Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

@menior czekam na kuriera 😉 ale przed zakupem WS porównując je w sklepie FX był minimalnie większy ale za to cieńszy - mniejsza grubość wkładu piankowego (to akurat bardziej mi pasuje, wolę częściej do wiadra sięgać niż pracować ciężką rękawicą a WS potrafi się napić 😉 ). kupiłem wtedy WS bo mam bardzo dobre wrażenia z korzystania pędzli, wiader czy ręczników, tu coś nie poszło.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj u kolegi obejrzałem tą CarPro Hand Wash MF i się zawiodłem. Część myjąca jest super miękka i wystarczająco chłonna. Niestety kieszonka na rękę to ja nie wiem...Wydawała się jak dla jakiegos King Konga,pojęcia nie mam jak bym miał ją wygodnie trzymać 😅 Moja z Aliexpress jest o wiele mniejsza i na ręku dosłownie sama się trzyma, jedyny minus, że trochę mało wody chłonie. No i jeszcze jakiś plastik w twardy w tej CarPro co też mnie zdziwiło. Te wszystkie rękawice wychodziły takie same czy coś zmieniali/ulepszali i kolega trafił na jakąś starą "wersję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed małym dylematem. Muszę zakupić nową rękawice. Obecny wełniak z allie swoje zrobił.  Zastanawiam się nad rękawicami z mikrofibry 

Flexi 

https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/flexipads-microfibre-super-fast-wash-mitt-rekawica-z-mikrofibry.html

Good Stuff 

https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/work-stuff-storm-wash-mitt-rekawica.html

Ewentualnie wełniak taki 

https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/showcarshine-microfiber-wool-mitt-najwyzszej-jakosci-welniana-rekawica-do-mycia-auta.html

Może mi ktoś pod opowie co wybrać. Dodam, że mam mały nadgarstek i zależy mi by się nie zsuwala z ręki. 

Może też inna propozycja ale najlepiej z oferty @CAR CRAZY  czyli Showcarshine 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Michał82 napisał:

mam mały nadgarstek i zależy mi by się nie zsuwala z ręki. 

W takim razie zapomnij o MF od Carpro. Trzeba miec łapy jak bochen chleba, żeby trzymała się na dłoni. Dodatkowo w miejscu ściągacza nie ma gumki, która opinałaby sie na nadgarstku tylko jakiś ujowy drucik, który tylko wygina się i przeszkadza. Służy mi do rinselessów więc rzadko jej używam. Poza tym jest raczej mała. Umyć taką auto pokroju x5 trochę hardkor. 

20200721_170417.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam "pada" MF od CarPro, bo raczej rękawicą tego nie można nazwać. Super delikatna, chłonie bardzo dobrze i fajnie się nią mizia lakier. Mi odpowiada. 

Jedyny minus względem rękawicy jest taki, że nie można jej obrócić na druga stronę (czystą) i myć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Work Stuff ma genialny ściągacz i dobrze się nią pracuje. Jedynie po pół roku użytkowania dokupiłem rękawice do felg i okazało się, że włosie w mniejszej siostrze jest delikatniejsze. Szybko rękawicą trafiła do prania, na mokro przeczesania i już nie widać różnicy między nimi Miałem porównanie tylko z rękawicą z Ali i obydwoma z ADBL. WS bije je na głowę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
11 godzin temu, Michał82 napisał:

Stoję przed małym dylematem. Muszę zakupić nową rękawice. Obecny wełniak z allie swoje zrobił.  Zastanawiam się nad rękawicami z mikrofibry 

Flexi 

https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/flexipads-microfibre-super-fast-wash-mitt-rekawica-z-mikrofibry.html

Good Stuff 

https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/work-stuff-storm-wash-mitt-rekawica.html

Ewentualnie wełniak taki 

https://showcarshine.pl/akcesoria-do-mycia/showcarshine-microfiber-wool-mitt-najwyzszej-jakosci-welniana-rekawica-do-mycia-auta.html

Może mi ktoś pod opowie co wybrać. Dodam, że mam mały nadgarstek i zależy mi by się nie zsuwala z ręki. 

Może też inna propozycja ale najlepiej z oferty @CAR CRAZY  czyli Showcarshine 

Jak mogę coś zasugerować to w temacie mikrofibry moim zdaniem nr 1 to Microfiber Madness potem długo długo nic  po środku carpro, gtechniq,  na końcu ADBL, SG, WS, Megs,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś zasugerować to w temacie mikrofibry moim zdaniem nr 1 to Microfiber Madness potem długo długo nic  po środku carpro, gtechniq,  na końcu ADBL, SG, WS, Megs,

Jeśli chodzi o pady do mycia to MM tez tak wypada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

tak wash pad i gąbka są pokryte tymi samymi włóknami co rękawica: wash pad  nie jest wielki jak w przypadku niektórych firm ale jak ktoś ma małe dłonie to może być mniej poręczny, Gąbka dużo lepiej leży w dłoni ale powierzchnia mycia jest trochę mniejsza, za to grubość  większa przez co trudniej umyć trudno dostępne miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CAR CRAZY napisał:

tak wash pad i gąbka są pokryte tymi samymi włóknami co rękawica: wash pad  nie jest wielki jak w przypadku niektórych firm ale jak ktoś ma małe dłonie to może być mniej poręczny, Gąbka dużo lepiej leży w dłoni ale powierzchnia mycia jest trochę mniejsza, za to grubość  większa przez co trudniej umyć trudno dostępne miejsca

Temu fajnie mieć gąbkę od soft99 a rękawice hm ja mam megsa 

I używam ich naprzemiennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie rękawicy które ostatnio były w biedrze w gazetce po testowaniu można określić że całkiem dobrze sobie radzi jest dwustronna z jednej ma mikrofibre z drugiej szenil i troche siadki na boku 

za tą kwotę warto w zapasie mieć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.