Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Corbi95 napisał:

Szczerze, to myślałem,że chociaż ktoś poleci Carpro wool wash mitt

Król jest jeden, właśnie ten. Ostatnim wool'em myłem bodajże 4 lata i zmieniłem na kolejnego tylko dlatego,że tamten upadł mi podczas mycia na ziemię. Dbanie ograniczam tylko do płukania i wytrzepywania po każdym myciu. Żadnego prania czy wyczesywania (pewnie byłby bardziej puszysty,ale nie zależało mi na tym). Mam też hand wash. Po jednym myciu wróciłem do Wool'a głownie z powodu niedużej powierzchni myjącej HW-jest niewiele wiekszy od Wool 2 fingers,a ja przyzwyczaiłem się do dużej powierzchni działania. Poza tym jednak praca Woolem jest bardziej 'aksamitna' w odczuciu,a ilość wody możesz regulować strzepywaniem nadmiaru. Jedyny minus jest taki, że włosie zostaje pod naklejanymi emblematami.

Na zdjęciu Wool2f,Hand i regularny Wool

Gdybym miał znowu kupić dopłaciłbym do Wool'a

20200120_193524.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła dzisiaj do mnie rękawica Carpro wool wash mitt :-) Jednak wybór padł na najdłuższe futro. Jak ją wziąłem do ręki to aż mi szkoda moczyć w wiadrach, taka delikatna :-) Aczkolwiek.... mam jedno ale..... Przyjechała do mnie z poskręcanym futrem bardzo mocno z jednej strony, miałem problem, żeby to rozczesać, ale ostatecznie zostało tylko trochę głębiej tak jakby przy początku, skąd wełna wychodzi. Przy czesaniu powylatywało już trochę wełny, ale mam nadzieję, że to tak zawsze znajdą się takie luźne włoski i jak już wyleci to co ma, to z grubsza przestanie kłaczyć.

Ogólnie pierwsze wrażenie pozytywne, zobaczymy jak się sprawdzi przy myciu, pewnie w weekend dopiero z szamponem SG watermelon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corbi95 - nowego wełniaka nie rozczesujesz, tylko tak, jak napisał @Streat  - wrzucasz do wody. Rozczesywanie też nie jest właściwie nigdy potrzebne - po myciu i spłukaniu rękawicy, gdy jeszcze jest mokra, kilkukrotnie "strzepujesz" ją i "kręcisz" nią w powietrzu - włosie samo się układa i rozplątuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

@m3987mm i tak i nie. Rekawica ogolnie fajna tylko ma swoje plusy i minusy moim zdaniem. 

Megaa chłonna jest przez gąbke w środku co jest jednoczesnie plusem i minusem minus to że jest przy tym ciezka wiec juz sam jej ciezar powoduje mocne przyleganie do lakieru co niekiedy jest zbyt agresywne, a z plusów ze oddaje duuuzo szamponu podczas mycia 🙂 

No i drugi minus ze w trudnodosteponych miejscach tą rekawicą nie dojedziesz bo jest grubsza 🙂 Ogolnie rekawica fajna tylko jak dla mnie warto miec 2 🙂 jedna taka grubsza druga ciensza do mycia w zakamarkach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@m3987mm nie musi być małe 🙂 ja osobiscie mam sporo rękawic do mycia bo lubie cos innego 😄 

Bardzo fajną rekawicą do wszystkiego jest rekawica z megsa MEGUIAR'S MICROFIBER WASH MITT 

Fajna poręczna i niezniszczalna do tego bardzo latwo wypłukuje brud z siebie, carpro ma baaaardzo dobre rekawice do mycia 🙂 flexipads omijam szerokim łukiem, mialem kilka i zadna nie wytrzymała dluzej niż 2 miesiace. 

Jęzeli chcesz rekawice wielozadaniową to raczej szukałbym z tych średnio grubych i dwustronne. 

Tutaj to juz zależy co kto lubi. 

 

Aaa sorry ty pisałeś o caremittcie, to tej rekawicy w ogole nie polecam, ściągacz jest tak słaby i rekawica ogolnie słąbej jakości, wcześniejszy post było o ADBL PROMITT 🙂 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, m3987mm napisał:

 A coś innego polecasz?

Na progi i inne zakamarki mam zamiar kupić coś małego.

Rękawica z meguaiers jest bardzo fajna 🙂 

a do progów czy felg kup zwykłego frędzla z kauflanda  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
@Bapko mam porównanie pad z alli vs gąbka z MM(materiał ten sam co pad tylko mniejsza powierzchnia). No i powiem szczerze, że MM odłożyłem na półke. MM na emblematach gubiła frędzle i jest mniej elastyczna od pada z alli.

To mnie zaskoczyłeś muszę przyznać :p mam pada z Ali i o ile frędzli wcale nie gubi o tyle wydaje się dość sztywny! Po filmikach z yt MM wydawało się ze jest bardziej miękki i elastyczny ale skoro tak mówisz i miałeś bezpośrednie porównanie to dzieki za info!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany rękawicy. Dotychczas używałem Meguires Wash Mitt i byłem/jestem z niej zadowolony. Ma już prawie 3 lata i cały czas jest w dobrym stanie. Poczytałem wątek i skłaniałbym się do rękawicy typu ADBL Care Mitt. Pytanie, która z poniższych:

- ADBL Care Mitt (najtańsza)

- ADBL Promitt (droższa)

- GEYON Q2M Smoothie (najdroższa)

Czy cena idzie w parze z jakością czy zależy tylko od nazwy firmy? Jeśli Gyeon jest jakościowo najlepszy z całej trójki, to dlaczego - rękawice wyglądają na podobne? A może znacie jeszcze coś innego z tego typu rękawic, które możecie polecić?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss76b Jak dla mnie to ta rękawica jest super (Meguiars) i nie widzę sensu jej zmiany (tym bardziej, że  piszesz, że jest w dobrym stanie). Jeśli już bardzo chcesz wydawać kasę na rękawice to kup sobie może wełniaka od Carpro (Wool Wash Mitt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, czester napisał:

Jeśli już bardzo chcesz wydawać kasę na rękawice to kup sobie może wełniaka od Carpro (Wool Wash Mitt).

Nie wiem dlaczego i pewnie się mylę, ale w wełniakach boję się, że zaplączą się jakieś drobinki piasku powodujące zarysowania.

52 minuty temu, czester napisał:

@kriss76b Jak dla mnie to ta rękawica jest super (Meguiars) i nie widzę sensu jej zmiany (tym bardziej, że  piszesz, że jest w dobrym stanie). 

Najbardziej ciekawiło mnie porównanie ww rękawic (ADBL Care Mitt, ADBL Promitt,  GEYON Q2M Smoothie) . W związku tym, że Meguiars jest moją jedyną profesjonalną rękawicą, którą miałem/mam (wcześniej były marketowe), a czytając forum znalazłem pozytywne opinie na temat innych rękawic podobnej jakości, zastanowiło mnie czy może jest coś lepszego, co warto by sprawdzić. Możliwe, że żadna w rękawic, które mnie interesują nie przebije Megsa, ale może być odwrotnie, dlatego dzięki za odpowiedzi.

Może jest też ktoś, kto używał Megsa i którejś z wymienionych i ma bezpośrednie porównanie, to z chęcią poczytam opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego dopiero teraz znalazłem ten temat... 😮

Do mnie też wczoraj przyszła CarPro Hand Wash MF. Pierwsze wrażenie - abstrakcyjnie mięciutka 🙂 Wasze dalej służą Wam bez problemu? Powinienem o nią dbać jakoś inaczej niż do tej pory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.