Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Przesledzilem temat i mam dylemat jaką rękawice kupić czy z mikrofibry czy z wełny. Do tej pory mylem auto rękawica z fredzlami (szenilowa) jednak kupiłbym coś innego, bo zostawia spory bałagan i ją zostawił do progów itp. Jaką w miarę bezobslugowa i na wlasny uzytek rękawice moglibyście polecić? Aktualnie też będę musiał zrezygnować z  typpwego prewasha (dostępny tylko wąż ogrodowy z końcówka ciśnieniowa, a więc opłukać będę mógł tylko samą wodą) i fajnie żeby nie narobiła szkód jak jakieś ziarno piasku się trafi pod spodem. Możecie pokierować? Czy zostawić tą co mam i po prostu częściej plukac  (aktualnie raz-dwa razy na element) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek ta z Workstuff widzę że sporo osób tutaj używa.

Ja mam wełnę z Carpro, ale mnie irytuje ciągle wyczesywanie bo się robią dredy. A myjąc na dwa wiadra z gg po roku czasu i tak widzę hologramy na lakierze po korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Bac wełniak z CP jest mega delikatny ale to jest do aut zabezpieczonych plus stosunkowo czystych, bo ciezko sie wypłukuje, mikrofibra jest w tym przypadku duzo lepsza poneiwaz łatwiej ja wypłukac 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Dystrybutor
15 godzin temu, analyzator napisał:

@tenzi  zx1 ktoś to cudo widział ? cena 2x carpro ale i wełny na oko dwa razy więcej 😉

Tą rękawicę mamy w ofercie już od wielu lat. Jest przetestowana wszerz i wzdłuż, stale w użyciu w naszej myjni. Rzeczywiście jest "dwustronna". Co do porównań - może ktoś z forumowiczów się z nią zetknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie trywialne, ale...
Czego używacie do mycia FRONTÓW felg? Zastanawiam się nad zakupem rękawicy konkretnie do tego celu, w kilku relacjach widziałem jakieś z Ali. Sprawdzają Wam się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Mam tą od @Work Stuff jest spoko , chodź ma takie przeszycie pomiędzy, i ja mając nawet mała rękę rozmiar (7-8). Jest mi nie raz ciasno i przez co mało wygodnie . Więc czasem używam bez wkładania do niej rąk. Ogólnie z tego co mi się wydaję to ten sam materiał co.wieksze rękawice i szczotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MMCzysci napisał:

Czego używacie do mycia FRONTÓW felg?

Używam trzech rodzajów: szenilowe marketówki, krótkowłose "wełniaki" z Ali i rękawicę 5-palczastą od Prostaff. Każda ma plusy i minusy, najlepsza byłaby rękawica Prostaff, gdyby tylko miała różną rozmiarówkę, lub minimalnie inny krój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 17:16, Bitek napisał:

Ma ktoś w swoim arsenale rękawice od FX Protect i Work Stuff, potrzebuje informacji którą wybrać 🙂 

FX Protect Premium Wash Mitt

Work Stuff Storm Wash Mitt

W dniu 17.02.2021 o 18:21, Grzechu23 napisał:

Jak dla mnie to one są 1:1 takie same

Żadnej.

Kup Carpro Hand Wash.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xadamx napisał:

Żadnej.

Kup Carpro Hand Wash.

 

Ja osobiście też nie lubię ani WS ani FX, ponieważ przez środkowe przeszycie nie da się obrócić rękawicy na ręce bez jej ściągania, co jest totalnie bez sensu, a to jednak przydatny "ficzer" przy bezpiecznym myciu auta. Od siebie polecę Microfibre Madness, którą mam już chyba trzeci rok i przy regularnym wyczesywaniu jest dalej jak nowa. Piorę w pralce z fibrami co 3-4 użycie.

18 godzin temu, CarlosBlack napisał:

Mam tego chinola i prostaff, wygodniejszy (dla mnie) jest prostaff - kwestia rozmiaru ręki. Dla zobrazowania nitryle kupuje w rozmiarze M. 

Ja z kolei mam odniesienie Prostaff vs. WS i wygrywa WS. Prostaff jest na rączkę, która ją wyprodukowała, czyli taką dalekowschodnią 😉 Z WS'a relatywnie często korzystam i w ogóle nie wkładam ręki do środka, co przy Prostaffie mija się z celem, bo przez jej paluchy użytkowanie w ten sposób jest mało praktyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia kół bardzo dobrze sprawdza mi się biało czarny chińczyk za 8-9pln, taki normalnej wielkości, ale w porównaniu z WaxPro, Prostaff czy innymi ma zdecydowanie cieńszą gąbką co powoduje, że jest bardzo giętki i łatwo można nim domyć zakamarki felgi. Dla mnie byłby jeszcze lepszy, gdyby był trochę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.