Skocz do zawartości

rudi0018

Użytkownik
 • Zawartość

  235
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

15 Dobra

O rudi0018

Informacje

 • Imię
  Łukasz
 • Auto
  Honda Accord VII FL Sedan

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @Arkeolowy @ghost Oczywiście jestem obiektywny i nie chcę żadnej firmy bezpodstawnie oskarżać, dlatego napisałem, że nie zarzucam temu szamponowi ściągnięcie wosków, ale na pewno widać znaczne osłabienie hydrofobowość wosków, tego nie było przy pierwszym myciu, a od poprzedniego mycia przyjechałem jakieś 200-300km max, więc to nie możliwe aby w ciągu tylu km dwa różne wosko całkiem nagle umarły. Dlatego chciałbym aby wypowiadały się osoby, które używają również tego szamponu. Na pewno skode dla porównani będę mył innym szamponem. Zdjęcie robione po około 5 minutach od porządnego płukania. @Arkeolowy czysty tzn jaki? Nie ma mega poślizgu czy nie robi piany?
 2. @rygryss Ok, zaraz pójdę sprawdzić, ale jak wytłumaczysz to, że poprzednim razem gdy myłem i płukałem auto, to woda w tym samym momencie od umycia woda spływała, a teraz nie chciała?
 3. Do tych co używają szamponu z neutralnym pH od RRC. Czy zauważyliście, że po myciu auta szamponem od RRC, na którym położony jest QD/Spray Wax/wosk hydrofobowość po myciu znacznie spada? U mnie na dwóch autach zauważyłem, że brudny lakier zrzucał lepiej wodę niż po umyciu tym szamponem. Stężenie jakiego używałem to 21-22ml szamponu na 10l wody.
 4. Siema Na początku chciałbym podziękować firmie @4Detailer za udostępnienie produktów do testów i od razu chciałbym przeprosić, że trwało to dość długo. Porównałem 4Detailer Jelly Blueberry Iron Blade z Tenzi Krwawa Felga oraz RRC Wheel Gel. Na początek, aplikacja produktów z atomizerów na powierzchnie wewnętrzną felgi. Jak już pisał @rygryss RRC fantastycznie szybko krwawi i tak jest, po minucie na stronie RRC "krew", a w pozostałych dwóch nic zbytnio nie widać. Zdjęcia po 1 minucie od aplikacji: Zdjęcia po 4 minutach od aplikacji: Zdjęcia po 6 minutach od aplikacji: Zdjęcia po spłukaniu bez żadnego pędzelkowania, produkty siedziały 7 minut: Teraz czas na efekty po pędzelkowaniu: Sprawdzamy teraz pozostałości deironizerem od RRC, który szybko krwawi: Wnioski: Jak widać po pierwszych zdjęciach czy to produkt 4detailer czy Tenzi potrzebuje więcej czasu na widoczny efekt krwawienia, ale tu gdzie zaczyna się miazga u 4Detailer, to po stronie produktu RRC już dawno nic nie leży. 4Detailer Jelly Blueberry Iron Blade naprawdę jest gęsty i potrafi bardzo długo leżeć na powierzchni. Jeśli mowa o domywaniu, bo to najważniejsze, najlepiej to zrobił produkt 4Detailer Jelly Blueberry Iron Blade, trochę gorzej Tenzi Krwawa Felga, a najgorzej z dość sporą różnicą produkt od RRC Wheel Gel. Przy pędzelkowaniu nic się nie zmieniło, nadal produkt od 4Detailer okazał się dobrym zawodnikiem wraz z Tenzi Krwawa Felga (który waszym zdaniem minimalnie lepiej, to już pozostawiam Waszej ocenie), RRC Wheel Gel niestety nawet pędzelek nie pomógł dogonić pozostałych rywali. Zapach najbardziej przyjemny zapach ma również produkt 4Detailer Jelly Blueberry Iron Blade, następnie RRC Wheel Gel i najgorzej pachnie Tenzi Krwawa Felga. Jest to jeden z moich pierwszych testów, więc jeśli coś jest nie tak, to proszę o rady i uwagi.
