Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, ghost napisał:

Wejście w świat przyjemnych letnich i pachnących wosków zapewnia Dodo Juice ze swoimi testerami.

Aż przypomniało mi się jak jakieś dziesięć lat temu kupowałem Dodo Juice Blue Velvet 🙂 wtedy cały mój, mizerny jak na tamte czasy 'arsenał', to były produkty Dodo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qukie napisał:

Aż przypomniało mi się jak jakieś dziesięć lat temu kupowałem Dodo Juice Blue Velvet

Bo to ponadczasowe produkty, nie bez powodu Arek wybrał je do Old School Detailing Box vol 2 🙂

 

Oczywiście mogę polecić setki innych, ale wszystkie droższe 🙂 Za taką kasę warto mieć jeden w arsenale... i 15 z innych firm też 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fredi88 napisał:

No to mój banana armour nie pachnie w ogóle... :dontknow:

Za długo wietrzyłeś banana i uleciał zapach 😂

A tak poważnie są zapachy, które są mniej lub bardziej trwałe. Ten zawiera naturalny olejek bananowy, ale nie pamiętam jak z trwałością.

 

Zielony rainforest rub nadal pachnie po latach "lasem tropikalnym" Nawet nie wiem jak opisać ten zapach ale jest spoko. A Blue velvet aż poszedłem sprawdzić i też dawno otwarty daje połączeniem gumy balonowej z jagodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Inka14 napisał:

@ghost Dziękuję za odpowiedź, w takim razie na pewno pokuszę się o tester albo i dwa od Dodo Juice.

Tester lub dwa to już okolice 70 zł 😁 co zbliża Ciebie do wosku za 99 Autobrite który jest w promocji w sklepie samochodowekosmetyki.pl którego normalna cena wynosi 249 zł 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 O nie, teraz to już zaczynam się czuć zagubiona 😂 Patrzę na Autobrite Black Magic Wax, czekoladowy 😮. Dedykowany do ciemnych lakierów, więc w sumie to dla mnie w sam raz. Jak z jego jakością w porównaniu do tych od Dodo Juice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fredi88 napisał:

No to mój banana armour nie pachnie w ogóle... :dontknow:

Na szczęście mój też bo zapach bananów jest dla mnie strasznie odpychający. Trafiłem najgorzej jak mogłem z tym woskiem. Każdy inny był by dla mnie lepszy 😞 

Ja wosku na lato nie polecę żadnego bo dla mnie przy przebiegach 3+kkm miesięcznie najważniejszym kryterium jest trwałość 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Qukie napisał:

Ja wosku na lato nie polecę żadnego bo dla mnie przy przebiegach 3+kkm miesięcznie najważniejszym kryterium jest trwałość 😉 

Też robię ok 3 tys km miesięcznie w dodatku auto do tej pory niegarażowane. Polęcę bez wahania petesa. 3 miesiące siedzi bez problemu nawet przy takich przebiegach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomas22 napisał:

Tester lub dwa to już okolice 70 zł 😁 co zbliża Ciebie do wosku za 99 Autobrite który jest w promocji w sklepie samochodowekosmetyki.pl którego normalna cena wynosi 249 zł 😁

Moim zdaniem nie jest wart 250, cena katalogowa zawyżona. Natomiast za 100 można się zastanowić. Jednak jest ryzyko, że kupisz dużą puszkę i nię będziesz z niej korzystał bo są woski, które się bardziej lubi 😉

3 godziny temu, Inka14 napisał:

@Tomas22 O nie, teraz to już zaczynam się czuć zagubiona 😂 Patrzę na Autobrite Black Magic Wax, czekoladowy 😮. Dedykowany do ciemnych lakierów, więc w sumie to dla mnie w sam raz. Jak z jego jakością w porównaniu do tych od Dodo Juice?

O ile mnie pamięć nie myli z dawnych czasów to Black Magic sie gorzej docierało.

Dodo warto mieć jeden za 30(rabat), nie dwa za 70 ;P. Dla mnie najfajniejszy był zielony Rainforest lub jagodowy Blue velvet. Bez sensu kupować wiele. Nawet małe testery jak ma się kilka wystarczają na wiele lat.

