Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś cleaner do lakieru który bardzo łatwo wypracowuje się ręcznie i można to zrobić na dworzu - wiadomo nie w słońcu w południe

Poorboys, wieloma ich kosmetykami mozna nawet w słońcu pracowac - musisz zobaczyc czy cleaner tez.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wydać się troche głupie pytanie,ale ja juz sam nie wiem.
Otóż,zalozmy ze robie one stepa i nastepnie na to kładę wosk,po wymyciu resztek pasty IPĄ lakier jest gotowy do aplikacji wosku? Czy warto byłoby użyc jeszcze cleanera i wtedy dopiero wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wydać się troche głupie pytanie,ale ja juz sam nie wiem.

Otóż,zalozmy ze robie one stepa i nastepnie na to kładę wosk,po wymyciu resztek pasty IPĄ lakier jest gotowy do aplikacji wosku? Czy warto byłoby użyc jeszcze cleanera i wtedy dopiero wosk?

Po polerowaniu nie ma sensu używać cleanera, bo pasta wykonała to co robi cleaner. Odtłuszczasz lakier izopropanolem i wosk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady jak to usunąć? Oczywiście nie mam zamiaru tego robić samemu, tylko pytam, czy warto się babrać w jakiś PDR, jeśli lakier i tak jest do malowania (to uszkodzenie ma prawie rok, próbowałem ze 2 razy podetrzeć lekko ściernym cleanerem i jest jak widać) czy lepiej szpachla?

WgcRAbah.jpg

0hGBVL2h.jpg

GxJAaCwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko ścienny cleaner nic tu nie zdziała. Pasta cuttingowa na maszynie ma szansę. Jak sam nie będziesz robił, to lakiernik oceni czy trzeba szpachlę czy nie. I tak cały element do lakierowania, miejscowo tego raczej nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Chochlik437 napisał:

Miałem podobną obcierkę jak u Ciebie, najpierw był PDR a potem SSR

Mam u siebie niemal identyczne uszkodzenie jak @lol19pl i za wszelką cenę chcę uniknąć lakierowania. Też myślałem o PDR (za moją zgodą podejmą się prostowania elementu z uszkodzonym lakierem) i ostatnio natknąłem się na ten system napraw SSR. Jak to u Ciebie wyszło? Faktycznie nie ma większych śladów? Strasznie jestem ciekawy, ale nie mam 100% zaufania do tej metody, pewnie też dlatego, że wciąż nie bardzo kumam jak to dokładnie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy ktoś z was używa pianownicy z obi. Kupiłem taka za 59.99 podłączona z Karcher k5.5 jubille piana aktywna od rrc. Stężenie 1:8 piana nic nie siedzi na samochodzie zaraz spływa. Czy pianownica nie dostaje z myjki za dużo wody co na ten doradzicie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondziukret wszystkie etapy, które proponujsz są ok. Do tego dorzuć na koniec porządne odtłuszczenie powierzchni i będziesz miał porządnie przygotowane chromy pod powłokę. Odczekaj aż płyn odparuje i możesz działać z CP Dlux:good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.