 5. Pogoda piękna, więc postanowiłem umyć dziś autko, na początek piana aktywna od Good Stuff White Bear, a następnie mycie na dwa wiadra szamponem od RRC starą wersją, z neutralnym pH w koncentracie, producent zaleca 25ml na 10l wody, a ja dałem 21 ml szamponu na 10l wody. Żałuję, że nie nagrałem filmiku lub chociaż nie zrobiłem zdjęć jak woski zrzucały wody po pianie aktywnej lub nawet przy brudny aucie, bo było prawie tak samo jak w poprzednim poście, czyli zrzucanie wody taflą, a to co ujrzałem po spłukaniu szamponu to po stronie colli i fk jedna wielka tafla, która siedziała na aucie dopóki nie osuszyłem auta ręcznikiem SSW też wyraźnie osłabło, a Fusso bez zmian. Dało mi to wiele to myślenia Kolejne do mycia było auto dziadka, Polo 9N. Położone jakieś 300-400km temu SSW, na totalnie mokre auto. Przedni lewy błotnik po umyciu pianą ADBL Yeti zrzucał wodę jak głupi, nie można było dostrzec żadnej tafli, tylko mega szybki zrzut. Po umyciu szamponem RRC w tym samym stężeniu do wcześniej i porządnym wypłukaniu go z powierzchni lakieru, jest bardzo duża różnica w rzucie wody na tym elemencie, niestety bardzo wolno spływająca tafla. Wnioski: Nie mogę powiedzieć, że szampon RRC podjada woski, ale jestem pewien, że bardzo osłabia ich hydrofobowość, a co z podjadaniem, to muszą już sprawdzić bardziej doświadczeni użytkownicy tego forum. Ktoś może zapytać, to dlaczego Fusso dalej ładnie kropelkuje, ale Fusso to mocarz i być może jeszcze parę myć tym szamponem i będzie z nim to samo co z pozostałymi. Jestem po prostu rozczarowany szamponem firmy RRC, aż boję się pomyśleć co robi nowa wersja szamponu z zasadowym pH w koncentracie. Dla potwierdzenia moich słów oraz sprawdzenia po raz kolejny czy tak się rzeczywiście dzieje nagram film z kropelkowania i zrzutu wody przed myciem szamponem oraz umyciu, bo na razie kolorowo to nie wygląda i nie wiem jaki sens dalej ma ten test. Skoda będzie myta teraz już innym szamponem. Jeśli używacie neutralnego szamponu od RRC proszę o wypowiedź, czy zauważyliście u siebie ten sam efekt. Jeszcze słowo o ADBL SSW, myślę, że ten produkt powinien znaleźć się u każdego na półce. To chyba najlepszy produkt firmy ADBL. Aplikowałem go na mokre auto, bez żadnego osuszania ręcznikiem, nie było problemów z mazami, ładnie odparował, oraz bardzo dobrze usiadł na lakierze, co mogłem zauważyć dziś przy myciu, zrzut wody bardzo szybki. Aplikacja na suchym aucie to już w ogóle bajka, jedna fibra i auto zrobione w kilka minut bez żadnych smug. Dodatkowo co widać w tym teście, trwałość, rzut wody oraz zapychanie się brudem drogowym na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Jeśli mowa o look'u nie mam porównania do innych Spray Wax'ów, QD, więc się nie wypowiem.
 6. AKTUALIZACJA Data: 09.02.2019r. Przebieg: 257km Siema, auto umyte, na początek poszła piana aktywna GS White Bear, a następnie szampon od RRC z neutralnym pH w koncentracie, w stężeniu 25ml na 10l wody. SSW: Fusso: Finish Kare: Collinite: Całość: Film: https://www.youtube.com/watch?v=hgaIos04cl8 Wnioski: Kształt kropli: ADBL SSW na również z Soft99 Fuso Coat, troszeczkę gorsze u Collinite 476s i Finish Kare 1000P HiTemp. Zrzut wody prezentuje się następująco: ADBL SSW=Soft99 Fuso Coat>Collinite 476S>Finish Kare 1000P HiTemp. Nie ma na razie co więcej pisać, czekamy dalej.
 7. AKTUALIZACJA Data: 09.02.2019r. Przebieg: 942km Siema, auto umyte, na początek poszła piana aktywna GS White Bear, a następnie szampon od RRC z neutralnym pH w koncentracie, w stężeniu 25ml na 10l wody. SSW: Fusso: Finish Kare: Collinite: Całość (krople po deszczu, zapomniałem zrobić zdjęcia po kroplach z atomizera w całości maski): Film: https://www.youtube.com/watch?v=ADscBBoEr-4 Wnioski: Najładniejsze krople po umyciu ma ADBL SSW na równi z Soft99 Fusso Coat (chociaż może delikatnie bardziej kształtne u Fuso), a następnie Collinite 476S na równi z FK Hi Temp 1000P. Szybkość zrzutu wody Soft99 Fusso Coat>=ADBL SSW>Collinite 476S> FK Hi Temp 1000P. Jak widać na filmie SSW i Fuso są to woski typowo nastawione na krople i mega szybki zrzut wody. FK i Colli są woskami, które taflują i taflą zrzucają wodę. Na razie to tylko 1000km, zobaczymy jak będzie dalej.
 8. rudi0018

