Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie śledziłem wszystkich nowości.
Potrzebuję uzupełnić trochę arsenał u siebie.
Jakiś ciekawy szampon (dobrze pieniący się - lubię takie) który fajnie domywa i odetka woski?
I druga sprawa jakiś fajny apc, który nie dusi i można pracować nim we wnętrzu i w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaka orientacyjnie długość leżenia Dodo juice blue velvet po dekontaminacji i cleanerze dodo juice lime prime plus, ale Z późniejszym wymyciem IPA i wosk BEZ wymywania(jedynie dotarty) cleaner. Auto mało jeźdzone (ok 200km tygodniowo), stoi pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaka orientacyjnie długość leżenia Dodo juice blue velvet po dekontaminacji i cleanerze dodo juice lime prime plus, ale Z późniejszym wymyciem IPA i wosk BEZ wymywania(jedynie dotarty) cleaner. Auto mało jeźdzone (ok 200km tygodniowo), stoi pod chmurką.

Uporządkuj posta bo nie rozumiem o co chodzi - wosk bez wymywania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bapko napisał:

Ktoś się orientuje jaka orientacyjnie długość leżenia Dodo juice blue velvet po dekontaminacji i cleanerze dodo juice lime prime plus, ale Z późniejszym wymyciem IPA i wosk BEZ wymywania(jedynie dotarty) cleaner. Auto mało jeźdzone (ok 200km tygodniowo), stoi pod chmurką.

z 2-3 tygodnie czy bedziesz wymywac czy nie,  niestety dodo nie jest dludystansowym woskiem, uwazam ze wymycie niczego nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kerad napisał:

Jak poprawić (skorygować) rysy od najprawdopodobniej wózka na zakupy, na klamce w C4 picasso?

Kup bazy z utwardzaczem w lakiernii pod czarny akry (taki zwyczajny w kubeczku pod zaprawki)l, zmieszaj, weż troszke farbki na MF nie za dużo, wetrzyj ładnie w ryske i wypleruj to maszyną i bedzie cacy 😉

W dniu 4.07.2019 o 15:03, Ajo napisał:

Poprawka: "pierwsza OFICJALNA korekta lakieru"

Robie w mercedesie juz ponad rok i przygotowuje samochody do sprzedarzy. Także juz robilem korekte maski, zderzaków i innych czwsci ale tylko pojedynczo. Mam na samochód od3 do 5 godzin razem z wnetrzem, takze nigdy nie było okazji zrobic igly na calej ksroserii. 

Klient podpatrzyl moją robote i chce pełną korektę lakieru na Mini od jego syna a pozniej na jego nowe mercedesy wyłożyć ceramike.

Korekta posta zrobiona takze wracam do pytania:

Jaką powłokę ceramiczną możecie polecić ze sredniej lub wyzszej półki?

Czy KochChemie 1K Nano jest produktem bardzo dobrym czy tylko dobrym?

kiedys bardzo dobrym, przy obecnej technologii zabezpieczeń dobrym, ze średniej półki możesz nałożyć np Aque, Gyeon-a Syncro z tańszej car pro lite, gyeon can coat czy 1k nano z wyższej półki cenowej to potrzebna akredytacja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po mega długiej przerwie w detailingu. Właśnie jadę na urlop do Polski z myślą że będę miał chwilę na zabawę przy aucie. Wziąłem kosmetyki, pasty, pady i całą resztę lecz zapomniałem maszyny DA.
Zna ktoś jakieś wypożyczalnie sprzętu w rejonie Trójmiasta? Ewentualnie może jest ktoś kto pożyczyłby sprzęt na pół dnia.
Chcę przelecieć cleanerem, ewentualnie jakiś glaze.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszego doświadczenia co polecicie aby uzyskać jak największy Look ( trwałość nie ma znaczenia) na czarnym metaliku po one stepie. 

Myślałem np. o Poorboys black hole + poorboy's natty's paste wax black i do tego QD np. cc water gold / luxury gloss ?( obecnie jako QD używam QD1 od ADBL)

Poorboys black hole + dodo juice purple haze i cc water gold / luxury gloss

lub coś z prima amigo .

Ewentualnie coś z waszej strony cleaner + wosk + QD

Co byście polecili z waszej strony aby uzyskać jak największe WOW 😛 Powłoka odpada 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mily4 napisał:

 Poorboys black hole + poorboy's natty's paste wax black

i jak przystało na mocną ciepłą głębie to z QD przykładowo Show detailer od Good Stuff.

