Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Mateusz_O said:

W jaki sposób usuwacie pojedyncze kupy ptaków przyjmijmy na drugi dzień po pełnym myciu auta?

Latam z butelką wodą i jakąś najgorszą mikrofibrą. Czasem używam KECAV H20+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, locarno napisał:

Dlaczego w jednym miejscu woda nie kropelkuje

Jakiego efektu oczekujesz ? Na Ci ci to kropelkowanie ? Na moje oko jest tu piekny zrzut i suchy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, locarno napisał:

Oraz jak pozbyć się odcisku palca który jest chyba pod woskiem

Chcesz powiedziec ze odcisk palca masz i wosk to przykrył i nie mozna tego usunąć ?? Jesli tak sądzisz to jestes grubo w błędzie nie ma takiego wosku co tak potrafi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

Jakiego efektu oczekujesz ? Na Ci ci to kropelkowanie ? Na moje oko jest tu piekny zrzut i suchy lakier.

Na moje oko jest to właśnie źle coś wymyte IPA w tym miejscu 😁 ale nie wiem co było robione więc tylko strzelam... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie nakładania NW ultra glaco. Czy po nałożeniu auto musi stać w garażu przez n godzin? Niestety nie mam w tym momencie dostępu do garażu. Ew. na co uważać po nałożeniu w mojej sytuacji? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@icek szyba po aplikacji NW nie powinna być narażona na wilgoć prze kilka godzin co najmniej. O Ultra Glaco jest informacja że całkowicie wysycha po 12h. Możesz aplikować bez dostępu do garażu ale może to skrócić trwałość.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka bo mnie już krew zalewa 😕 audi a7 - drzwi "bez ramek szyby" - przy otwieraniu drzwi szyba automatycznie opuszcza się ok 5 mm - po zamknięciu drzwi wraca i zostają na niej smugi od uszczelek 😕 próbowałem to czyścić ile się da ale wnet by pasowało te uszczelki wyjąć żeby zrobić to porządnie. jakieś sugestie?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z parownicy? Ja bym zaczal od uszczelki drzwiowej tej co okala szybe od slupka A do slupka B. Dobrze np jakims protectantem nie tlustym np 303 obleciec z pedzla, dac sie wchlonąc i rozetrzec nadmiar fibrą. Po wyschnieciu nie powinny zostawiac smug ale dla pewnosci na otwartych drzwiach moze wartoby przeleciec nawet sam rant szyby od wewnatrz i zewnatrz jakaś NW. Generalnie zawsze w pasku CC byl podobny problem i powyzsze czynnosci pomagaly ae nie wiem na jak dlugo. 
chetnie sam doczytam jak to robia stazi wyjadacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil598 dzięki za odp.

Jeszcze trzy kwestie bo mam wątpliwości. 

1. Przy dekontaminacji, spryskując t&gr trzeba na coś uważać? Czy spryskuję wszystko  (gril, plastiki, klosze itp) do wysokości klamek + klapa i maska? Wnęki drzwi tez sie spryskuje? Jak długo pozostawić go na lakierze jesli robie to na zewnątrz, a nie w garażu? Mam prickborta. 

Wystarczy, że później wszystko spryskam aktywna piana i spłukam woda jeśli wcześniej był już prewash i mycie zasadnicze? 

2. Deironizer. Trzeba na coś uważać? Czy lece nim całe auto włącznie z szybami, dachem? 

3. Cleaner. Jak dużo go nakładać na aplikator z mikrofibry? I ew. na ile to wystarczy? Mam taki większy z SG. 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, CarlosBlack napisał:

się ostro za testy zabrałeś

W wakacje sporo podróżowałem i detailing był na drugim planie 😉

To teraz można trochę nadrobić.

 

Chciałem jakieś nowe pady do płynnych wosków. Z płynnymi maszynowo miałem mało do czynienia. Ale jak coś wybrać gdy firm stos...

A np samo Lake Country o ile pamiętam miało przynajmniej 4 do płynnych.

Finishing, Finessing, ultra soft, super soft.

Dlatego liczyłem, że ktoś już się bawił liquidami na maszynie i doradzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem forum i YT, ale nie znalazłem odpowiedzi, może ktoś z bardzie doświadczonych podpowie jak ugryźć takie przejście? 
3315BAB4-B50A-4ACF-8492-1AD8C254EE78.jpeg.908e3b5a33f9b1cd383eaf551ee9df70.jpeg


Ewentualnie co może być potrzebne do zniwelowania efektu. Mam do dyspozycji sporo sprzętu, past, papierów itd. ale może jest coś co trzeba dokupić. 
 

Mile widziana każda pomoc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ghost napisał:

ktoś już się bawił liquidami na maszynie i doradzi

Co tu doradzić ? Aplikowałem dotychczas DA płynne woski: Menzerna, Blackfire, Wolfgang, a ostatnio latem Collinite 845. Jeśli interesują Cię pady LC, to używałem do takiej aplikacji finiszowego ich pada z serii CCS. Z polskich padów nie używałem chyba do takich celów żadnego... Z tego, co pamiętam, używałem też Flexipads Hex Logic czarny. Generalnie częściej aplikuję takie woski ręcznie - jeśli już maszynowo, to są to większe powierzchnie - nie bawię się w zmiany talerza i pada (do maszynowej aplikacji wosku używam DA 8mm z padem 135 mm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/7/2020 at 8:31 PM, #kris said:

Panowie kto ma pod ręką pasty 3D 1L potrzebuje średnicę butli😁

Moge Ci podac za jakas godzinke jesli jeszcze nie masz. 
 

Ja podpytam ponownie bo nadal nie otrzymalem podpowiedzi zadnej:

czy ktos farbowal tapicerke materialową w starszych mercedesach? Mam na mysli boczki podlogi przy progach oraz srodkowego slupka.
zalezy mi na tym zeby po farbowaniu nie brudziła. 
Nie znam trwalych rozwiazań, a tu juz drugi w kolejce z podobnymi objawami...

Jakies sugestie?

8CF42536-F88B-4E5C-9014-CB2EC651C7FF.jpeg

CF4D997F-79F1-40C0-B316-1310ED49EE9D.jpeg

62201A67-F234-49A4-97D2-2314FAE36CE4.jpeg

E1624E09-7BCB-4238-BE24-0F01E5E53B87.jpeg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.