Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@Cannabinol Mam ją od ponad roku. Nie zamienił bym jej na żadną inną, do brudniejszych rejonów jak progi lub doły drzwi dokupiłem pada też z MM. Spora jest ale poza zakamarkami dojdziesz nią wszędzie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie do praktyków.

Potrzebuje rękawicy do delikatnego lakieru coby po korekcie nie narobić sobie na nim bajzlu przy myciu.

Wóz jezdzony bardzo mało i utrzymywany w czystości ale niestety jeśli po drodze złapie deszcz to caluteńki syf spod kół leci na lakier.

Szukam czegoś maksymalnie delikatnego i bezpiecznego, natomiast ze względu na powyższe bezpieczniejsza i prostsza w użyciu będzie chyba mikrofibra?

Co konkretnie możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 08:55, Mateczek napisał:

@gabby87  Bierz wełniaka CarPro. "Cięższa" w użytkowaniu od mikrofibrowej, ale znacznie delikatniejsza.

Ok, tak zrobię 

Jakieś praktyczne sugestie co do użytkowania? Ze należy wyczesywać to wiem ale nie wiem czym. Czy należy ją jakoś specjalnie myć? Jakieś specjalne środki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, gabby87 napisał:

Ok, tak zrobię 

Jakieś praktyczne sugestie co do użytkowania? Ze należy wyczesywać to wiem ale nie wiem czym. Czy należy ją jakoś specjalnie myć? Jakieś specjalne środki?

 

Ja powiem szczerze, że jestem średnio zadowolony ze swojego wełniaka. Gubi bardzo dużo włosów, które zostają na lakierze w trakcie mycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelRDM napisał:

Ja powiem szczerze, że jestem średnio zadowolony ze swojego wełniaka. Gubi bardzo dużo włosów, które zostają na lakierze w trakcie mycia. 

Co w takim razie byś polecił od siebie?

Całkiem niezłe wypowiedzi widziałem o mikrofibrach adbl promitt i microfibre maddness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gabby87 napisał:

Co w takim razie byś polecił od siebie?

Całkiem niezłe wypowiedzi widziałem o mikrofibrach adbl promitt i microfibre maddness

Mam adbl promit mam storma od WS są Ok ale delikatnością im daleko do carpro. Kupiłem tez carpro ta z krótkim włosem ale jeszcze nie używałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@blazej ja nie mam porównania do Wash Pada z WS, ale zakup rękawicy z CarPro, to jeden z tzw zakupów życia 😎. W zasadzie bezobsługowa, ale profilaktycznie po każdym użyciu szczotkuję, a co któreś mycie dodatkowo odkurzam. Nabiera sporo wody, miękko i delikatnie sunie po lakierze. Jeżeli nie mam zbyt brudnego auta, to jednym zanurzeniem rękawicy obskakuję drzwi w Superbie(jak jest brudas, to jadę na 2 rękawice górne partie rękawica od CP, dolne jakaś z Ali), dach zrobisz na 2-3 zanurzenia - ale to już kwestia indywidualna.

Nie zauważyłem żeby włosy zostawały pod emblematami. Kupiłbym drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej też się tego obawiałem, ale jest ok - nie miałem przypadku żebym musiał zbierać ją z podłoża. Co prawda grabie też mam nie małe przy wzroście 1,9m 😜

Podejrzewam, że jakby się uparł to tą kieszonką można zwęzić trochę za pomocą igły i nici dentystycznej.

Dla mnie jest dobrze jak jest - zawsze możesz kupić np na znanym portalu aukcyjnym przymierzyć i odesłać w razie czego - masz 14 dni 🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej mam obie, WS jest "dwustronny" więc siłą faktu zabiera więcej wody i robi się ciężki. CP jest bardziej "plastyczna", wygodniej się nią myje ciasne miejsca. WS po pierwszym/drugim użyciu w jednym miejscu jakby "zlepił włosię", nie można tego rozczesać, pranie też nie pomogło. Ostatecznie został do "szczurów" ew. progów. wg mnie CP jest bezapelacyjnie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blazej napisał:

Czy przesiadka z Wash Pada WS na rękawicę Carpro Hand Wash MF ma sens?

Taaaak,

55 minut temu, blazej napisał:

Carpro do Storma od WS?

Przepaść.

Gruubo ponad rok temu zostawiłem to dziadostwo od WS, kupiłem CP. Ja CP nawet nie czeszę, a piorę raz na kilka myć. Rękawica żyje, ma się świetnie i nigdzie się nie wybiera.

Kiedyś opisywałem moje spostrzeżenia dotyczące obu tych rękawic.

9 minut temu, CarlosBlack napisał:

@blazej mam obie, WS jest "dwustronny" więc siłą faktu zabiera więcej wody i robi się ciężki. CP jest bardziej "plastyczna", wygodniej się nią myje ciasne miejsca. WS po pierwszym/drugim użyciu w jednym miejscu jakby "zlepił włosię", nie można tego rozczesać, pranie też nie pomogło. Ostatecznie został do "szczurów" ew. progów. wg mnie CP jest bezapelacyjnie lepszym wyborem.

Dokładnie to samo zaobserwowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytacie o carpro 🙂Mam chyba problem z rękawicami bo mam 10+. W sumie nie wiem po co. Nie wiem dalej jako rozumieć delikatność rękawicy dla naszych wyprowadzonych w kosmos lakierach. Głównie patrzymy na poślizg. To się trochę ma do ilości wody jaką rękawica niesie i jak ją oddaje. Zdolność do chowania i oddawania przy płukaniu brudu to inna sprawa a to się przekłada na utrzymanie lakieru. Co jeszcze bardziej mnie skłania do skupienia na prewashu 🙂

Carpro spoko lubię ale schnie to 2 dni. Nie gubi włosów ale fajnie czesać. Poślizg spoko ilość wody bez rewelki moim zdaniem. Zwróciłem uwagę że coś z niej czasami wyskubię - wcale nie jest tak, że się pięknie wyłukuje.. Po użyciu płuczę, wychlapuję i odkładam gdzieś gdzie może obciekać. Potem gdześ gdzie może kolejne 1.5 dnia schnąć.

Skłaniam sie do dredów tak szczerze. Forensic wpominał, że starodawne dredy najbezpieczniejsze.

Najczęściej myję workstuffem / gyeonem fibrowym. Używam zamienine, zależnie która w rękę wpadnie, jak są obok to gyeon. Obie żyją znakomicie. Gyeon kupiony przed sezonem 2019 więc jakby 3 lata ze mną. Są bardzo praktyczne. Mają dwie strony, niosą dużo wody. W fokusie po starannym pre nie widzę problemu, żeby dach umyć na raz, obrócić rekawicę i oblecieć jeszcze szyby z jednej strony. Do prania i tyle. Sa bardzo praktyczne. Są duże więc trochę mniej poręcznie z detalami i zwykle trochę więcej pędzelkowania między pre a myciem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten drucik łatwo się wygina, ale i łatwo go przywrócić do odpowiedniego stanu. Ściągacz po półtora roku ma się dobrze, nie martw się na zapas

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej rękawicy CarPro to uważam, że jest bardzo dobra (nawet moja ulubiona dopóki nie spróbowałem Microfibre Madness), ale ja miałem z nią dziwny problem. Porobiły mi się po jednym praniu takie dziwne zbite, twarde "kulki" na końcach włokien. Nawet reklamowałem do MRC, ale wyczesali i niby zniknęły, ale niesmak pozostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.