Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Wypłacana to co obliczyli I nie obchodzi ich co z tym samochodem zrobisz. Przynajmniej u mnie tak było. Wypłacił szkodę całkowitą 10k A samochód sprzedałem komuś kto będzie to robił dla siebie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chudy2355 napisał:

Wypłacana to co obliczyli I nie obchodzi ich co z tym samochodem zrobisz. Przynajmniej u mnie tak było. Wypłacił szkodę całkowitą 10k A samochód sprzedałem komuś kto będzie to robił dla siebie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dokladnie . Wiec mozesz sie cieszyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strus napisał:

Pierwsze tak - kwaśny szampon do odtykania. Dalej nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Jeśli nałożymy wosk na całe auto, ale w niektórych miejscach będą braki wosku poprzez dekontaminacje lub po prostu poprzez normalne zużycie to można w te miejsca po uprzednim procesie mycia, dekontaminacji nałożyć wosk, mam na myśli dany obszar, czy nie będzie widoczne, że w tym miejscu całość wygląda lepiej, gorzej.  Bo jeśli miałbym nakładać wosk na nowo musiałbym wcześniej go delikatnie przejechać polerką z cleanerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alfa47 napisał:

Pany, dostałem wycenę szkody za samochód i wpakowali mi całkowitą na rozwalony zderzak, wmiętą klapę, i nawet haka nie doliczyli. Na ten moment dali wartość pojazdu 4.500zl a naprawy 4.890 a w ASO wyliczyli mi ponad 6tys. Oczywiście to wyliczenia ubezpieczalnie. Da się jakoś od tego odwołać ? Czy coś takiego. ? Bo mnie zszokowała informacja żeby za zderzak i klapę już wyliczyli całkę. 😩

Nie bierz nigdy tego co ci proponują za pierwszym razem☺

Szkoda całkowita jest rozliczana jako rynkowa wartość pojazdu w dniu szkody a wartość pojazdu po wypadku.

Np. samochód był wart 3000 a po wypadku 1000 to wypłacą Ci 2000.

Generalnie jest tak że przy szkodzie całkowitej firmy zaniżają wartość pojazdu przed szkodą a zawyżają po szkodzie żeby ta różnica była jak najmniejsza☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybka Tak, już mi koledzy to wyjaśnili wyżej, no i się trochę dopytałem swoich itd. Ta suma mi odpowiada, bo po moich przeliczeniach 2k zostanie, także jest luz.

Po stłuczce jak dojechałem, żeby obejrzeć auto, to dojechał jeszcze tej dziewczyny teść, i proponował ojcu za to 400zł 😄 Gdy dojechałem, wytłumaczyłem co jest do roboty, ale chłopina oczywiście wie lepiej, że zderzak zaspawają i pół zderzaka pomalują 😕 No i zaproponowałem wyjazd do warsztatu który się tym specjalizuje, gdy mu powiedział, że to będzie kosztować 2k, to mine miał już inną. Ale jeszcze próbował temu właścicielowi tłumaczyć co może być. 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Crasher napisał:

szybie pytanie , zastanawiam się nad piórem do zaprawek. 0,3 czy 0,5 mm , jak tak to z jakiego sklepu?

W któymś z tematów czytałem, że 0.3 słabo leci w porównaniu do 0.5 i się zapycha z niektórymi lakierami.

Więc osobiście brałbym 0.5. Ale najlepiej zapytaj w SCS @CAR CRAZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki quick detailer polecacie pod fusso ? Soft99 qd , adbl qd1, mothers ? A może jakiś inny 😉 ? W swoim aucie mam o tyle problem, że zima nie zima, w prograch zawsze zbiera się sporo wody i brudu. Polecacie coś lepszego niż nałożenie wosku w te miejsce? W zakamarki planuje również zaaplikować wosk (wnęki drzwi, wnęki bagażnika). Co lepsze na wosk quick detailer czy quick wax ? Jakie quick waxy polecacie 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki quick detailer polecacie pod fusso ? Soft99 qd , adbl qd1, mothers ? A może jakiś inny  ? W swoim aucie mam o tyle problem, że zima nie zima, w prograch zawsze zbiera się sporo wody i brudu. Polecacie coś lepszego niż nałożenie wosku w te miejsce? W zakamarki planuje również zaaplikować wosk (wnęki drzwi, wnęki bagażnika). Co lepsze na wosk quick detailer czy quick wax ? Jakie quick waxy polecacie ?
Speed & barrier bądź luxury gloss Napewno nie zastasz efektu podjadania wosku, ponieważ są dedykowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, npzwso napisał:

Podpowiedzcie proszę co dać na plastiki wnętrza w Dużym Fiacie 125p z końca produkcji? Celem nadrzędnym jest ochrona bo "kokpit" bardzo lubił pękać, a u mnie jest jak nowy.

Czy przed dressingiem przelecieć APC?

jeżeli nie jest zbyt brudny to interior cleanerem . 🙂 a dresing to zależy względem tego jaki efekt chcesz uzyskać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem trochę kosmetyków od nich. Narazie sprawdziłem ttlko środki do skóry i preparat do felg. Efekt dla mnie jest bardzo fajny ale nie miałem styczności z innymi firmami. Na zdj efekt czyszczenia skóry strongiem I zaimpregnowania odżywka. Po prawej po czyszczeniu66c2a37406e54041e17c75a08c453256.jpg542867ae2bb2ada54d5208da5cad5231.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, barto125 napisał:

Nie mam ogrzewanego garażu. Od jakiej temperatury można myśleć o korekcie lakieru?

A od jakiej chcesz... Byleby ręce nie zmarzły. Może po prostu mniej efektywnie będzie na twardych lakierach. Gorsza jest duża wilgotność.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.