Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam powłokę UK 3.0 , leży 3 miesiące .
Umyłem auto na dwa wiadra , dedykowanym szamponem do odotykania . Nadal tafla na drzwiach ... Codziennie dojeżdżam polna drogą-błoto , śnieg .
Co mam dalej robić ? Glinkowac ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondziukret napisał:

Posiadam powłokę UK 3.0 , leży 3 miesiące .
Umyłem auto na dwa wiadra , dedykowanym szamponem do odotykania . Nadal tafla na drzwiach ... Codziennie dojeżdżam polna drogą-błoto , śnieg .
Co mam dalej robić ? Glinkowac ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tar. Np. Gyeon Tar b. dobry do odtykania powłok. Spryskać - spłukać, ewentualnie spryskać, przetrzeć mokrą mikrofibrową rękawicą i dopiero spłukać. Oczywiście po myciu szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kondziukret napisał:


Tak jak napisałeś jest w opisie ze odtyka.
W takim razie co mam zrobić ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dotknij ręką lakieru czy w ogóle powierzchnia w tych miejscach po myciu jest idealnie gładka i śliska. Podejrzewam, że nie jest patrząc na warunki w jakich jeździsz. Użyj tara lub tara na rękawicy, te szampony niewiele pomogą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ADBL napisał:

Dlaczego zakładasz że powłoka zatkac może się tylko kamieniem? 

Zanieczyszczona może być

kamieniem (potrzebny kwas),

osadami metalicznymi (deiron),

smolistymi (tar and glue),

zwykłym filmem drogowym lub substancjami tłustymi.

Z tego co zrozumiałem szamoon zasadowy radzi sobie tylko z ostatnim z 4 wymienionych. Jedynie co mocniej penetruje niż większość popularnych pH neutralnych. Stąd było moje pytanie. 

Zauważyłem, że samochody z powłoką najczęściej wracają na serwis do studia przez problemy z twardą wodą i depozyty mineralne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzac to co u mnie w aucie dzieje sie na cquartzu to obstawiam ze tam juz nawet swiecona woda mu nie pomoze ... dzis pobawie sie jeszcze ale obstawiam iz jak tylko zrobi sie cieplej to przetestuje te nowe pasty 3D i zaaplikuje potem Tac System 70% , bo ten cquartz 3.0 to jakies nieporozumienie (kwestia trwalosci) . 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.