Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi 186 zł na OEM, więc bez szału, nie mogłem się zdecydować jak było promo za 165 i teraz żałuję... 

Ten wosk mógłby kosztować i 300 zł wiec jego regularna cena i tak jest okazją, nue przesadzajcie, ze bez promocji „to bez szału”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Angelwax Desirable - dał dosyć fajny połysk i mocno wyciągnął ziarno. Zobaczymy jak z trwałością. Teraz jeszcze pozostaje przetestować enigmę. 

Wcześniej zrobiłem 2 etapy koch f9 na białym padzie nat i koch antihologram na czarnym padzie nata. Później ipa i na to wosk

IMG_20190420_172036 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190420_172105 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190420_172231 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190420_172237 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190420_172240 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190422_134505 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190422_134514 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190422_134521 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190425_202008 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190425_202014 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190425_202019 (Kopiowanie).jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym uzyskać kilka porad odnośnie woskowania i jakiego wosku użyć. Na początek powiem, że prawie nie mam doświadczenia z auto detailing'iem. Napisałem prawie, ponieważ tak naprawdę woskowałem auto tylko raz w życiu. Był to mój poprzedni samochód BMW E46:

- Do woskowania użyłem wosku Collinite 476s + DODO JUICE LIME PRIME.

Na początku umyłem auto na myjni bezdotykowej aktywną pianą + szczotka i dokładnie spłukałem. Po wyschnięciu auta zabrałem się za woskowanie, otóż każdą cześć karoserii robiłem osobno gdyż obawiałem się że nie zdążę wypolerować jednej części a wosk na innych stwardnieje zbyt mocno. Przed nałożeniem wosku najpierw  oczyściłem powierzchnię  za pomocą DODO JUICE LIME PRIME.

Oto efekt, dodam że robiłem to pierwszy raz:

5.jpg.d135a49f28ee9116f57004f76eca5f66.jpg4.jpg.a0ef39b98fbdd261661ac12bfb9b4248.jpg3.jpg.d409cb7a6334feac4adc2a976a0984d8.jpg2.jpg.081d188f5a5286805cdd9b8e1ac6eb47.jpg1.jpg.4e2f6fd174eb724490580d4ce009cc0a.jpg

Byłem zadowolony na tyle o ile można było być  robiąc to po raz pierwszy, powłoka trzymała się przez dobrych kilka miesięcy patrząc na to jak spływała po aucie woda, niestety na czarnych plastikowych elementach pozostały delikatne białe smugi ciężkie do usunięcia (nie miałem pojęcia że nie powinno się ich woskować lub po prostu zrobiłem to źle).

BMW zostało sprzedane, od kilku miesięcy jestem posiadaczem VW i to odnośnie tego osobnika chciałbym zasięgnąć kilku porad.

Otóż przede wszystkim chciałbym uwydatnić kolor i połysk. Jeśli chodzi o trwałość nie obraziłbym się gdyby wytrzymał chociaż 3-6 miesięcy.

I tu przede wszystkim rodzą się pytania. Jaki wosk? Co pod wosk? i czy coś po woskowaniu i polerce. Chciałbym uzyskać propozycje produktów a najlepiej jakiegoś zestawu, który byście polecili. Dodatkowo chciałbym też wiedzieć czy do chromów oraz felg można użyć tych samych produktów czy innych. Byłoby miło gdybyście pisali pełne nazwy produktów, ponieważ czytając wcześniej temat zauważyłem, że dużo skrótów jest używanych które nie zawsze są dla mnie jasne. mile widziane zdjęcia poglądowe efektów końcowych po produktach które polecicie 😉
P.S.
Budżet 200-300 zł  Kolor i Autko na zdjęciach poniżej.
IMG_20190427_065025.jpg.834b82ac1434063e35e3b63091ba60e2.jpgIMG_20190427_065038.jpg.b2644a5623565a6bca629b2db61e59cf.jpgIMG_20190427_065103.jpg.8908a4904928188ba8c85ed7718b09e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tirizval  Po normalnym umyciu auta (nie używaj do tego szczotki na bezdotyku tylko 2 wiader z wodą i szamponem + rękawica  wełniana/mikrofibrowa. Następnie dekontaminacja. Teraz stricte na Twoje pytanie: aplikujesz cleaner (Dodo Juice Lime prime), a następnie jeżeli zależy Ci na trwałości wosku wymywasz ipa, a jako taki trwały wosk z łatwą aplikacją polecam próbkę FK 1000p hi temp, chyba, że jeszcze posiadasz to użyj  colli. Jeżeli chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką obawiam się, że 300 zł nie starczy na wszystkie potrzebne akcesoria/kosmetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopersky Wolałbym podawać ile trzyma wosk w km niż miesiącach, bo jeden zrobi w w pół roku 6 tyś km, a drugi 20 tyś km, a trzeci 2 tyś km. 🙂 Każdy kładzie co chce, a najważniejsze jest to, aby dany wosk, czy inny produkt spełniał każdego z nas oczekiwania. Jedni będę woleli produkt X, a drudzy produkt Y. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kopersky napisał:

