Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

@menior ale te 5% to między byle woskiem a premium jak wspomniałeś.

Natomiast co się dzieje jak porównasz 2 premium, np Z. Glasur Vs Concours, nadal 5  różnicy wyglądu na skorygowanym lakierze? 🙂 (500 vs 1000zł)

 

Powyżej pewnego pułapu to już 1-2%,

resztę płacisz np. za markę, sztab marketingowców, naturalne składniki lub inne dodatki, np nowoczesne i modne SiO2. Płacisz za dodatki wpływające na hydro, trwałośc, zapach. Itd.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ghost napisał:

Natomiast co się dzieje jak porównasz 2 premium, np Z. Glasur Vs Concours, nadal 5  różnicy wyglądu na skorygowanym lakierze? 🙂 (500 vs 1000zł)

A co ze swisswax divine dopasowywanym do każdego auta indywidualnie? :-D Jedyne 13 tys zł. Fajnie jest przesmarować auto czymś "lepszym" ale staram się nigdy nie popadać w paranoję. Więcej niż 400-500 zł na wosk raczej nie wydam. Nie jest to coś za co warto przepłacać bo nic (look, trwałość, hydrofobowość) nie będzie kilkanaście razy lepsze niż w wosku za 100-500zł. Żeby czasem nie okazało się, że będzie nawet gorzej :roll:

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Natomiast co się dzieje jak porównasz 2 premium, np Z. Glasur Vs Concours, nadal 5  różnicy wyglądu na skorygowanym lakierze?  (500 vs 1000zł)

No pomiędzy nimi to jest ze 95% różnicy ... ale w zapachu ;D jeden to curry a drugi migdał :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 święte słowa 😁 ja nawet mam limit 300zl na wosk. Ale wiem że kiedyś kupię coś naprawdę "drogiego" dla samego faktu posiadania. Jednak najpierw przede mną kilka lat odbudowy 205 a potem ten "ekstra" wosk 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod lakieru to A35 monacoblau 😉

Co do samego auta, to w listopadzie 2017r robiłem korekre sam (pierwsza moja korekra) pasty kocha,futro i da, wiec szalu nie ma ale cala drobnica zdjeta, w tym roku planuje zakup rotacji i pobawić się ale to raczej późne lato-jesień.

 

Wracając do wosku, chcę coś co poleży 1-2mce, nie popadlem w paranoję i nie kupię wosku za kilkaset złotych bo znajdę kilkaset innych ciekawych powodów na ich wydanie B-) 

Zakładam ok 300zl na wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo022 napisał:

Zakładam ok 300zl na wosk

Na pierwsze 3 tygodnie wiosny coś krótkotrwałego

Dodo Juice rainforest Rub lub Blue Velvett tester30zł

Lub prima banana 80zł

Lub chemical guys butter wet wax 85zł

 

 

Na środek sezonu letniego

Chemical Guys Petes53 170zł

Lub Angelwax Desirable tester 95zł

 

Na jesień najtrwalsze z wymienionych

Bilt Hamber Finis tester 65zł

lub Zymol Titanium kilkadziesiąt pln tester z giełdy

 

Weźmiesz do 300 zł kilka, będziesz miał frajdę, że możesz testować różne, od razu nabierzesz doświadczenia w porównaniu

 

Będzie Pan Zadowolony! Każdy z wymienionych jest przyjemny i ma sporo zalet

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w koncu z hypnotic icon? Ile realnie wytrzymuje? Zastanawiam sie zeby polozyc black hole lub prima amigo (tak przy okazji co lepiej przyciemnia i kryje drobne ryski? Samochod miał korektę kilka lat temu a ze malo jezdzi sa tylko drobne ryski) i na to Hi. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT wg mnie około 2-4 tygodni... tyle mi wyszło z 2 aplikacji i przy cleanerze nakładanym ręcznie. Jak znajdę czas to chcę mu dać jeszcze szansę z wypracowanym maszynowo cleanerem. Niestety z czasem u mnie kiepsko ostatnio. Wrzucaj, testuj 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo022 Pytałem o kolor lakieru, bo mam taki sam. Jeżeli chodzi o woski to skorzystaj z rady kolegi  @ghost. Ja mam na lato takie: DJ Purple Haze pro,  Chemical guys butter wet wax, Chemical Guys Petes53, Raceglaze Crem Perfection Carnauba Wax i na tym lakierze wyglądają fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fredi88 napisał:

A co ze swisswax divine dopasowywanym do każdego auta indywidualnie? :-D Jedyne 13 tys zł

Jeżeli masz supersamochód, albo egzemplarz kolekcjonerski, gdzie ważne by zachować oryginalny lakier, to możesz śmiało popadać w różne woskowe fanaberie milordzie 😉

 

Jeżeli masz samochód z masowej produkcji, to za około 15 tys zrobisz malowanie profesjonalne z głębią, gdzie efekt wizualny będzie bił na głowę każdy lakier fabryczny.

Takie lakierowanie bez woskowania lub nawet z finish karem za 20zł będzie wyglądało lepiej niż najdroższe woski tego świata na standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lukaso napisał:

@ghost gdzie petes za 170? Wszędzie gdzie patrzyłem to 200. Tak myślę o nim, chętnie kupiłbym używany ale nikt się nie odzywa. 

na mnie nie patrz, ja swojego nie sprzedam 😛 

 

jeżeli na szybko

na portalu aukcyjnym jeden ze sklepów sprzedaje 179+ wysyłka

jak cierpliwie to poczekaj na promocję 15%

wtedy niemal w każdym sklepie partnerskim po 170 wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dzieki za poradę!!

Zaczynam kompletowac zamowienie, na razie biorę PA + chemical guys butter wet wax

i PA + pete's 53 

A na jesien/zima zobaczymy 😉

@rkom lakier petarda, mocno mnie ciekawi jak wyjdzie po nowym wosku wzgledem obecnego softa B) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Hazelek napisał:

Mam soft 99 kiwami. Co zrobic by wyciągnąc jak najlepszy wygląd z tym woskiem. Jakis cleaner? Ewentualnie jaki inny wosk i cleaner typowo pod wygląd bez względu na trwałosc

Pełna korekta 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hazelek przynajmnej porządny finish/one step z nastawieniem na wykończenie lakieru, żeby nie było haze’u. Usuwając siatkę mikrorys lakier odzyska blask. Nad grubasami możesz popracować innym razem, bo w słońcu będziesz widział 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.