Poza tym kusi ciągle próbować różnych firm, dlatego od jakiegoś czasu kupuję głównie małe opakowania.

11 minut temu, Fredi88 napisał:

Polęcę bez wahania petesa. 3 miesiące siedzi bez problemu nawet przy takich przebiegach.

Ten wosk od chemical guys ma milion zalet, od wyglądu, niskiego łapania kurzu, możliwości docierania w dowolnym momencie (wax on wax off), możliwość pracy w pełnym słońcu... Jak by kosztował 3 razy tyle to byłby obiektem westchnień 😄

 

Jest dużo fajnych, chociażby Poorboys Nattys,  Angelwax Desirable, Zymol Glasur, Celeste Dettaglio, Swissvax Concorso, Pinnacle Souveran itd, itd itd....

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost wiesz że w razie wyprzedaży twojej floty rezerwuje sobie prawo do pierwszeństwa zakupu 😁

Woski Dodo jak dla mnie są przeciętne... Po przerobieniu kilku wiem że drugi raz lub dużego słoiczka bym nie kupił. Mam wrażenie tego samego wosku w różnej kolorystyce i zapachu 😉

AB nie ma aż tak bogatej oferty wosków więc przemawia to za mną by go wypróbować 😉 nie spodoba mi się to niech sobie leży tak samo jak woski Dodo 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomas22 napisał:

@ghost wiesz że w razie wyprzedaży twojej floty rezerwuje sobie prawo do pierwszeństwa zakupu

Flota dziś się powiększyła 😂😄😉

Jutro wrzucę fotki jak rozpakuję

2 minuty temu, Mirabel napisał:

Nakładał ktoś u siebie już Funky Witch Paradise Gloss ? Minęło już trochę od premiery i ciekawi mnie jakie są wrażenia.

@Mateo86 kupił z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po pochwałach dla CG Pete's 53 zakupiłem, spróbowałem i po nałożeniu cienkiej warstwy, może nie super cienkiej ale też nie grubej, były lekkie chmury ciemniejsze miejsca... 😮 z dotarciem było super dopóki nie przyjrzałem się w słońcu i były ślady których nie dało się dopolerować a mycie też nie załatwił tego w pełni. Taki super bezproblemowy wosk a tu takie rzeczy, naprawdę nie mam bladego pojęcie co mogło pójść nie tak. Położony na goły lakier po dekontaminacji i na prima Amigo, podobnie tu i tu. W tym teście raz brał udział FK 1000 P i fusso i fusso oczywiście nie udało mi się położyć super równo i były plamy ale nie zdziwiło mnie to, FK bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

Woski Dodo jak dla mnie są przeciętne... Po przerobieniu kilku wiem że drugi raz lub dużego słoiczka bym nie kupił. Mam wrażenie tego samego wosku w różnej kolorystyce i zapachu 😉

nareszcie ktoś powiedział prawdę , pamiętam kiedyś na forum był test wosków Dodo , na granatowej Corolli , końcowy efekt kilku był ten sam , a różnic to nawet testujący nie mógł wskazać . Kupić jeden słoiczek na próbę ( dla zabawy )  i nie oczekiwać cudów , bo już forumowi naganiacze działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pare dni temu FW Paradise Gloss wzbogacił moją kolekcję ale musi dzielnie poczekać na swoją kolej do testów. 10 dni temu wysmarowalem Saabine Celeste i tak jeszcze chwilkę musi poleżeć. Później w kolejce jest waxxadict 21, SV utopia, Wolfgang Fuzion i AW Enigma... 

Niemniej jednak jak tylko będę smarował FW to zrobię kilka zdjęć i opisze wrażenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś powiedział prawdę , pamiętam kiedyś na forum był test wosków Dodo , na granatowej Corolli , końcowy efekt kilku był ten sam , a różnic to nawet testujący nie mógł wskazać . Kupić jeden słoiczek na próbę ( dla zabawy )  i nie oczekiwać cudów , bo już forumowi naganiacze działają .

