Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, lukeu napisał:

Co do tej rękawicy CarPro to uważam, że jest bardzo dobra (nawet moja ulubiona dopóki nie spróbowałem Microfibre Madness), ale ja miałem z nią dziwny problem. Porobiły mi się po jednym praniu takie dziwne zbite, twarde "kulki" na końcach włokien. Nawet reklamowałem do MRC, ale wyczesali i niby zniknęły, ale niesmak pozostał. 

Mam to samo dodatkowo czesanie nie pomaga a tylko wychodzi z niej wełna (garściami). Niestety ale ja odstawiłem w kąt. Nie wiem czego to wina bo nigdy jej nie prałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam jakieś rękawicy do powiedzmy ogolnego zastosowania (czytaj bardziej i mniej zadbane lakiery) do ok 50 złociszy. Obecnie posiadam takie cuś https://pl.aliexpress.com/item/33006603100.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.27425c0fP6l1l3 w czarnej wersji, wszystko spoko jakiś zastrzeżeń nie mam oprocz jednego - jak nasiaknie to troche waży. Z takich wymagan jakie bym miał to żeby była jakaś lżejsza od tego chinczyka (ponieważ i tak strasznie czesto mocze rękawice, wiec po co targac wiecej towaru), byla dwustronna i fajnie by bylo jakby nie bylo przeszycia po srodku, ale jak bedzie to przezyje. Myślałem albo nad FX premium washem albo WS storm, tylko własnie nie wiem jak one wypadaja wagowo w porownaniu do chinola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Większość dobrych rękawic po namoczeniu będzie swojej ważyć bo będą pić dużo wody. Rękawice syntetyczne będą lekkie ale one nie trzymają nic praktycznie wody. Z takimi wymaganiami to chyba rękawica megsa będzie najlżejsza bo ma krótkie włosie plus jest stosunkowo cienka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skav napisał:

Szukam jakieś rękawicy do powiedzmy ogolnego zastosowania (czytaj bardziej i mniej zadbane lakiery) do ok 50 złociszy. Obecnie posiadam takie cuś https://pl.aliexpress.com/item/33006603100.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.27425c0fP6l1l3 w czarnej wersji, wszystko spoko jakiś zastrzeżeń nie mam oprocz jednego - jak nasiaknie to troche waży. Z takich wymagan jakie bym miał to żeby była jakaś lżejsza od tego chinczyka (ponieważ i tak strasznie czesto mocze rękawice, wiec po co targac wiecej towaru), byla dwustronna i fajnie by bylo jakby nie bylo przeszycia po srodku, ale jak bedzie to przezyje. Myślałem albo nad FX premium washem albo WS storm, tylko własnie nie wiem jak one wypadaja wagowo w porownaniu do chinola

FW a WS to te same produkty. Mają przeszycie w środku. Te rękawice mają w srodku torchę jakby gąbke i są dwustrone, dlatego są ciężkie.

Ja ze swojej strony polecam i bardzo lubie tą:

https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/carpro-hand-wash-mf-delikatna-rekawica-z-mikrofibry-do-mycia-auta?q=wash

Jedno stronny taki "wash pad"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, D@ViD said:

FW a WS to te same produkty. Mają przeszycie w środku. Te rękawice mają w srodku torchę jakby gąbke i są dwustrone, dlatego są ciężkie.

Ja ze swojej strony polecam i bardzo lubie tą:

https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/carpro-hand-wash-mf-delikatna-rekawica-z-mikrofibry-do-mycia-auta?q=wash

Jedno stronny taki "wash pad"

własnie widzialem ze sporo osob wczesniej polecało tego carpro, tylko widzialem ze sporo osob ja do zadbanych lakierow polecano, tylko nie wiem czy ze wzgledu na to ze jest delikatna, czy ze wzgledu na to że miałaby problemy z bardziej usyfionymi autami (typu nie wiem, zatykałaby sie czy coś) . Jak wyglada sprawa z jej pielegnacja? wypłukać, wyprać, wysuszyc i tyle czy jakies wyczesywania inne cuda też są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat No dobra, dzieki za info, jeszcze sobie temat przemyśle i może sie skusze v: Najwyzej domowie od chinoli 2 szt. tego czegoś co mam do mycia wiekszych szczurów, bo dotychczasowa chcialem przemianowac do mycia dolów drzwi, progów etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 18:49, Streat napisał:

mowisz o FX rekawicy? Mialem WS i FX i według mnie to troche inne rekawice podobne ale jednak nie jest 1:1 🙂 