  RRC Active Shampoo- KWAŚNY

  Dziś użyłem szamponu RRC Active Shampoo do odetkania ADBL SSW na Accordzie i Fabi. Przy oby autach na początku została użyta piana aktywna Good Stuff White Bear, następnie mycie ręczne szamponem od RRC (z neutralnym pH w koncenracie) i po spłukaniu i ujrzeniu tafli, odetkanie SSW drugim myciem z kwaśnym szamponem, tylko doły drzwi i zderzak tylny. Accord, na samych dołach drzwi delikatne tafle wody (nie na całych szerokościach drzwi) i tylnym zderzaku (też tylko na dolnych jego partiach), stężenie tak jak zaleca producent 25ml szamponu na 10l wody, po umyciu i spłukaniu, woda elegancko spłynęła. Fabia, tutaj gorzej, drzwi kierowcy i zderzak całe w tafli wody, a reszta drzwi tafla od połowy w dół. Tutaj po umyciu szamponem i następnie spłukaniu, widać odetkanie wosku. Nie udało się w całości zrobić tak jak przy Accordzie, ale tutaj wosk już leżał dłużej, a po drugie tafle wody były o wiele większe, ale i tak można było zaobserwować, że powierzchnia tafli wody została zmniejszona. Jak dla mnie szampon działa bardzo dobrze, tym bardziej odtykając SSW, myślę, że przy twardych woskach nie będzie wcale gorzej, a może nawet lepiej, ale to sprawdzę za jakiś czas, a jak odtyka powłokę to pokazał już @rygryss.
 9. Nie kupuj żadnego, nawet RRC wycofało je z produkcji.
 10. rudi0018

  Jaki szampon?

  Jasne, będą równie szanse, ale sprawdzając również trwałości wosku, nie chcę, aby nawet wszystkie żyły jednakowo krótko, tylko aby wyciągnąć z nich najwięcej ile się da.
 11. rudi0018

  Jaki szampon?

  I teraz mam dylemat czym myć auta, a w szczególności maski aut, na których leżą twarde woski plus dodatkowo SSW, aby testy nie poszły na marne, mam tą pierwsza wersje szamponu od RRC która ma pH neutralne w koncentracie i tez Tenzi auto szampon i którego bezpieczniej Użyć? Ewentualnie kwaśny od RRC.
 12. rudi0018