@Tirizval  Po normalnym umyciu auta (nie używaj do tego szczotki na bezdotyku tylko 2 wiader z wodą i szamponem + rękawica  wełniana/mikrofibrowa. Następnie dekontaminacja. Teraz stricte na Twoje pytanie: aplikujesz cleaner (Dodo Juice Lime prime), a następnie jeżeli zależy Ci na trwałości wosku wymywasz ipa, a jako taki trwały wosk z łatwą aplikacją polecam próbkę FK 1000p hi temp, chyba, że jeszcze posiadasz to użyj  colli. Jeżeli chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką obawiam się, że 300 zł nie starczy na wszystkie potrzebne akcesoria/kosmetyki.

A o jakiej kwocie mowa żeby zrobić to zgodnie ze sztuką?

7 minut temu, rudi0018 napisał:

@Kopersky Wolałbym podawać ile trzyma wosk w km niż miesiącach, bo jeden zrobi w w pół roku 6 tyś km, a drugi 20 tyś km, a trzeci 2 tyś km. 🙂 Każdy kładzie co chce, a najważniejsze jest to, aby dany wosk, czy inny produkt spełniał każdego z nas oczekiwania. Jedni będę woleli produkt X, a drudzy produkt Y. 😉 

Miesięcznie robię jakieś 1500-2000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wosk który uwydatni kolor i połysk a wytrzyma 5-6 tyś km byłby ok ( Nieraz widzę naprawdę fajnie nawoskowane auta które mają żywy i błyszczący lakier. Też chciałbym spróbować ). Gdybym miał nawet regularnie co 3 miesiące nakładać, a spełniłby moje oczekiwania to nie byłby dla mnie żaden problem. Lubię siedzieć w garażu.

Wydaje mi się że i tak będę testować różne produkty, dopiero zaczynam przygodę z tego typu zabiegami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Chciałbym widzieć jak zrzucają wodę po 15-20 tyś km i jeszcze pewnie nie wspomagałeś tych wosków żadnymi woskami w sprayu i qd'kami, jeśli dasz radę nagrać film ze zrzutu wody, będę wdzięczny 😄 A to, że używam kosmetyków RRC to coś złego? xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tirizval  Ja na początek przygody na zestaw do samej dekontaminacji i mycia wydałem 1500 zł. Są w tym wiadra, pędzelki, mikrofibry itd. Musisz pamiętać, że największą robotę w wyglądzie/połysku lakieru robi korekta. Nie koniecznie pełna korekta ale sam one step, który może nie usunie wszystkich rys ale poprawi wykończenie lakieru. Można wydać mniej dużo zależy od tego na czym Ci zależy np. Wiadra megsa zamiast z casto+custom gg, mikrofibra geyon zamiast kirkland, iron car pro zamiast rrc. Dany produkt można kupić w różnych cenach. Zajrzyj do działu zestawy kosmetyków i zdecyduj czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rudi0018 napisał:

@Fredi88 Chciałbym widzieć jak zrzucają wodę po 15-20 tyś km i jeszcze pewnie nie wspomagałeś tych wosków żadnymi woskami w sprayu i qd'kami, jeśli dasz radę nagrać film ze zrzutu wody, będę wdzięczny 😄 A to, że używam kosmetyków RRC to coś złego? xD 

Ok postaram się jutro świeżo umyć maskę i nagrać. Pytanie który z szamponów nie zaburzy zrzutu :-oKtoś ma propozycję? Mam DM Shampoo, GS Bumblebee, SG S&B, ADBL COLA i Snowball, DJ BTBM, FW W&P i Presta Sudzz... 

No i 2 odtykacze DM Reset i ADBL Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Polecić jeszcze nie mogę ale zobaczcie jaką to hydrofobową robotę robi 😄 Nie widziałem jeszcze takiej akcji po "wosku" a tym bardziej na tak fatalnym lakierze 🙂

Enzo Coatings Wax Sio2

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.