Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie w planach jest nałożenie wosku na auto i pytanie do was jaki wosk wybrać? Myślałem nad Soft99 lub Colnite. Możecie mi doradzić? I druga sprawa co mogę położyć na lakier przed nałożeniem wosku w celu lpeszego efektu jeśli takie coś wogole ma sens. Mam Quick Detailer od SG ale to przed syntetykiem chyba słabo? Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w planach jest nałożenie wosku na auto i pytanie do was jaki wosk wybrać? Myślałem nad Soft99 lub Colnite. Możecie mi doradzić? I druga sprawa co mogę położyć na lakier przed nałożeniem wosku w celu lpeszego efektu jeśli takie coś wogole ma sens. Mam Quick Detailer od SG ale to przed syntetykiem chyba słabo? Z góry dzięki 

Jaki kolor i jaki stan lakieru?
Na czym zalezy Ci po wosku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birkhof napisał:


Jaki kolor i jaki stan lakieru?
Na czym zalezy Ci po wosku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolor srebrny, dach czarny. Stan lakieru oceniam na dobry. Chciałbym wydobyć z niego głębię koloru i nadać połysk wiadomo przy srebrnym aucie tak tego nie widac ale zawsze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 00:05, Lukaso napisał:

@powalla lejesz IPE tym sikaczem? Przecież to totalnie nic nie rozpyla tylko stróżka cienka jak sik pająka. Jak się w ogóle zdejmuje ten atomizer? przekręcając w lewo nic się nie w nie dzień a boję się że niedługo może pęknąć. 

z bsd rzeczywiście się tak dzieje bo jest bardzo gęsty. przy rzadszych płynach rozpyla doskonałą mgiełkę, do tego jest bardzo trwały. nie ma zykłego gwintu tylko swego rodzaju zatrzask, przynajmniej w mojej wersji. piszę, bo kiedyś też psioczyłem na te atomizery, dopóki nie zacząłem używać ich do innych rzeczy niż bsd. od miesiąca jednym rozpylam aluxa i nic mu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś jedynie nazwy firm mających w swojej ofercie m.in różne rodzaje wosków. Powiedz konkretnie jakie produkty masz na myśli i przydałoby się też informacja czego oczekujesz od wosku, bo te nie są uniwersalne i chyba nie ma czegoś takiego jak lepszy/gorszy tylko są ich różne zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta pod maszynę DA , skok 15mm , pady mikrofibry, mocne cięcie przy jak najmniejszym bałaganie + pyleniu 

lakiery audi , 

chopy, cena drugorzędną sprawa , 

maguiars 101 od 105 - jaka różnica ? Która lepsza ? 

Moze jakaś inna ? Ma być lepsza od 

koch 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta pod maszynę DA , skok 15mm , pady mikrofibry, mocne cięcie przy jak najmniejszym bałaganie + pyleniu 
lakiery audi , 
chopy, cena drugorzędną sprawa , 
maguiars 101 od 105 - jaka różnica ? Która lepsza ? 
Moze jakaś inna ? Ma być lepsza od 
koch 8
101 pyli jak diabli :-)

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blady666 napisał:

Moze jakaś inna ? Ma być lepsza od 

koch 8

Koch 8 sam w sobie jest całkiem spoko, choć potrafi przypylić a Megs nawet bawrdziej.

Konkret cięcie przy dobrym wykończeniu... hmmm.. Angelwax Resurrection. Ewentualnie CP Clearcut. Obie relatywnie mało pylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blady666 napisał:

Pasta pod maszynę DA , skok 15mm , pady mikrofibry, mocne cięcie przy jak najmniejszym bałaganie + pyleniu 

lakiery audi , 

chopy, cena drugorzędną sprawa , 

maguiars 101 od 105 - jaka różnica ? Która lepsza ? 

Moze jakaś inna ? Ma być lepsza od 

koch 8

Tak jak @ghost wspomniał CarPro Clearcut. Cięcie bardzo dobre. Robiłem nie raz na S15. Z audi nie będziesz miał problemu zrobić one stepa. Ładnie wytnie i nie zostawi burdelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak@blady666 noszę się z zamiarem doprowadzenia lakieru w moim dupowozie (peugeot 206+) do porządku.

Po pierwsze zakup polerki: myślałem nad DA od flexa o skoku 15mm, futerko od flexipads i miękki pad do finishu

Pasty: Myślę nad polecanym CarPro ClearCut, gdyż nie robi dużo bałaganu na lakierze, a bardzo mi na tym zależy. Do wykończenia Menzerna 2500.

Czy taki zestaw ma sens?

Napomnę tylko, że będzie to moja pierwsza korekta i trochę się obawiam :)

Poniżej zdjęcie szerszenia, pozdro :)6699c8acca91d531962429115db12cbb.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubsonke napisał:

Tak jak@blady666 noszę się z zamiarem doprowadzenia lakieru w moim dupowozie (peugeot 206+) do porządku.

Po pierwsze zakup polerki: myślałem nad DA od flexa o skoku 15mm, futerko od flexipads i miękki pad do finishu

Pasty: Myślę nad polecanym CarPro ClearCut, gdyż nie robi dużo bałaganu na lakierze, a bardzo mi na tym zależy. Do wykończenia Menzerna 2500.

Czy taki zestaw ma sens?

Napomnę tylko, że będzie to moja pierwsza korekta i trochę się obawiam 🙂

Poniżej zdjęcie szerszenia, pozdro 🙂

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Całe auto chcesz zrobić jedną maszyną z dużym talerzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubsonke napisał:

Pasty: Myślę nad polecanym CarPro ClearCut, gdyż nie robi dużo bałaganu na lakierze, a bardzo mi na tym zależy. Do wykończenia Menzerna 2500.

a skąd wiesz, że będziesz musiał użyć pasty mocno tnącej ? może wystarczy Menzerna 2500 🙂 Wszystko zależy jaki stan lakieru i jak będzie się poddawał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Tez jestem ciekaw. Jak na złość Paweł z mxnowicki w swoim ostatnie teście dotyczącym usuwania kamienia ani słowa na temat tego produktu.

Nie ujrzysz u Pawła gyeona, RRC czy 4detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.