który zestaw bedzie lepszy i bardziej uniwersalny? 

MASTER PRE-SPRAY i POWER RISE od Maxifi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dioniz raczej bym oddał do spawania plastikow, choc z doswiadczenia Ci powiem, ze naprawiona usterka odedzwie sie w najmniej oczekiwanym momencie. Np podczas wyjazdu w alpy na autostradzie... nieciekawie zbiera sie sprzet z autostrady, za dlugim zakretem... do dzis nie wiem czy spozniony pasazer nie domknął poprawnie teumny w pospiechu czy odedzwala sie naprawiana usterka. Wstyd mi na sama mysl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dioniz box się łatwo ściąga i zostawia u speca. Pewnie jakas siatka i podkład od spodu. W czasie jazdy nieźle wieje więc lepiej to zrobić dobrze niż potem gubić fanty na autostradzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dioniz napisał:

 

 

 

Ja swój naprawiałem,  żywica włóknina  szklane i box nie do ruszenia,  także jak najbardziej da się trochę czasu cierpliwości i za grosze masz naprawiony,  a co do wytrzymałości to prędzej uszkodzi się w innym miejscu niż tym naprawianym. 

 

@dioniz

Ja swój naprawiałem,  żywica włóknina  szklane i box nie do ruszenia,  także jak najbardziej da się trochę czasu cierpliwości i za grosze masz naprawiony,  a co do wytrzymałości to prędzej uszkodzi się w innym miejscu niż tym naprawianym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z zupełnie innej beczki - może jest jakiś domowo-detailingowy sposób na wypolerowanie bransoletki od zegarka? Autosol/jakaś pasta na fibrze? Sporo drobnych zarysowań się narobiło, da się coś z tym zrobić we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AudiBlask napisał:

Kojarzy ktoś może czy są jeszcze do kupienia białe aplikatory do wosku Bilt Hambera? Dla samego aplikatora nie będę kupować wosku 🤣

https://www.detailer.pl/sklep/pl/aplikatory/649-bilt-hamber-aplikator-piankowy-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.