Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Casian napisał:

witam, szukam pasty polerskiej do czarnego koloru Forda, maszyna DA, chciałbym coś z 1 stepa. Cos możecie polecić ?

Każda odpowiedź jest poprawna przy takim pytaniu. Daj zdjęcia, grubość lakieru, rok, model. ...a najlepiej to testuj do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casian Auta uzywane niemal w 85% sa juz powtornie lakierowane. W zwiazku z tym dobieranie jednej kombinacji pada i gabki mija sie z celem. Raz sie uda, a raz przepolerujesz gdzies gdzie juz ktos majstrowal lub w najlepszym przypadku niewiele ruszysz zbyt delikatnym podejsciem. Kup 2 rozne pasty polerskie do onestepa od roznych producentow, dwie rozne onestepowe gabki a najlepiej sprawdz ich zachowanie  naprzemiennie na tak zwanym spocie kontrolnym (wybierz sobie malo widoczne proste miejsce). W ten sposob wypracujesz sobie ktora robic wieksze rysy ktora bedzie lepsza na szybsze dzialanie. Im lepsza pasta tym mniej pylkow i problemow z dotarciem. Nie zapomnij wpierw wypracowac na gabce pasty, dac sie je dobrze napic i rozprowadzic Na wolnych obrotach. To najczestrzy blad po zakupieniu zestawu mlodego polermistrza 😉 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto w oryginalnym kolorze, rok 2006 , S-Max, Niestety lakier mocno styrany z kilkoma rysami do podkładu. Zakupiłem pasty dla 3 stepów ale niestety nie daje sobie rady z nimi. Nieoczekuje cudów tylko chchiałbym zamaskować mniejsze rysy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, roczna kierownica ze skóry naturalnej, do tej pory czyszczona jedynie chusteczkami fenice ottimo. 

Czy jest sens kupować jakąś odżywkę czy wystarczy w tym przypadku tylko jakiś środek konserwujący? 

Czy light cleaner od kecav i reviwax bedzie wystarczajacym zestawem? 

Ps. Generalnie tapicer zalecał tylko czyścić, colourlocka odradzał (nie wnikałem czemu) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Kamsyyo said:

 

 

jeśli pytasz bo chodzi Ci o zmniejszenie kosztów, możesz spróbować Tenzi Enjee w koncentracie. 1:5 spokojnie radzi sobie z całkiem fajnym wyczyszczeniem opon, za ok 15zł rozrabiasz sobie 5l płynu, który możesz też wykorzystać do mycia felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szampon Detailer's Magic Reset się Wam pieni czy ja coś robie źle? Dałem 50-60 mm na okolo 10litrow cieplej wody i piana była w wiadrze a jak już dawałem na rękawice i na auto to ..... jak bym mył sliską woda z odrobiną pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelKRZ napisał:

Detailer's Magic Reset się Wam pieni czy ja coś robie źle?

Wszystko robisz dobrze, tylko niestety ten szampon tak ma.
W wiadrze jeszcze jak cie mogę, ale przy samym myciu juz praktycznie sama woda.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie umyslałem ze w zimę czasami będę mył na szybko auto na bezdotyku na dwa wiadra bo w domu nie będzie mi się chciało rozkładać  myjki itd. Auto zabezpieczone FINISem i myślę o jakimś prewashu. Lepiej kupic pianownice ręczną i lecieć z piąną? Czy może lepiej opryskiwacz ciśnieniowy i lecieć opryskiem. Druga opcja mi się spodobała ze względu na to ze opryskiwacz mógłbym wykorzystać do także innych celów przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, czester napisał:

Ja myję auto najczęściej na bezdotyku i korzystam z oprysku (Marolex Axel + SG Citrus Oil). Dla mnie to rozwiązanie jest okay,

Nie bedzie mi podjadał wosku? Jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sodol napisał:

Nie bedzie mi podjadał wosku? Jak myslisz?

Zależy jakie stężenie i jak trwały wosk, ale generalnie jest to piana/oprysk zasadowa/y więc naturalnie podgryza. Warto rozróżnić do czego piana służy. Takie yeti jest neutralne i bezpieczne, ale nie domywa za bardzo i po prostu zmiękcza brud. SG Citrus Oil/CT Citrus Foam w mocnym stężeniu spoko domywają, ale zawsze będą jednak podgryzać. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sodol napisał:

Tak sobie umyslałem ze w zimę czasami będę mył na szybko auto na bezdotyku na dwa wiadra bo w domu nie będzie mi się chciało rozkładać  myjki itd. Auto zabezpieczone FINISem i myślę o jakimś prewashu. Lepiej kupic pianownice ręczną i lecieć z piąną? Czy może lepiej opryskiwacz ciśnieniowy i lecieć opryskiem. Druga opcja mi się spodobała ze względu na to ze opryskiwacz mógłbym wykorzystać do także innych celów przy aucie.

Bilthamber i doregulujesz sobie filcem. Mam drugą pianownicę która lata bardziej jako opryskiwacz - lekko spienia. Sam produkt też nie jest nastawiony na długie leżenie. Moc wyważona. Domywanie dobre na zabezpieczonym aucie. Istotne jest ciśnienie wody.

Jak stwierdzisz że za mało mocy to dodajesz apc 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.