Tak FX 🙂 a po dlugodystansowym uzywaniu obydwie tak samo sie zachowuja 😛 troche lepiej FX 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie i @V1RU$ urzekła ostatnio rękawica od Ultracoat ❤️

https://autonablask.pl/produkt/ultracoat-isoft-lambswool-wash-mitt-bezpieczne-mycie-auta/

Jest mega, zależy kto jaką ma rękę dużą, ale na moją jest idealna , nie za duża, bo te duże mf to w ogole zero czucia...

0F3CCCFD-52C3-4A4E-A3CA-B92206DCDEC8.jpeg

00B249C5-3397-4BBE-8FFC-16E4F3A8EC6F.jpeg

6942B620-C10A-49EF-B47A-F5B2493AE0C0.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 22:07, PawelRDM napisał:

Mam to samo dodatkowo czesanie nie pomaga a tylko wychodzi z niej wełna (garściami). Niestety ale ja odstawiłem w kąt. Nie wiem czego to wina bo nigdy jej nie prałem.

Ale piszecie o rękawicy wełnianej czy mikrofibrowej?

W dniu 28.01.2022 o 19:28, Skav napisał:

Jak wyglada sprawa z jej pielegnacja? wypłukać, wyprać, wysuszyc i tyle czy jakies wyczesywania inne cuda też są potrzebne?

Mam od jakiś 2 lat i wcale jakoś o nią nie dbam. Myję auto, płuczę rękawicę, wytrzepuję i do schnięcia. Piorę co jakieś 4-5 mycie (w zasadzie każde mycie to 2 auta za jednym zamachem). Nigdy jej nie wyczesywałem - dla mnie to bez sensu w tym przypadku. Po 2 latach mikrofibra nadal jest miękka w dotyku, mimo że widać oznaki zmechacenia.

W dniu 28.01.2022 o 20:23, Streat napisał:

ta rekawica na poczatku łapie duzo syfu włosie musi sie wygładzić i po czasie juz duzo łatwiej ja wypłukać

Nie zwróciłem na to zbytniej uwagi dlatego nie potwierdzę i nie zaprzeczę.

W dniu 28.01.2022 o 20:23, Streat napisał:

ale przy zaszczurzonych autach ciezko moze byc ja wypłukac 

Nie mam z tym najmniejszego problemu

2 godziny temu, D@ViD napisał:

Mnie i @V1RU$ urzekła ostatnio rękawica od Ultracoat ❤️

🤣 Dawid nie widząc wcześniej tego co napisałeś, po zdjęciu mówię sobie: "rękawica Hamrona? Koniec świata" 🤣

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@dragster Też od jakiegoś czasu na nią patrzę,  nawet dodałem do koszyka żeby nie zgubić 😅 Pewnie nie zastąpi mi wełniaka, ale doraźnie może się spodobać.  Czekam na wypłatę i będę ją testował na początku miesiąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster @penkus5  Jest bardzo cienka - włosie ~5mm. Tak jakby 2 mikrofibry wycięte na kształt i zszyte razem. Brak "podkładu" gąbkowego jak w większości rękawic. Materiał bardzo fajnej jakości - mięciutka mikrofibra.

 

Zdjęcia z porównaniem ze zmęczoną już życiem (kupiona w 2011) rękawicą Meguiars
475443401_IMG_20220617_222127(Medium).jpg.632930cd8cc1ec1512cd501761fc5297.jpg374188473_IMG_20220617_222103(Medium).jpg.be511a6f019094e299f0b09de49f6032.jpg1582576351_IMG_20220617_222033(Medium).jpg.6b001069f75fab7fcda8706324a0c016.jpg

 

Jest fajna, ale raczej do mycia zadbanego samochodu po dobrym pre-washu

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.