Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

caremitt to pieniadze wyrzucone w błoto, ładnie wyglada tyko w opakowaniu, pozniej jest tylko gorzej, ściągacz luźny ze spada z nadgarska a po miesiacu bedzie wygladać gorzej niz 3 letni megs 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SiWyJDM ja mam 2 sztuki rękawic z Ali. I akurat niebieska jest gruba jak cholera. Mam też czarno białą i ta jest już sporo cieńsza ale też dramatu nie ma. Nie wszystkie rękawice z Ali mimo tych samych kolorów są takie same. I niestety nie wiadomo na jaką się trafi.

 

Megsa rękawica kompletnie mi nie podeszła. Umyłem nią raz auto i poszła na giełdę. Wolę mieć 2-3 sztuki chińczyka z Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

@SiWyJDM ja mam 2 sztuki rękawic z Ali. I akurat niebieska jest gruba jak cholera. Mam też czarno białą i ta jest już sporo cieńsza ale też dramatu nie ma. Nie wszystkie rękawice z Ali mimo tych samych kolorów są takie same. I niestety nie wiadomo na jaką się trafi.

 

Megsa rękawica kompletnie mi nie podeszła. Umyłem nią raz auto i poszła na giełdę. Wolę mieć 2-3 sztuki chińczyka z Ali.

A z jakiej aukcji kupowałeś rękawice? Możesz jakieś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss76b ceramit jest ok ale nie jest trwała. U mnie po może kilkunastu użyciach/praniach zrobiła się hmm jak szmatka 😉 Pierwsze wrażenie ok ale down de road idzie do kosza inawet felgi myję innymi, tańszymi, które się trzymają. Nie jest zła - blisko optymalnego uniwersalnego rozmiaru. Gyona mam i odpowiednik od workstufa. Dobre rękawice to są i niosą dużo szamponu. 9l w wiadrze to minimum bo szybko znika. Jak dla mnie są +/- takie same. Fotki gdzieś wrzucałem, chyba w wątku o tanich fibrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Qlimaxss napisał:

@david2888 Taaak😯. Ja prałem ja z 3 razy i dalej jak nowa mięciutka 😁. Rozczesuje po praniu.

Dystrybutor, @MrCleaner w którymś wątku wspominał, żeby lepiej jej nie prać w automacie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Nie mam jej teraz w domu. Ale wydaję mi się że nie ma zakazu prania. Więc ja wrzuciłem. Piorę raczej w 30-40 stopniach i na 500 wirowanie więc delikatnie. A potem ją tą super szczotką rozczesuje co.kobitki za nimi szaleją. Nie pamiętam jak się nazywa😁🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego 3-letniego Megsa od początku piorę w automacie 40 st C/800 obr. i wygląda ok. Oczywiście może gdybym prał tylko ręcznie byłby bardziej puszysty, ale wydaje mi się żeby dobrze doprac, trzeba jednak użyć pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od listopada używałem rękawicy z wełny merynos z allegro (coś koło 80-90zł) i wydawało mi się że jest spoko. Ostatnio kupiłem sobie adbl pro mitt i stwierdzam że ta jest spoksza. Mieści się w niej więcej wody/piany i nie widać tak oznak zużycia jak po tej starszej. Wczoraj prałem obie razem z mikrofibrami i teraz wszystkie szmaty mam w paprochach z tego merynosa. Jak już ją wyprałem to jeszcze raz umyję nią felgi i w kosz. Adbl o połowę tańszy i 2 razy lepszy.

To tak jakby ktoś sobie myślał że jak wyda 2 razy więcej to będzie miał 2 razy lepiej

IMG_6038.jpg.df3975a6c6d0fa387879d1e74c2b17ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć mam obecnie rękawice CarPro Wool Wash Mitt, nie mam zastrzeżeń do jej działania ale jest problemową bo trzeba ja wyczesać bo schnieciu i do tego schnie kilka dni.

Chciałem coś ciekawego i patrzę na te od adbl i work stuff. Duża jest różnica jeśli chodzi o ilość wody która nabiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam porównywałem i dla mnie Work Stuff robi robotę. Trzyma dużo wody i myjesz kawałek, obracasz na drugą stronę i myjesz dalej. Może i w carpro wystarczy wody na pół auta, ale to chyba po to często płukamy rękawice w drugim wiadrze, żeby nie ciągnąć brudem po całym aucie, bo stąd m. in. biorą się hologramy na lakierze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po drugim użyciu work stuff "zbił sie" w środkowej cześi i to przy myciu auta po one step'ie 😐 Został do mycia "szczurow", felg i dołów karoserii, w jego miejsce zakupiłem FX. Z kilku różnych które posiadam i użytkuje na co dzień zdecydowanie polecam carpro ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.