Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam house of wax sapphire ale cos mi nie podszedl 3 tyg i tafla . Dodam ze auto nie bylo polerowane ale dekontaminacja i glinkowanie i odtluszczenie zaliczone. Lepiej sprawowal sie ssw . Chyba ze cos zle zrobilem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kornik91 napisał:

Chyba ze cos zle zrobilem

Skoro przygotowałeś powierzchnię i odtłuściłeś, to ciężko popsuć aplikację wosku.

Czasami zbyt szybkie dotarcie skraca trwałość ale inna opcja jest też bardzo prawdopodobna. Nie każdy lakier dobrze wiąże się z każdym woskiem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW Halo. Posiada/ł może ktoś z Was i mógłby podzielić się spostrzeżeniami 

Posiadam, korzystam, fajny wosk syntetyczny na wszystkie powierzchnie. Bezproblemowy totalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do Body po 3 latach i jestem mega zadowolony, ale właśnie kusi to, że Halo mogę "przelecieć" na szybko wszystko. A trwałość w miarę do zaakceptowania, miesiąc posiedzi na powierzchniach innych niż lakier❓ auto garażowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do Body po 3 latach i jestem mega zadowolony, ale właśnie kusi to, że Halo mogę "przelecieć" na szybko wszystko. A trwałość w miarę do zaakceptowania, miesiąc posiedzi na powierzchniach innych niż lakier auto garażowane. 

Plastiki ~2 m-ce (dobrze umyte i 2 x ipa 10-15%). Dobrze siedzi tez jako baza pod desirable czy body.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poleci ktos jakiś wosk na okres letni? Na accorda w kolorze graphite pearl. Na zime urzywalem fusso. Na lato chciałbym coś o fajnym looku no i żeby wosk wytrzymal chociaz te 2 miesiace. Budżet ok 150zl chyba ze bedzie cos wartego to max 200.

Zastanawialem sie na 

Artdeshine kotsos ale tutaj nie moglem znaleźć wiecej info

Soft99 kiwami

Soft99 authentic

Dodo juice purple haze 

Inne oczywiście tez wchodzą w grę😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie które wymieniłeś dadzą ci tam w jakimś stopniu look i te dwa „niby” miesiące , ale tak z samym woskiem przy tym budżecie są większe możliwości 👍🙏 , ja proponuje tobie za te 200 zł  zakup cleanera np prima amigo - bo to on da ci ten „ look” , wosk np testerek Purple haze i wystarczy jeszcze na dobra mikrofibre do starcia tego wosku .... 

- o wszystkich tych woskach przeczytasz na forum , pamiętaj wosk to wisienka na torcie - a tort to przygotowanie powierzchni pod ten wosk  - tak w skrócie wszystko kręci się w przygotowaniu powierzchni ( oczywiście najlepsze przygotowanie powierzchni to  korekta , ale o to nie pytasz 👍)

😜

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cleaner mam takze pytam o sam wosk przed woskiem najprawdopodobniej zrobie jeszcze kilka przejazdow pastą finiszowa bo lakier jest w przyzwoitym stanie (rok temu polerowany) wiec chodzi mi typowo o wybór wosku. Fibry i wszystko inne potrzebne jest w arsenale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiwami jest spoko, chociaż na moim poprzednim wozie z czarnym lakierem wydawał się trochę sztuczny. Świecił się jak psu jajka, czarny zrobił się fajnie głęboki, ale to nie było do końca to wg mnie. Jak dobrze wypolerowana zabawka z plastiku. Dodo Juice - bomba, zawsze polecę dowolnych ich wosk chociaż 2 miesiące to mi żaden nie siedział (fakt, że kładłem zawsze na SRP).

Authentica nie znam, więc nie skomentuję. Ja bym z tej trójki brał Dodo, a od siebie do wyboru dorzucił AngelWax Desirable - bardzo fajny, przyjemnie mi się go kładło, dawał fajny wygląd i nawet na SRP trzymał te 2 miesiące.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu_JDM

Kiwami z wymienionych posiedzi najdłużej, to dobry wosk, ale co z tego jak na lato przyjemność z aplikacji żadna.

 

Dodo są bardzo fajne, jak kupisz w wersji PRO to wytrzyma więcej niz standardowe 4tyg, purple haze i blue velvet występują w tej wersji.

 

Do 170zł masz do dyspozycji:

Chemical Guys Petes53,

Dodo Juice Pro lub Supernatural Hybrid

Blackfire Midnight Sun (lub blackIce jak czarny samochód)

 

Testery Angelwaxa np Desirable

Infinity wax Primo lub Optic

I pewnie jeszcze setki innych 😉

 

Jestem pewien, że z każdego z wymienionych będziesz zadowolony

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ghost napisał:

Kiwami z wymienionych posiedzi najdłużej, to dobry wosk, ale co z tego jak na lato przyjemność z aplikacji żadna.

Dokładnie. To typowy wosk który brudzi plastiki, uszczelki i którego się ciężko dociera i lekko przy tym pyli. Look jest za to niezły i te 3 miechy siedzi spokojnie z pięknymi kroplami.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dodo z trwalych i niedrogich jest tez BB protection wax (ok 80 zl 100 gr.) daje fajnego kopa na ciemnych i zywych kolorach,fajny w nakladaniu i mega wydajny,trwalosc u mnie ok 3 miesiecy w okresie letnim,tylko nie wiem czy jeszcze gdzies dostepny 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.