Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie aplikator do wosku musi odbyc dlugą droge zanim wyladuje w koszu.
Najpierw sluzy jako aplikator wosku na lakier, gdzie po pracy piore go plynem do naczyn lub bialy jelen w gorącej wodzie(2-3razy) a nastepnie wyplukuje z niewielka ilością octu w zimnej wodzie. Wszystko ogarniam w misce recznie, wyciskując nie skręcając.

Po 1 do 2 prań i aplikator zaczyna swoją posługę jako aplikator wosku na felgi lub do dresingu opon jesli podpasuje struktura gąbki i kształt.
Zmęczone plikatory do konserwacji gum i uszczelek po praniu stają sie aplikatorami do dresingu opon i tu slużba ,,bezapelacyjnie, do samego końca... ''
Aplikatora po oponach myć mi sie nie zdarzyło, żal mi miski, czasu i wody gdzie jeden kosztuje 1.60 a można docinać też własne z wiekszej gąbki gdzie cena wowczas jeszcze lepsza.
To co napisalem wyżej stosuje zazwyczaj przy zwykłych autach.
Jeśli auto jest wyjątkowe lub są ku temu powody biore nowy. Zazwyczaj mam 4-5 w ciągłym użyciu i nie hamuje się jeśli trzeba brać nowy i dam dobrą rade. Kazdy musi mieć swoje miejsce, koszulke lub pojemnik to nie bedzie problemu ze aplikatorem od opon robimy uszczelki, czyli mówiąc krótko trudniej popierdzielić jak masz miejsce na gąbki a każda z nich jest dobrze odizolowana od reszty i opisana/oznakowana.


 

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie duża jest różnica między Colourlock soft a strong? Czy oba są tak samo bezpiecznie dla skóry? I czy zestaw przy którym jest napisane do skór starszych z leder protector zmiękczy trochę skórę?

I drugie pytanie jaki opryskiwacz ma płaską dyszę żeby zrobić akcję na bezdotyku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie kolego jaki masz przeplyw powietrza. Karcher w najlepszym przypadku ma ok 70l/s i to w zupelnisci wystarczy. Jednak jak w tej cenie (wd5 premium) jesli zrobisz rekonesans to zobaczysz ze w podobnym budzecie trafisz cos lepiej skonstruowanego lub z lepszymi parametrami. 
Jeden z glownych technikow karchera odszedl pare lat temu z firmy i produkuje wlasne odkurzacze Sprintus(t11evo) - maja regulacje mocy z potencjometra i sa bardzo ciche.  Ja ostatnio skusiłem sie na lavor windy 12 i poki co jestem zadowolony. Jak trafisz model Windy IF 130 to pewnie tez bedziesz bo ma 130l/s przeplywu i ciagnie lepiej niz 18tka 😉 pozniej to juz tylko dwuturbinowe, dwusilnikowe albo na pedały. Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Panowie duża jest różnica między Colourlock soft a strong?

Duża, strong jest do czyszczenia bardzo brudny skór lub przed renowacja a do regularnego czyszczenia spokonie wystarcza soft 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Panowie jest sens zaopatrywać się w marolex axel + np. bilt hamber , jeśli i tak zawsze myję na bezdotyku na którym jest stanowisko z neutralną pianą?

 U mnie piana ma służyć głównie zmiękczeniu brudu, ew. lekkiemu domyciu. Byle nie podjadała wosku.

 Czy ta piana na bezdotyku faktycznie jest neutralna i bezpieczna? 🙂

2. Czy jest jakiś sens stosowania qd w zimę co któreś mycie na zabezpieczone auto woskiem? (FK 1000)

qd cp elixir używam tylko i wyłącznie po to, żeby podbić wygląd i po to żeby ładnie dotrzeć po osuszaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Małpakup sobie papierki lakmusowe i sprawdź pH tej piany, jeśli jest neutralna to masz odpowiedź, jeśli będzie mocno zasadowa to może Ci podjadać woski i lepiej zainwestować w swój sprzęt. Co do qd to ma sens ale tylko po myciu ręcznymi a nie samym bezdotyku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Małpa Bilt Hamber Auto Foam nie jest neutralna ale bezpieczna i zadowalająco dobrze domywa, dodatkowo posiada inhibitory korozji. Działa równie dobrze z oprysku, mam opryskiwacz 5L z Leroy za jakieś 30 zł i już trzecią zimę będzie służył do oprysku 🙂 przynajmniej co chwilę pompować nie trzeba 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask O widzisz to spoko opcja bo opryskiwacz trochę bardziej uniwersalny. Aczkolwiek w leroy nigdy się nie spotkałem z takimi tanimi opryskiwaczami ;o

W takim razie spróbuję z paskami i sprawdzeniem ph, jeśli będzie git to raczej daruję sobie inwestowanie w sprzęt. Jeśli wyjdzie lipa to opryskiwacz/pianownica

edit: te najtańsze paski lakmusowe z allegro jest sens kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Małpa napisał:

edit: te najtańsze paski lakmusowe z allegro jest sens kupować?

Ja mam takie z 4 polami co też Nowicki używa i jak dla mnie się sprawdzają. Tyle że najtańsze to chyba nie są, nie wiem jak inne działają bo nie porównywałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, dragon149 said:

1Jakie pady polerksie wybrać do YATO YT-82200? 

2 Jakiej pasty polerskiej użyć na 1 korektę nigdy wcześniej nie robiłem korekty? 

Polecalbym na 1 raz cos onestep’owego.

Gabke wez pomaranczowa onestep od adbl. 
Nie wiem o jakim lakierze mowa i na jakim aucie ale 3D one i wczesniej wspomiany pad nie powinien narobic balaganu. Najwyzej nie wytniesz tyle ile bys chcial ale to lepiej niz wyciac za duzo 😉 

Chyba ze juz masz doswiadczenie i chcesz konkretnie korekte to okresl chociaz jaki kolor, model auta i rocznik. jak nie masz auta w oryginale to wszystko co polerujesz poza ori moze zrobic niespodzianke. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.