Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, ghost napisał:

Sprawdź które elementy mogą mieć inny lakier. Im starsze bmw tym większe prawdopodobieństwo, że miało spotkania z słupem

 

👍 zanim zabrałem się za cięcie sprawdzałem grubość powłoki :-) 
Dzięki za rady, spróbuje bardziej agresywnej kombinacji pasta+pad. Byłem przekonany że M1000 to odpowiednik FG400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu chcę położyć wosk Soft The Kiwami, tylko jakieś 3 tygodnie temu nakładałem BSD i nie wiem czy to nie będzie kolidowało? Chyba lepiej jest kłaść na "goły" lakier?
Tak. Zrób dekontaminacje, użyj clenera i nałoż Kiwami.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Dałem tydzień temu wosk w dobrej cenie. Wszystko pięknie kropelkuje. Dokupiłem QD1 i z ciekawości położyłem na mały kawałeczek maski i w tym miejscu straciłem kropelkowanie.

Jako, że dopiero raczkuję, to pytanko, czy QD1 daje sie na wosk? Myslałem, że to ma wzmocnić hydrofobowość, wygląd.

To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21741]Adaszek96[/mention] chodzi mi glownie o te osady mineralne, Autoglym i shiny recznie nie daja rady u mnie a niechce maszyna latac ciagle a z filmu RRC u nich pieknie schodzilo po minucie recznie
Ręcznie czym próbowałeś? Najagresywniejszy jest chyba filc. Ja robiłem ceriglassem i ich aplikatorem filcowym i ładnie schodziło. Jeśli nie dasz rady, bierz maszyne i środki które wymieniłeś lub w ostateczności tlenek ceru i nie ma takiej siły że nie ściągniesz. Maszyną jest przyjemnie i szybko w porównaniu do oczyszczania ręcznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przed nałożeniem niewidzialnej wycieraczki założyłem na rotację białą gąbkę Fracelli + pasta G3 i szyba była czysta w moment. W walentynkowej promocji zakupiłem jednak AutoGlyma i próbowałem ręcznie doczyścić nim szyberdach - wg mnie wcześniejsza opcja jest szybsza i skuteczniejsza a Car Glass Polish nieco przereklamowany. Oczywiście AG CGP czyści dużo ale oczekiwałem jednak czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po użyciu glinki należy użyć cleanera przed położeniem wosku? Wosk to dodo juice purple haze. Ma ktoś może porównanie jak wypada dodo juice purple haze na tle popularnych wosków fusso lub collinite (stosowane na ciemnych lakierach)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po użyciu glinki należy użyć cleanera przed położeniem wosku? Wosk to dodo juice purple haze. Ma ktoś może porównanie jak wypada dodo juice purple haze na tle popularnych wosków fusso lub collinite (stosowane na ciemnych lakierach)? 
Jest dużo łatwiejszy a aplikacji, przyjemniejszy zapach oraz nadaje fajnego wet looku. Minusem dodo jest to że krótko leży na lakierze, typowy letni wosk. Fusso to trwały wosk, z colli nie miałem styczności. Tak po użyciu glinki(do samego woskowania użycie jej jest bezsensu) trzeba użyć cleanera(według mnie niezbędny)
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adaszek96 napisał:
21 minut temu, PIO1405 napisał:
Czy po użyciu glinki należy użyć cleanera przed położeniem wosku? Wosk to dodo juice purple haze. Ma ktoś może porównanie jak wypada dodo juice purple haze na tle popularnych wosków fusso lub collinite (stosowane na ciemnych lakierach)? 

Jest dużo łatwiejszy a aplikacji, przyjemniejszy zapach oraz nadaje fajnego wet looku. Minusem dodo jest to że krótko leży na lakierze, typowy letni wosk. Fusso to trwały wosk, z colli nie miałem styczności. Tak po użyciu glinki(do samego woskowania użycie jej jest bezsensu) trzeba użyć cleanera(według mnie niezbędny)

 

Używałem glinki przed woskowaniem na zeszłoroczne lato, to teraz na wiosnę lepiej odpuścić (musiałbym kupić glinkę bo mi się skończyła) i użyć tylko cleanera? 

 

Czy meguiars ultimate compound, można stosować na plastikowym zderzaku? Ktoś przetarł i zostawił swój czarny lakier i nieduże rysy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.