Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, mefONE napisał:

Polecalbym na 1 raz cos onestep’owego.

Gabke wez pomaranczowa onestep od adbl. 
Nie wiem o jakim lakierze mowa i na jakim aucie ale 3D one i wczesniej wspomiany pad nie powinien narobic balaganu. Najwyzej nie wytniesz tyle ile bys chcial ale to lepiej niz wyciac za duzo 😉 

Chyba ze juz masz doswiadczenie i chcesz konkretnie korekte to okresl chociaz jaki kolor, model auta i rocznik. jak nie masz auta w oryginale to wszystko co polerujesz poza ori moze zrobic niespodzianke. Powodzenia

Volvo v70 ll 2007 r będzie to moja pierwsza korekta tylko czy ten pad będzie pasował do YATO YT-82200 z oryginalnym platem czy go wymieniac

20200918_131428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem oryginalny na ADBLa (nie poelcam - lepiej dołożyć do oryginalnego evoxa) i kupiłem gąbki NATa DA 135 mm -twardą niebieską, średnią żółtą i miękką czarną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tam talerz o srednicy 125mm to spokojnie taki zestaw powinien Cie usatysfakcjonowac. Chociaz nigdy takiej nie trzymalem w rekach, moze ma jakis slaby talerz, nie mam pojecia. 
Jak taniej znajdziesz Carpro fixer to tez dasz nim rade nawet troche wiecej wyciąć. Łatwo je zetrzec, carpro troche bardziej pyli ale na pierwsza robote i tak bedzie sie milo pracowalo. 
dobrze wypracuj pada przed zwiekszeniem predkosci, czysc go co jakis czas np kompresorem z pistoletu na wysokich obrotach i uwazaj na krawędziach. W tym modelu masz spore przetloczenie od maski po sam tylny blotnik. Tam delikatnie ale na tyle zeby dobrze w najgłebszy punkt sie wpasowac, mozesz lekko krawedziowac na tym padzie bo jedna maszyna i tak tam inaczej nie dojdziesz. Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@linden Ciężko jednoznacznie określić ile dokładnie momentu jest zalecane, ale jak miesiąc temu chciałem podziałać z taką mniejszą wkrętarką meblową 9V (ok.20 Nm) i szczotką ala K2 to w ogóle mi to nie szło. Za słaby sprzęt. Obstawiam, że 40 Nm już spokojnie ogarnie temat z większością szczotek.

Btw. wczoraj udało mi sie kupić fajny zestaw nówka sztuka Parkside ale z serii Performance 60 Nm  (walizka, 2x aku, szybka ładowarka) za 3 stówki.

Dzisiaj będę testował dłużej, ale czuje po kilku wkrętach, że skubana ma mocy 🙂

2020-11-10_14h20_39.png.2395488375cfa5f02ca57bf135d2ed24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupowania Parkside czy innych marketowych produktów do których nie można dokupić aku? 

W pracy mam i całkiem fajnie spisuje się Graphite z serii Energy+, szpej do tego jest dostępny - można kupić różne inne urządzenia i lata wszystko na tej samej baterii, dostępne aku 2 i 4 Ah. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w0jta5 czytałeś coś o serii X 20 V Team?

Jak się zapoznasz to daj znać  
Jak skończy się gwarancja dostaniesz aku? Wątpię. Pewnie już będzie nowy produkt z inną bateria i znów będzie wysyp Parksajdow za kilka zł na OLX. Osobiście dawno się wyleczyłem z marketowych marek.

Oczywiście nikomu nie życzę takiego scenariusza, ale dziwnym trafem ten scenariusz często się powiela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, w0jta5 napisał:

Jak skończy się gwarancja dostaniesz aku? Wątpię.

Jak nie dostaniesz , to kupujesz nowy sprzęt z baterią i lecisz dalej .  Kupując np. niebieskiego Boscha GSR18 za 550zł masz 2 aku i jak się skończą , to zawsze możesz kupić nową baterię za  ... 248zł (1szt!)  , tak więc lepiej warto kupić nowy zestaw za 550 .  Model GSR 12 za 399 , a 1 szt baterii 179zł  😳

Graphit wyjdzie drożej, bo sam aku kosztuje 119 (2Ah , a 199 4Ah), a ładowarka 79 , gdzie w Parksidzie zestaw aku +ładowarka 99zł  i bardzo często bywają w sklepach. 

Parkside się w domowych warunkach się sprawdza ale już jeśli firma nią pracuje codziennie, to szybko się sypią . W Graphicie fajnie podchodzą do napraw gwarancyjnych i przeważnie są rozpatrywane na korzyść klienta ...nie to co Einhel ! Unikać tych sprzętów jak ognia!!! 

