Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ghost napisał:

I tyle widział naturalny wosk 😂

 

Finis nie lubi ostrej chemii, za to myty szamponami pH neutralnymi i łagodnymi siedzi dość długo

 

 

Jest ryzyko jest zabawa 😉 ja absolutnie nie mówi o stężeniu typu 1:20 do karoserii. W zimie zdarzało mi się dolewać 1-2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżałem lakier meznzerną 3w1 na rotacji. Mam pytanie, ona posiada jakiś wosk, zabezpieczenie. Ale. po polerce zostały tłuste mazy, kropki na całym aucie.

Nie chcę tego wymyć IPĄ, czy mogę przelecieć auto szamponem (adbl cola) ? czy muszę mozolnie docierać fibrą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Wypadłem ostatnio z tematu i nie jestem na bieżąco. Potrzebuję uzupełnić następujące kosmetyki:
- jakiś lajtowy qd od mycia do mycia w sezonie. Aktualnie używam FW Botox i jestem bardzo zadowolony (łatwość nakładania, szkiełko, zrzut wody). Jeśli jest coś lepszego w podobnej cenie to chętnie wypróbuję, jeśli niczego nie znajdę to zostaję przy Botoxie. Nie może smużyć. Mile widziane jak najlepsze właściwości samoczyszczenia oraz podbicie lakieru.
- trochę mocniejszy qd do zabezpieczania aut, których nie mam czasu woskować + do podbijania wosku w sezonie zimowym (powiedzmy, że mycie ręczne raz na miesiąc i potem ten qd)., maksymalnie trwały i z jak najlepszymi właściwościami samoczyszczenia. Miałem do takich celów SG Morning Dew, ale smużenie przy nakładaniu i inne problemy przy nakładaniu dyskwalifikują dla mnie ten produkt... Chyba że coś się w międzyczasie zmieniło.

Oba qdeki będą współpracować z woskiem Soft99 Authentic Premium. Jakiś czas temu furorę robiły qdeki od ADBL, jak to wygląda teraz?

Oprócz powyższych:
- jakiś jak najtańszy dressing do zabezpieczania opon podczas leżakowania. Korzystałem do tej pory z GS Black Mamba, bo nie przypadł mi na co dzień (na niektórych oponach w ogóle nie daje efektu). Nie chcę czegoś tłustego/klejącego/błyszczącego. Najlepiej satynka, ale mocno przyciemniająca gumę i wysychająca bez przecierania. Co myślicie o RRC Tire Dressing?
- deiron do czyszczenia felg po sezonie. Coś jak najlepszego, ale bez wywalania niepotrzebnie kasy... i jak najbardziej wydajnego. Może K2 Roton Pro? Bardzo tanio to wychodzi, miałem kiedyś spróbować, ale w końcu nie było okazji. Czy klasycznie Tuga? Ostatnio korzystałem z Wheel Gela od RRC i produkt mocno średni.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, budrys said:

Witam, odświeżałem lakier meznzerną 3w1 na rotacji. Mam pytanie, ona posiada jakiś wosk, zabezpieczenie. Ale. po polerce zostały tłuste mazy, kropki na całym aucie.

Nie chcę tego wymyć IPĄ, czy mogę przelecieć auto szamponem (adbl cola) ? czy muszę mozolnie docierać fibrą ?

Mycie, dekontaminacja, glinkowanie i odtluszczanie bylo przed polerką robione? Obstawiam ze jest to rozmazana smola i zywica rozjechana rotacją po calym lakierze ale to tylko moje domysly. Poka poka jak to wyglada. Uwielbiam takie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mefONE napisał:

Mycie, dekontaminacja, glinkowanie i odtluszczanie bylo przed polerką robione? Obstawiam ze jest to rozmazana smola i zywica rozjechana rotacją po calym lakierze ale to tylko moje domysly. Poka poka jak to wyglada. Uwielbiam takie 😉

Nie, nie ma się czym chwalić, to są resztki pasty.  Z racji tego, że jestem uziemiony dysponuję tylko jedną mikrofibrą i po połowie elementu już nie zbiera tylko rozmazuje.

