Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mirabel napisał:

Chyba będę musiał zakupić Prostaff Gold Waxa bo Soft99 Authentic słabo robi robotę na srebrnym lakierze, ale jak na to zarzucę Prostaff CC Water Gold to już mi się podoba.

Z Wolfgangiem DGPS 3 dużo przyjemniej się pracuje, jest trwalszy, a wygląd na srebrnych jest topowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, menior napisał:

Dostalem info ze Wolfgang dgps3 to wlasciwie to samo co Menzerna Powerlock ultimate,ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc?

Takie informacje już od dawna krążą w sieci, zwłaszcza w USA, gdyż podobno to Menzerna dostarcza większość składników (w tym m.in. polimery) dla Wolfgang'a. Są nawet informacje, że to Menzerna produkuje DGPS, a Wolfgang jedynie sygnuje ten sealant własnym logo. Jak jest naprawdę - nie wiadomo do końca. Prawdą jest, że DGPS i MPLU to sealanty bardzo podobne, chociaż (subiektywnie) DGPS zapewnia większy połysk. Możliwe, że w tym przypadku jest tak, jak w przypadku niektórych produktów Zaino i Duragloss, gdzie Duragloss produkuje i dostarcza dla Zaino produkty. Wiele firm korzysta z możliwości produkcyjnych innych firm - to normalne.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost napisał:

Z Wolfgangiem DGPS 3 dużo przyjemniej się pracuje, jest trwalszy, a wygląd na srebrnych jest topowy

No to teraz trzy opcje do wyboru Wax Gold, Wolfgang DGPS albo Funky Witch Paradise Gloss. Chyba jednak dam szansę polskiej marce. Na lato właśnie szukam czegoś pod look, trwałość mało istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej trwałości spodziewać się w Wax gold i Funkt Witch Paradise Gloss bo w chwili obecnej moje dwa auta to srebrny i biały i niestety głównie na szkiełku mi zależy. Dokładacie czasami woski bez ponownego przygotowania lakieru? Wiem, że trwałość pewnie znacząco spada ale mi nie przeszkadza częste woskowanie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michal90x napisał:

Dokładacie czasami woski bez ponownego przygotowania lakieru? Wiem, że trwałość pewnie znacząco spada ale mi nie przeszkadza częste woskowanie 

Testowane nakładanie kolejnego lsp po różnych okresach czasu.

Sens ma tylko w ciągu 24h gdy nakładamy warstwy a potem samochód idzie do użytku.

Kładzenie wosku na stary wosk, w który powbijane jest pełno zanieczyszczeń jest wręcz patologiczne i kłóci się z ideą dbałości o detale.

Do szybkich reanimacji starego lsp jest qd.

 

Skoro częste woskowanie Ci nie przeszkadza, to zapoznaj się lepiej z pre-wax cleanerem. Ten produkt jest jeszcze ważniejszy niż sam wosk.

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost napisał:

Testowane nakładanie kolejnego lsp po różnych okresach czasu.

Sens ma tylko w ciągu 24h gdy nakładamy warstwy a potem samochód idzie do użytku.

Kładzenie wosku na stary wosk, w który powbijane jest pełno zanieczyszczeń jest wręcz patologiczne i kłóci się z ideą dbałości o detale.

Do szybkich reanimacji starego lsp jest qd.

 

Skoro częste woskowanie Ci nie przeszkadza, to zapoznaj się lepiej z pre-wax cleanerem. Ten produkt jest jeszcze ważniejszy niż sam wosk.

Słuszne uwagi. Właśnie jestem na etapie poszukiwania pre wax cleanerów, polecisz coś na szybko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę, czy fusso coat 12 months wax dark nada sie na oplowski srebrno-niebieski lakier?  Dokladnie to kod z163. Czytalem opinie,  że to tylko chwyt marketingowy ze jest niby do ciemnych lakierow i że nie widać dużych różnic przy tym do jasnych lakierow. Nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi albo się jeszcze nie dokopalem 🙂 Przepraszam jeśli coś nie tak napisałem,jestem nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, edek86 napisał:

Pany jaki wosk na biały akryl, trwałość 3 miesiące lub więcej.

Ma nie ciągnąć kurzu i łatwe utrzymanie lakieru w czystości.

Duragloss #111

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, magnum napisał:

Uzywal ktos moze soft99 white soft wax?

https://allegro.pl/oferta/soft99-white-soft-wax-wosk-aplikator-3x-mikrofibra-7915504291

 

polecacie? jak z trwaloscia i efektem?

Też wczoraj kupiłeś na Allegro Smart? 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.