Jump to content

tenzi

Dystrybutor
 • Posts

  340
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

tenzi last won the day on March 31

tenzi had the most liked content!

About tenzi

Informacje

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tenzi's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done

Recent Badges

192

Reputation

 1. Przy polewaniu wodą problemem jest nie tyle ilość wody, co siła z jaką jest ona "wbijana" w materiał. Wystarczy spróbować polewania z niższej wysokości, nawet większej ilości wody. Impregnat nie zmienia struktury tkaniny i całkowicie normalne jest, że ciśnienie "przełamuje" hydrofobowość.
 2. Główne różnice dotyczą aplikacji (Textil Prot tylko na suche powierzchnie i w dobrze wentylowanych pomieszczeniach) oraz stanu tkaniny po (Textil Prot ją usztywnia). Sama hydrofobowość jest taka sama zwłaszcza w pierwszym okresie. Textil Prot, jako nierozpuszczalny w wodzie jest bardziej odporny na działanie deszczu i pranie, ale ze względu na usztywnianie powierzchni nie wszędzie się sprawdzi.
 3. Forum jest detailingowe oczywiście, ale nie mamy nic przeciwko testom na różnych powierzchniach. Co do uwag o wydajności, albo słabym działaniu to chyba kłaniają się tu Wasze nawyki z pracy na powierzchniach twardych, czy nawet skórach (najczęściej) licowanych i lakierowanych. Żeby uzyskać na tkaninie efekt nieprzenikalności należy ją naprawdę solidnie nasączyć, bo struktura materiału jest bardzo przepuszczalna. Produkt musi wypełnić tą przestrzeń, a nasza formuła robi to dodatkowo z zachowaniem elastyczności materiału. I tego nie da się osiągnąć oszczędnym spryskaniem. Ten impregnat nie tworzy zewnętrznej warstwy, swoistej skorupy, ale działa na całym przekroju. I wtedy widać efekt. Zresztą możecie powtórzyć nasz test na papierze toaletowym - produktu pójdzie mniej niż na tkaninę, a efekt powinien zrobić wrażenie. To podobna sytuacja, jak w przypadku naszego dressingu PR - wiele opon potrzebuje aplikacji 4-5 warstw, bo produkt wnika w głąb tworzywa. Ale taka aplikacja na bogato odwdzięcza się silnym efektem hydrofobowym i przynajmniej 1 do 3 miesiącami ochrony.
 4. Autorzy! Moderatorzy! Czy da się to zrobić?
 5. To zależy od naszych dystrybutorów. Na razie na pewno jest tu: https://tenzi.sklep.pl/detailer-impregnacja-tkanin-600-ml-p-1258.html
 6. 1. Proponujemy dla Impregnatu otworzyć osobny wątek 2. Impregnat z racji stworzenia na bazie wody jest podatny na mycie chemią. Jednak dzięki jego zastosowaniu nie ma potrzeby tak częstego prania/mycia na mokro, bo brud nie wnika w głąb. Generalnie po praniu zabezpieczonej tkaniny rekomendujemy uzupełnienie impregnatu.
 7. Tapicerka to środek zdecydowanie wyłącznie czyszczący. Oczywiście, jak to przy tkaninach, przynajmniej połowa sukcesu zależy od całej procedury czyszczenia, a przede wszystkim od dokładności wypłukania. Jeśli planujecie użycia do płukania odkurzacza piorącego, to możecie pozwolić sobie i na obfitsze spryskanie i intensywniejsze szorowanie. Jeśli nie, bo to zabrudzenia bieżące i nie ma chwilowo warunków, albo zaberudzenie jest świeże i warto jakoś zadziałać od razu, więc użyjecie tylko szmatki, to trzeba tak działać, żeby produkt za głęboko nie wniknął. Ale generalnie trzeba dążyć do tego, żeby po myciu preparat jak najdokładniej wypłukać/usunąć. Co do pokrewieństwa, to 1. nie mamy już w ofercie, ale jego funkcja i Tapicerki jest podobna. Co do 2. to cały czas go mamy - w odróżnieniu od Impregnacji Tkanin to produkt na bazie rozpuszczalników, z mocnym zapachem, do stosowania tylko na suche powierzchnie i w pomieszczeniach z dobrą wentylacją.
 8. Dzięki jeszcze raz za zgłoszenia. Poprosimy o podesłanie nam adresów do wysyłki z telefonem kontaktowym dla kuriera następujących Forumowiczów: @kamil598, @damiano2007, @bonderez, @KiziorDZN, @keza, @kaka17ab, @Adrian95, @pablo15005, @Grzechu23 i @b0l5.
 9. Dzięki za zgłoszenia. Po weekendzie przekażemy info o osobach zaproszonych do testowania.
 10. Laboratorium deklaruje, że nadaje się również na alkantarę. Co do trwałości, to oczywiście trudno określić, bo zależy od intensywności użytkowania i ilości zużytego preparatu (co przekłada się też na czas wysychania). Raczej należy ją liczyć w miesiącach. Na pewno pranie powoduje konkretne nadwerężenie ochrony, bo produkt jest na bazie wody.
 11. Uwaga, uwaga! Mamy kolejny produkt do przetestowania. chodzi o płyn do impregnacji tkanin/powierzchni tekstylnych. Zdajemy sobie sprawę, że produkt specyficzny i nie w każdym samochodzie da się zastosować, dlatego prosimy o przemyślane zgłoszenia. IMPREGNACJA TKANIN to nowość w naszej ofercie. W przeciwieństwie do wcześniejszych receptur nie powoduje usztywnienia tkaniny, a ponieważ jest stworzony na bazie wody - można go aplikować na jeszcze wilgotną powierzchnię (bo, że czystą to wiadomo! ). Jego zapach również nie jest męczący. Proponowane zastosowanie to tekstylna tapicerka czy dywaniki. Wstępnie planujemy rozesłać 10 produktów, a kolejność zgłoszeń - jak to u nas - nie będzie miała (prawie) żadnego znaczenia. Zapraszamy!
 12. Obawiam się, że przy tych zniszczeniach żadna chemia nie pomoże - tylko obróbka mechaniczna plub ew. lakierowanie...
 13. Dzięki za kolejne testy i opinie. Cena katalogowa tego produktu to na dzisiaj 12,99 zł netto za 600 ml.
 14. Odpowiadamy na pytanie: nasz TFR GT w ogóle nie zawiera NaOH . Cieszą nas też Wasze obserwacje, bo w naszych testach produkt idealnie odtyka powłoki w ogóle ich nie naruszając Ale czekamy na kolejne Wasze obserwacje
 15. Pojawiły się już pierwsze testy - dzięki Proponujemy w kolejnych zwrócić też uwagę co dzieje się z ewentualnymi powłokami po użyciu naszego TFR...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.