Dlatego pytam czy nie mogę tego umyć bez zmycia jakiejś tam powłoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, budrys napisał:

jedną mikrofibrą i po połowie elementu już nie zbiera tylko rozmazuje

To chyba słabo wypracowałeś pastę. Ja dzisiaj jedną fibrą całe auto po one-step'ie obleciałem i nie uważam tego za jakiś specjalny wyczyn. Choć fakt, że mizerna tłusta jest. Ale jedna fibra na pół elementu ? To ile byś ich potrzebował żeby całe auto zrobić ? Odpowiem sobie sam - około 20-25 co chyba, jak sam widzisz, jest lekkim nieporozumieniem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Dwa auta zabezpieczone fusso na zimę, potrzebuję coś po szybkim myciu, by podtrzymać kropelkowanie i przedłużyć żywotność wosku, czy po opłukaniu auta na bezdotyku warto spryskać je Koch Chemie Protector Wax lub Sonax Xtreme Spray & Seal ? Auto będzie myte normalnie + QD ale często nie ma na to czasu i czy takie rozwiązanie jest spoko (mycie bezdotyk + spryskanie którymś z tych środków i spłukanie potem auta ? ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kepacz napisał:


- jakiś jak najtańszy dressing do zabezpieczania opon podczas leżakowania. Korzystałem do tej pory z GS Black Mamba, bo nie przypadł mi na co dzień (na niektórych oponach w ogóle nie daje efektu). Nie chcę czegoś tłustego/klejącego/błyszczącego. Najlepiej satynka, ale mocno przyciemniająca gumę i wysychająca bez przecierania. Co myślicie o RRC Tire Dressing?

Nie jest najtańszy ale mega mi usiadł po obejrzeniu u Nowickiego Tire & Rubber Protection od FX Protect. Zapach lekko czekoladowy, ale to mega przyjemny w aplikacji dressing wodny, który nadaje fajnej satyny. Jak na to, że jest wodny jest moim zdaniem bardzo trwały i wydajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @budrys podejrzewam ze tak jak wspomnial @Strus nie wypracowales jej dobrze i ciekaw jestem jaka fibrą to docierasz, ale to juz mniej istotne. Wystarczy zle dobrany pad, zle wypracowana pasta i juz Zaczynaja sie schody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kepacz napisał:

- jakiś lajtowy qd od mycia do mycia w sezonie. Aktualnie używam FW Botox i jestem bardzo zadowolony (łatwość nakładania, szkiełko, zrzut wody). Jeśli jest coś lepszego w podobnej cenie to chętnie wypróbuję, jeśli niczego nie znajdę to zostaję przy Botoxie. Nie może smużyć. Mile widziane jak najlepsze właściwości samoczyszczenia oraz podbicie lakieru.

Good Stuff Gloss Detailer, farecla Rapid detailer 

 

5 godzin temu, Kepacz napisał:

trochę mocniejszy qd do zabezpieczania aut, których nie mam czasu woskować + do podbijania wosku w sezonie zimowym (powiedzmy, że mycie ręczne raz na miesiąc i potem ten qd)., maksymalnie trwały i z jak najlepszymi właściwościami samoczyszczenia. Miałem do takich celów SG Morning Dew, ale smużenie przy nakładaniu i inne problemy przy nakładaniu dyskwalifikują dla mnie ten produkt... Chyba że coś się w międzyczasie zmieniło.

Prostaff Water Gold lub Enzo Quick Detailer i CarPro Elixir 

11 godzin temu, Sodol napisał:

Czy powłoki takie jak dlux mają swoją date ważności? Jeśli tak to jest to data pod buteleczka czy jest to data produkcji? 

Na produkcie jest data produkcji.

Od daty produkcji "ważność" 2 lata 🙂

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AudiBlask napisał:

@motorzysta95 Kochem możesz prysnąć auto jeżeli w miarę będzie domyte aczkolwiek większego sensu to nie ma bo auto nadal będzie brudne. Sonaxa bym odpuścił, mogą zostać zacieki 🙂

To tak naprawdę jest coś takiego żeby po szybkim umyciu auta na bezdotyku podtrzymać żywotność wosku ? 
Jak poprawnie używać tego kochchemie ? Zamiast quickdetailera po dokładnym umyciu auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, motorzysta95 napisał:

Hej,
Dwa auta zabezpieczone fusso na zimę, potrzebuję coś po szybkim myciu, by podtrzymać kropelkowanie i przedłużyć żywotność wosku, czy po opłukaniu auta na bezdotyku warto spryskać je Koch Chemie Protector Wax lub Sonax Xtreme Spray & Seal ? Auto będzie myte normalnie + QD ale często nie ma na to czasu i czy takie rozwiązanie jest spoko (mycie bezdotyk + spryskanie którymś z tych środków i spłukanie potem auta ? ) ?

Tylko po co co mycie QD? Fusso bez podbijania i tak leży całą zimę na spokojnie. Używanie qd nie zawsze równa się przedłużeniem żywotności wosku. Szczególnie gdy wosk ma się dobrze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, D@ViD napisał:

Good Stuff Gloss Detailer, farecla Rapid detailer 

Prostaff Water Gold lub Enzo Quick Detailer i CarPro Elixir 

Dzięki, nie znałem większości tych produktów. Water Gold za drogi i chyba to bardziej produkt pod powłoki (tzn. szkoda go na niezabezpieczony samochód)?

