Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Również dziękuję, bardzo przydatna opinia. Sonax na inne rynki ma jeszcze taką rękawice jak na filmie niżej. Wczoraj widziałem ją w sklepie wysyłkowym miłośnika lotów kosmicznych, ale dziś nie mogę jej znaleźć.

Ktoś kilkanaście stron wcześniej napisał, że rękawica Megsa występuje w dwóch rozmiarach. Faktycznie tak jest?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster Bardzo podobna jest rękawica FlexiPads Super Fast - a łatwiejsza do dostania u nas.

Również ją posiadam - moje wrażenia:
- Ściągacz całkiem spoko, utrzymuje nasiąkniętą rękawicę na dłoni
- Ma "podkład" z gąbki, dzięki czemu potrafi trzymać trochę wody
- Włókna dosyć długie 2-3cm nie wiem z jakiego materiału, ale delikatny
- Bardzo łatwo wypłukuje się z niej syf

jeżeli masz więcej pytań to dawaj

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś 2009 roku używam Rękawicy Meguiars Microfiber Wash Mitt (białej) do mycia swojego auta. Może nie jest już tak śnieżnobiała i delikatna jak była na początku, ale nadal trzyma fason, wymiary, szwy itp. Wkrótce kupię następną, ale ta wytrzymała ponad 10 latek, a zdarzyło mi się nią myć również felgi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rękawicę Megsa i jest naprawdę fajna. Od niedawna posiadam też gąbkę Softa i nie mogę się zdecydować, co jest lepsze. Do szyb i detali wolę Softa. Oczywiście mówimy o klasycznym myciu na 2 wiaderka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej rękawicy z Amazona? Wygląda ciekawie: https://www.amazon.de/-/pl/dp/B00AFRQ3UY/ref=sr_1_7?keywords=waschhandschuh+auto&qid=1657465375&sr=8-7 Po kilku latach CARPRO HAND WASH MF musi odejść na emeryturę... Zaniedbałem ją i zrobiły suę dredy 😞 Szukam następcy chyba, że ponownie iść w CP. Wełniaki mnie nie interesują. Albo CP ale coś w podobnym budżecie, tylko co...? Im łatwiejsze w utrzymaniu tym lepiej. Chyba, że budżetowa opcja Prostaff P-74?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator to trochę różne "projekty" 😉 jednostronna vs dwustronna. co kto lubi. natomiast co do jakości MF - śmiem twierdzić, że CP i Gyeon kupują u tego samego producenta 😉 cena zbliżona, jakość wg mnie taka sama ( mam po kilka ręczników obu firm i jedyna różnica taka, że obie marki trwałością biją WS - obszycia i "zadziory"). Co do Prostaff - tej nie miałem ale korzystam czasem z rękawicy do felg i pomijając, że jest ciasna spisuje się świetnie. Jutro może uda się ich ręcznik przetestować 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack gyeon + carpro reset to chyba najlepszy zestaw. Zdaje się, że tą parę dziadzia polecał. Mam rękawicę WS ale mimo bliźniaczego wyglądu po dłuższym używaniu qyeon się broni. Mam od nich też silka i ten drugi. Śmigają już z 3-4 sezony mają się wspaniale. Jakbym miał mieć jedną to gyeon 🙂

 

Co do różnych projektów - rękawica to rękawica i ma mieć zestw cech. Ta z amazona, na moje oko, nic mnie w niej nie interesuje 🙂 wygląda jak lekko bardziej puszysty megs. Mam coś podobnego od carchem. Zapłaciłem za nią jakieś grosze, chyba z 15zł. Nie używam bo nie mam dla niej zastosowania. Wolę grubsze, z sensownym splotem, takie co mają dwie strony i zapas szamponu, żeby machną drzwi i szybę.  Wiesz o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AudiBlask napisał:

@ichris Smoothie masz za 77 zł a Carpro 64 zł , najtaniej na Alle. 

Carpro jest tez za 59,90. WaxPro Mou moge mieć za 30. Mogę kupić Smoothie ale to troche ekstrawagancja kupować do 4 letniego auta droższą niż do nowgo z salonu 😉 Pomimo dbania o salonówkę i tak są ryski i ślady po kamykach... Będę musiał pomyśleć o jakiejś regeneracji. Ta smoothie też jest tak bezobsługowa jak CarPro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AudiBlask napisał:

@ichris Waxpro od jesieni ma szwagier , teraz rękawica wygląda już jak szmata. Ale nie wiem jak o nią dba , i czy w ogóle dba 😅

Smoothie tylko piorę i suszę , także raczej jest bezobsługowa 

U mnie tak wygląda CarPro po 4 latach. Bez prania, bez rozczesywania:

20220711_130025.jpg.1db588508a2049e0f11d121b5488c27c.jpg

I tak sobie myślę, że może jeszcze wytrzyma trochę... Dodać trochę octu do wody, żeby się zrobiła miększa? Kusi mnie ten Smoothie, ale CarPro jest fajna, lekka bo jednostronna. Zostałaby do dolnych partii a nową miałbym do górnej części auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MMCzysci napisał:

Jej się nie pierze w pralce, ale w rękach można i trzeba, wypływa "bagno"... (mam taką samą). Duży błąd z brakiem prania emoji15.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Po myciu auta była płukana z dodatkiem szarego mydła. Nie wiem czy to już można nazwać praniem? Chyba nie wygląda tragicznie po 4 latach na tym zdjęciu. Wiadomo, że nie jest tak puszysta jak nowa dlatego rozważam zakup kolejnej.

Na pewno mogłem ją rozczesywać, może nie byłoby takich dredów... Polecicie jakąś szczotę, żebym nowej tak nie załatwił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.