 

PS: ceny Boscha z oficjalnego cennika , a nie z "okazji" allegro lub walizki na targowisku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, w0jta5 napisał:

Jak skończy się gwarancja dostaniesz aku? Wątpię. Pewnie już będzie nowy produkt z inną bateria i znów będzie wysyp Parksajdow za kilka zł na OLX. Osobiście dawno się wyleczyłem z marketowych marek.

Oczywiście nikomu nie życzę takiego scenariusza, ale dziwnym trafem ten scenariusz często się powiela.

Akurat aku do parkside'a w lidlach są w regularnej sprzedaży od 5-6 lat na półkach. W niektórych marketach dostępne nawet 365 dni w roku a nie tylko przy gazetce, ciągła dostepność przez stronę internetową. Ostatnio kupiłem 2 sztuki 2 Ah 20V po 49,99 sztuka. Jedyne co się zmieniło to 18V wyewoluowało w 20V (są ze sobą zgodne) i doszły urządzenia na 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mam dwie wkretarki parkside z normalnej serii i złego słowa nie moge na nie powiedzieć jedna ma 40Nm a druga 30Nm i obie daja rade nie tylko z wkretami ale tez z praniem dywanów itp 🙂 jak za cene ~200zł to jest to bardzo fajny sprzet 😉 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie jakąś wybraną firmę co produkuje IPE ? Czy kupujecie najtańszą? Ostatnio słyszałem że warto poszukać IPE z "atestem" czystości bo niby 99.9% nie świadczy o tym że jest czysta tzn wolna od szkodliwych substancji lotnych . Jak ktoś zużyje 500ml raz na rok to wątroby czy innych organów mu nie uszkodzi ale jeśli przerabia się jej duże ilości to warto zainwestować w lepszy produkt.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki szampon? 

1. Do odtykania wosku: cleantech cleaner/pure chemie ? Czy może coś innego? Na samochodzie Finish Kare 1000

Tego typu szamponu jak często używać? Jak zauważe, że hydro już zaburzone? Czy można przyjąć, że np raz na miesiąc?

2. Do regularnego mycia: bilt hamber / Vp concentrated? (Zależy mi, żeby nie przysychał  za szybko w ciepłe dni + piana na przyzwoitym poziomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Małpa napisał:

1. Do odtykania wosku: cleantech cleaner/pure chemie ? Czy może coś innego? Na samochodzie Finish Kare 1000

Tego typu szamponu jak często używać? Jak zauważe, że hydro już zaburzone? Czy można przyjąć, że np raz na miesiąc?

Cleantech TechCleaner lub Good Stuff Sour Shampooo - dla mnie kwąśne szmapony to są do odtykania powłok a nie wosków 🙂 Wosk juz osłabiony i jak po myciu nie jest lepiej to ładujesz QD 🙂 lub reaplikacja 🙂 Wosk to nie powłoka 😉  wosk to przyjemnosc sama w sobie z aplikacji

3 godziny temu, Małpa napisał:

2. Do regularnego mycia: bilt hamber / Vp concentrated? (Zależy mi, żeby nie przysychał  za szybko w ciepłe dni + piana na przyzwoitym poziomie)

Funky Witch Wash&Posh lub Sonax Energy Foam (to jest piana i szampon 2w1) 🙂 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD co do wosków to Cię poprę - pada -> podbicie qd a później "nowy". FK1000HP to jednak bardziej sealant ( chociaż pamiętam, że  @ghost znalazł info o dodatku carnaub'y ), używam go wyłącznie do felg i LEKKIE "zasady" czy "kwasy" pomagają mu wrócić do formy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie cos porzadnego a nie jakies rebrandowane SG albo inny... budzetowy produkt. Chyba ze wrapster sam osobiscie sciagał nanomolekuły z niemiec. Samosieciujace polimery ze stanow od no rinse i jeszcze goretex w plynie ze szwecji zeby namioty mozna bylo nim impregnowac 🙂 Wtedy mysle ze wartoby sprobowac wydac nawet wiecej niz zlotowke zeby sie przekonac 😉 generalnie mysle ze kazdy produkt od youtubowego populisty influencera ma oplacalnego wykonawce a wiadomo jak to jest.  Kupisz raz zeby wiedziec ze ostatni 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mefONE napisał:

Kup sobie cos porzadnego a nie jakies rebrandowane SG albo inny... budzetowy produkt. Chyba ze wrapster sam osobiscie sciagał nanomolekuły z niemiec. Samosieciujace polimery ze stanow od no rinse i jeszcze goretex w plynie ze szwecji zeby namioty mozna bylo nim impregnowac 🙂 Wtedy mysle ze wartoby sprobowac wydac nawet wiecej niz zlotowke zeby sie przekonac 😉 generalnie mysle ze kazdy produkt od youtubowego populisty influencera ma oplacalnego wykonawce a wiadomo jak to jest.  Kupisz raz zeby wiedziec ze ostatni 😉

QD od Wrapstera akurat zbierał całkiem przyzwoite recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.