Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gąbek1 napisał:

Soft99 ze względu na ich trwałość, sugeruje się chociażby trwałością fusso, a i wyczytałem że kiwami poleży dłużej, niż chociażby nattys red, którego brałem pod uwagę. 

Jaki jeszcze wosk zapewni dobre i dłuzsze zabezpieczenie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, pawelus668 napisał:

Czy czesta aplikacja deirona na felgi ma negatywny wplyw na ochrone przed rdza np tarcz? 

Jako użytkownik forda powiem Ci że ze 100% pewnością, że tak 🙂 Co do innych aut - nie wypowiem się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, pawelus668 napisał:

To jaki srodek do felg nie bardzo zabrudzonych nie usuwajacych powloki na tarczach? Mam nowe tarcze i niechce zeby zaczely rdzewiec w miejscach gdzie nie wystepuje tarcie.

Tradycyjne "wheel cleanery". Nie "vampiry/deironizery" czy kwasy.

Excede, ProElite, Shiny Garage, Nigrin i inne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zastąpić ssawkę do odkurzacza karchrer wd3, tą z białym włosiem, wytarła się i muszę kupić nową.

obraz.png.eacf7d7931634500077323eed0babf26.png

Jest jakiś fajny zamiennik, nie uśmiecha mi się kupować obu bo tą czarną mam, a sprzedawane są w komplecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zastąpić ssawkę do odkurzacza karchrer wd3, tą z białym włosiem, wytarła się i muszę kupić nową.
Jest jakiś fajny zamiennik, nie uśmiecha mi się kupować obu bo tą czarną mam, a sprzedawane są w komplecie.
 

Potrzebujesz twardej czy miękkiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od 5 lat używałem kanapki AG SRP + BSD który dawało OK wygląd na srebrnym kolorze , na nowym samochodzie z kolorem 5Q Hyundaia efekt jest mizerny.

Proszę o podpowiedz czy zmiana na Fusso albo adbl QW da mi jakieś wymierne korzyści odnośnie krycia i głębi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, guja napisał:

Panowie od 5 lat używałem kanapki AG SRP + BSD który dawało OK wygląd na srebrnym kolorze , na nowym samochodzie z kolorem 5Q Hyundaia efekt jest mizerny.

Proszę o podpowiedz czy zmiana na Fusso albo adbl QW da mi jakieś wymierne korzyści odnośnie krycia i głębi ?

Powiedz jakimi środkami dysponujesz wybierzemy coś lepszego. I w jakim stanie jest lakier, swirle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guja fusso sam w sobie ma dość dobre właściwości kryjące ale jak z trwałością tego krycia ciężko mi napisać, bo widziałem tylko ten efekt zaraz po aplikacji. Tak, jak kolega napisał, opisz stan lakieru. Fajne byłyby fotki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41

To raczej na pewno tak nie jest. Haze na lakierze pozostaje co pewnie dobrze wiesz gdy nie wystarczająco wypracujesz produkt czyli czastki ścierne zbyt malo sa rozbite . Tutaj sądzę ze pasty wykorzystywane do oczyszczania szyby sa zwyczajnie za słabe zeby choc troche ruszyc strukturę twardej szyby. Nie raz mi sie zdarzalo gdzies tam zostawic na brzegu nie dopracowany kawalek i nic tam sie nir dzieje. Bez obaw 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dropp off od sg lezy od listopada zrobilem 3 tys km w aurze zimowej gdzie wycieraczki i plyn do spryskiwaczy mialy robote i poki co siedzi jak zly...troche oslabl bo po 80 kmh krople zaczynaja  uciekac ale i tak daje rade. Powierzchnie przygotowalem cleanerem od sg pozniej ipa i dropp off w 2 warstwach. Ogolnie mowiac jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 Rób maszyną jak pisałeś -rotacja ,twardy pad(ja też jak kolega @Crasher  robię na ceriglasie i padzie filcowym)przy takiej kombinacji nie ma obaw żeby się coś podziało, nawet ceriglass i filc oczyszczają powierzchnie z rysami jest ciężko to już zadanie dla tlenku ceru)pamiętaj jedynie żeby dobrze wymyć szybę ja pierw myje płynem do szyb potem odtłuszczanie IPA i finalnie jak jakieś lepsze NW leci dla pewnośći Wipe it z Ultra Coat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco80

Dokładnie, szybą finalnie przed nw musi byc tępa a przy aplikacji nw platek musi troszkę popiskiwac. Konsultowalem kiedys kolejność kompleksowych prac przy aucie to Arek zalecił nawet wymycie szyby szamponami typu adbl pro itp. Jak dobrze kojarze to @rygryss na swoim kanale pokazywal oczyszczanie szyb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli na wysokosci lusterka te wszelkie kamery czy czujniki deszczu? 

O ile mi sie dobrze wydaje to kazdy z czujnikow w szybie dziala na zasadzie obrazowej w sesnie nie ma czegos takiego jak czujniki w zderzaku gdzie czujnik ingeruje w strukture materiału na którym jest umieszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.