A co sądzicie o ADBL Ceramic QD? Kojarzę też, że chyba SSW bywał używany przez forumowiczów jako właśnie taki mocniejszy qd. Albo Quick Wax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kepacz napisał:

Cześć 

Wypadłem ostatnio z tematu i nie jestem na bieżąco. Potrzebuję uzupełnić następujące kosmetyki:
- jakiś lajtowy qd od mycia do mycia w sezonie. Aktualnie używam FW Botox i jestem bardzo zadowolony (łatwość nakładania, szkiełko, zrzut wody). Jeśli jest coś lepszego w podobnej cenie to chętnie wypróbuję, jeśli niczego nie znajdę to zostaję przy Botoxie. Nie może smużyć. Mile widziane jak najlepsze właściwości samoczyszczenia oraz podbicie lakieru.
- trochę mocniejszy qd do zabezpieczania aut, których nie mam czasu woskować + do podbijania wosku w sezonie zimowym (powiedzmy, że mycie ręczne raz na miesiąc i potem ten qd)., maksymalnie trwały i z jak najlepszymi właściwościami samoczyszczenia. Miałem do takich celów SG Morning Dew, ale smużenie przy nakładaniu i inne problemy przy nakładaniu dyskwalifikują dla mnie ten produkt... Chyba że coś się w międzyczasie zmieniło.

Oba qdeki będą współpracować z woskiem Soft99 Authentic Premium. Jakiś czas temu furorę robiły qdeki od ADBL, jak to wygląda teraz?

Oprócz powyższych:
- jakiś jak najtańszy dressing do zabezpieczania opon podczas leżakowania. Korzystałem do tej pory z GS Black Mamba, bo nie przypadł mi na co dzień (na niektórych oponach w ogóle nie daje efektu). Nie chcę czegoś tłustego/klejącego/błyszczącego. Najlepiej satynka, ale mocno przyciemniająca gumę i wysychająca bez przecierania. Co myślicie o RRC Tire Dressing?
- deiron do czyszczenia felg po sezonie. Coś jak najlepszego, ale bez wywalania niepotrzebnie kasy... i jak najbardziej wydajnego. Może K2 Roton Pro? Bardzo tanio to wychodzi, miałem kiedyś spróbować, ale w końcu nie było okazji. Czy klasycznie Tuga? Ostatnio korzystałem z Wheel Gela od RRC i produkt mocno średni.

Z góry dziękuję za pomoc!

Co do lajtowego qd to bym polecił Megsa Last toucha.

Jak CCWG jest za drogi to proponuje klasykę Sonax BSD. 

Tani dressing? Ma zadbać o opone? CarPro Perl 1:1, a w tym konkretnym przypadku to i 1:3 da radę.

Do deironizacji Shiny Garage Dtox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kepacz napisał:

Dzięki, nie znałem większości tych produktów. Water Gold za drogi i chyba to bardziej produkt pod powłoki (tzn. szkoda go na niezabezpieczony samochód)?

A co sądzicie o ADBL Ceramic QD? Kojarzę też, że chyba SSW bywał używany przez forumowiczów jako właśnie taki mocniejszy qd. Albo Quick Wax?

Adblqw odradzam siedzi niby długo dla mnie wygląda bardzo przeciętnie. Taki super mocarz to jest turtkenwax syntetyczny wosk hydrofobowy. Na niezabezpieczone auto petarda.

Water gold jest faktycznie drogi ale to jeden z tych produktów które na pewno będę uzupełniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś coś czego się nie robi- wjechałem na myjnię automatyczną! (・o・)

Mam awarię wody u siebie, a myjnia samodzielna była zamknięta. Na rano musiałem mieć czyste auto więc wybrałem bezszczotkowy program tylko z szamponem. Pod koniec, tuż przed osuszaniem maszyna spryskała czymś auto.

Pytanie: co to było u diabła? QD? Wosk? Co oni tam leją?

I'm back motherlovers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee czemu sobie nie wziąłeś wiadra, rękawicy, ręcznik i nie pojechałeś na bezdotyk :)?

Ja nie raz zamiast mam rozkładać u siebie cały majdan, to szybciej wybiorę się na bezdotyk z wiadrami i ręcznikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee czemu sobie nie wziąłeś wiadra, rękawicy, ręcznik i nie pojechałeś na bezdotyk :)?
Ja nie raz zamiast mam rozkładać u siebie cały majdan, to szybciej wybiorę się na bezdotyk z wiadrami i ręcznikiem. 
Nie ma u mnie blisko bezdotyków takich jak macie w Polsce. Mam blisko halę do samodzielnego mycia ale zamykają ją po 22 i się nie wyrobiłem. Przygotowywałem auto do korekty 25km od domu i chciałem je opłukać po trasie. Na szczęście nie było problemu przy polerowaniu.

I'm back motherlovers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.