  Jaki odmrażacz do szyb

  Jak dla mnie Tenzi Detailer Odmrażacz jest bardzo dobrym wyborem, tym bardziej w tej cenie. Szybko radzi sobie z zamarzniętymi szybami, przy pojedynczej aplikacji rozmraża spory kawałek szyby, co daje sporą wydajność. A przede wszystkim nie ma po aplikacji żadnego „MLEKA” na szybie, a po drugie nie zostawia również żadnego tłustego osadu. Nie wiem jak wypada Detailers Magic w porównaniu do innych np do Tenzi. @Fredi88 masz możliwości porównania DM do Tenzi? Mam również RRC Defroster i niestety, ale ten zostawia podobny tłusty osad jak K2 po aplikacji.
 13. Z tego co kojarzę to stihl i nilfisk to te same podzespoły. Ale to tylko mi się obiło o uszy, dlatego jeśli dobrxe mówię niech ktoś potwierdzi tę informacje
 14. AKTUALIZACJA Data: 04.02.2019r. Przebieg: 173km Siema, auto od dnia aplikacji (15.01.2019) nie było ani razu myte i płukane. Przebieg niewielki, ale przy aktualizacji testu na Accordzie postanowiłem dodać również aktualizację tutaj, aby pokazać, że niezależnie od przebiegu i auta efekty są podobne. "Test kropelkowania i zrzutu wody przy brudnej masce i różnice są dość widoczne i widać, które woski szybciej, a które wolniej się zapychają. Pod koniec tygodnia postaram się umyć auta i wtedy dodam kolejne foty i film jak woski sobie radzą po takim przebiegu oczyszczone z brudu." SSW: Fusso: Finish Kare: Collinite: Całość: Film: https://youtu.be/2R9dpgMB4oM Wnioski: Skopiowane z tematu Accorda. "Najładniejsze krople ma ADBL SSW>Soft99 Fusso Coat>Collinite 476S> FK Hi Temp 1000P. Szybkość zrzutu wody prezentuje się identycznie: ADBL SSW>Soft99 Fusso Coat>Collinite 476S> FK Hi Temp 1000P. Jak na razie jestem zaskoczony skutecznością działania i tego jak radzi sobie ADBL SSW na brudnej masce, ale zobaczymy jak będzie z jego trwałością z dłuższym okresie czasu i jak będzie przy większych przebiegach wypadał na tle "tytanów zimy". Jeśli chodzi o te 3 zimowe woski, to Fusso zdecydowanie najlepiej sobie radzi, a jak wiemy, w zimowych warunkach czasami nawet w ciągu miesiącach trudno umyć auto, więc szybkość zapychania na plus dla fusso, następnie colli i na końcu FK. Tak jak napisałem wcześniej, za kilak dni sprawdzimy jak woski radzą sobie na czystej masce."
 15. AKTUALIZACJA Data: 04.02.2019r. Przebieg: 853km Siema, auto od dnia aplikacji (17.01.2019) nie było ani razu myte i płukane. Przez te kilkaset km nazbierało się sporo syfu na masce, tym bardziej po ostatniej trasie (400km), dlatego postanowiłem zrobić test kropelkowania i zrzutu wody przy brudnej masce i różnice są dość widoczne i widać, które woski szybciej, a które wolniej się zapychają. Pod koniec tygodnia postaram się umyć auta i wtedy dodam kolejne foty i film jak woski sobie radzą po takim przebiegu oczyszczone z brudu. SSW: Fusso: Finish Kare: Collinite: Całość: Film: https://youtu.be/zMlKh6Q_HEo Wnioski: Najładniejsze krople ma ADBL SSW>Soft99 Fusso Coat>Collinite 476S> FK Hi Temp 1000P. Szybkość zrzutu wody prezentuje się identycznie: ADBL SSW>Soft99 Fusso Coat>Collinite 476S> FK Hi Temp 1000P. Jak na razie jestem zaskoczony skutecznością działania i tego jak radzi sobie ADBL SSW na brudnej masce, ale zobaczymy jak będzie z jego trwałością z dłuższym okresie czasu i jak będzie przy większych przebiegach wypadał na tle "tytanów zimy". Jeśli chodzi o te 3 zimowe woski, to Fusso zdecydowanie najlepiej sobie radzi, a jak wiemy, w zimowych warunkach czasami nawet w ciągu miesiącach trudno umyć auto, więc szybkość zapychania na plus dla fusso, następnie colli i na końcu FK. Tak jak napisałem wcześniej, za kilak dni sprawdzimy jak woski radzą sobie na czystej masce.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.