CC WG jest ekstra, ale daje całkiem inny efekt mocnego szkła niż wspomniana kanapka Blach Hole z Nattysem.
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 09:31, Bapko napisał:

Ktoś się orientuje jaka orientacyjnie długość leżenia Dodo juice blue velvet po dekontaminacji i cleanerze dodo juice lime prime plus, ale Z późniejszym wymyciem IPA i wosk BEZ wymywania(jedynie dotarty) cleaner. Auto mało jeźdzone (ok 200km tygodniowo), stoi pod chmurką.

Na "dobrym" lakierze do 6 tygodni pod chmurą.

Krople spoko przez pierwsze 3 tygodnie, potem gubią stopniowo kształt ale wosk siedzi.

2 godziny temu, mily4 napisał:

Z waszego doświadczenia co polecicie aby uzyskać jak największy Look ( trwałość nie ma znaczenia) na czarnym metaliku po one stepie. 

Myślałem np. o Poorboys black hole + poorboy's natty's paste wax black i do tego QD np. cc water gold / luxury gloss ?( obecnie jako QD używam QD1 od ADBL)

Poorboys black hole + dodo juice purple haze i cc water gold / luxury gloss

lub coś z prima amigo .

Ewentualnie coś z waszej strony cleaner + wosk + QD

Co byście polecili z waszej strony aby uzyskać jak największe WOW 😛 Powłoka odpada 🙂 

Aż taki słaby ten one-step że trzeba po nim jechać jeszcze politurą????

Black hole ma sens jak lakier nie jest w bdb stanie.

Jak dla mnie używanie politur po porządniej korekcie jest bez sensu.

Tu masz nawet przykład:

https://e46forum.pl/poorboys-black-hole-porownanie-nakladania-recznego-i-mechanicznego-19252

 

Jak chcesz mieć total wygląd to jedziesz do lakierni i prosisz o lakier wyższej półki niż seryjny. Walisz 7 warstw z głębią i każdy wosk miażdży.

 

Jeżeli lakier wymaga, a stawiasz nadal na wygląd robisz 2 etapową korektę.

Po dobrym finishu bez wątpienia ugrasz kilka GLoss Unitów więcej niż po one stepie.

 

Jak robisz one step już decydujesz się na kompromis. I co liczysz że jest jeden najlepszy wosk?

Gdyby tak było wszyscy by go używali. Kup po kolei 20 różnych i odsprzedawaj, zostaw ten, który Ci sie spodoba.

 

Od lat testuję różne, wybrałem kilka ulubionych i używam zamiennie, zależy co akurat chodzi po głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

Na "dobrym" lakierze do 6 tygodni pod chmurą.

Krople spoko przez pierwsze 3 tygodnie, potem gubią stopniowo kształt ale wosk siedzi.

Aż taki słaby ten one-step że trzeba po nim jechać jeszcze politurą????

Black hole ma sens jak lakier nie jest w bdb stanie.

Jak dla mnie używanie politur po porządniej korekcie jest bez sensu.

Tu masz nawet przykład:

https://e46forum.pl/poorboys-black-hole-porownanie-nakladania-recznego-i-mechanicznego-19252

 

Jak chcesz mieć total wygląd to jedziesz do lakierni i prosisz o lakier wyższej półki niż seryjny. Walisz 7 warstw z głębią i każdy wosk miażdży.

 

Jeżeli lakier wymaga, a stawiasz nadal na wygląd robisz 2 etapową korektę.

Po dobrym finishu bez wątpienia ugrasz kilka GLoss Unitów więcej niż po one stepie.

 

Jak robisz one step już decydujesz się na kompromis. I co liczysz że jest jeden najlepszy wosk?

Gdyby tak było wszyscy by go używali. Kup po kolei 20 różnych i odsprzedawaj, zostaw ten, który Ci sie spodoba.

 

Od lat testuję różne, wybrałem kilka ulubionych i używam zamiennie, zależy co akurat chodzi po głowie. 

Z tego co wyczytalem na forum , to sporo osób stosuje Black Hole przy one stepie. Wiadomo 50-60% rys zostało usunięte  😛

po pożadnej korekcie nie używałbym politury haha ale porządna korekta to 2--3 etapy, a jeden etap to takie szybkie odświeżenie lakieru jak dla mnie hah 😄

I nigdzie nie napisałem, że jeden wosk jest najlepszy... Spytałem grzecznie o wasze doświadczenie co daje najlepszy look przy czarnych metalikach 😉

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mily4 napisał:

co daje najlepszy look przy czarnych metalikach 😉

Pytanie na, które nie ma odpowiedzi.

Wrzuć swissvaxa concorso,

Blackfire black ice,

Pinnacle souveran,

Angelwax Desirable

 

i każdy zrobi robotę. Różnica między nimi to i tak 2 procent.

Skup się na przygotowaniu, tam ugrasz więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.