Co Ty masz z tymi naganiaczami ?

W ścianach tez słyszysz głosy ?

Purple haze warto kupic dla samego zapachu podczas i po aplikacji.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ano pare dni temu FW Paradise Gloss wzbogacił moją kolekcję ale musi dzielnie poczekać na swoją kolej do testów. 10 dni temu wysmarowalem Saabine Celeste i tak jeszcze chwilkę musi poleżeć. Później w kolejce jest waxxadict 21, SV utopia, Wolfgang Fuzion i AW Enigma... 

Niemniej jednak jak tylko będę smarował FW to zrobię kilka zdjęć i opisze wrażenia

Wrzucisz jakąś relację z celeste i z wolfgangiem?

Gratuluję kolekcji :-)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Birkhof napisał:

Co Ty masz z tymi naganiaczami emoji1787.pngemoji1787.png?
W ścianach tez słyszysz głosy

Po prostu jestem  już długo na forum , codziennie go czytam  i widzę co czasem się dzieje , teraz jest trend na Petes'a 53 i Pinnacle , woski stare testowane przez Evo(  Pinnacle )  , oczywiście nowi koledzy i tak testów nie zobaczą bo kupa wartościowego materiału szlag trafił po modernizacji forum . A zdjęcia zrobionego Golfa II przez kolesi co min. wypuścili szampon RISE AND SHINE wymiatały , oczywiście czarny Golf po pełnej korekcie + Petes 53 + dobre jarzeniowe oświetlenie w studio .

Co mnie wkur*ia , to że nowi koledzy potrzebują pomocy a doradcy zamiast powiedzieć by zaczęli od głupiej glinki , cleanera ściernego który wydobędzie połysk z lakieru to przerzucają się jaki to wosk , a nowi tracą kasę ( sam wiem to na własnym przykładzie na przestrzeni ponad 10 lat na forum ) i jest rozczarowanie  bo to nie tak miało być jak obiecywano .

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof dokumentacji fotograficznej z nakladania Celeste nie mam bo jadąc do „dziupli” w planach bylo tylko mycie. Teraz lezy juz 10 dni i ma za soba 1,8k km. Jutro znow auto przemyje i wrzuce moze nowe qd od workstuff. 
W planach jest korekta i pozniej wolfgang. Wowczas pelna dokumentacja fotograficzna bedzie z opisem wrazen przy nakladaniu. Ale to musze miec luzniejszy weekend i zero niespodzianek w pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jestem  już długo na forum , codziennie go czytam  i widzę co czasem się dzieje , teraz jest trend na Petes'a 53 i Pinnacle , woski stare testowane przez Evo(  Pinnacle )  , oczywiście nowi koledzy i tak testów nie zobaczą bo kupa wartościowego materiału szlag trafił po modernizacji forum . A zdjęcia zrobionego Golfa II przez kolesi co min. wypuścili szampon RISE AND SHINE wymiatały , oczywiście czarny Golf po pełnej korekcie + Petes 53 + dobre jarzeniowe oświetlenie w studio .
Co mnie wkur*ia , to że nowi koledzy potrzebują pomocy a doradcy zamiast powiedzieć by zaczęli od głupiej glinki , cleanera ściernego który wydobędzie połysk z lakieru to przerzucają się jaki to wosk , a nowi tracą kasę ( sam wiem to na własnym przykładzie na przestrzeni ponad 10 lat na forum ) i jest rozczarowanie  bo to nie tak miało być jak obiecywano .

Prawda jest taka ze sam proces przygotowania wydobywa 97,6254%
Mnie tego nauczył niedetailingowy kolor bo biały.
Wosk to tylko wisienka i dla mnie taka mini nagroda za ciężka prace - ma być łatwy, przyjemny, bezproblemowy i pachnący ...
Dzisiaj juz nie ma takich testów jak 5 lat temu, na mozna powiedzieć ze testów jest bardzo mało a zamiast tego sa prezentacje w dużej części.
To zarzut tez w moją stronę, ale nich tylko postawię mój barak to zamierzam wprowadzić ze swojej strony trochę transparentnosci ;-))



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[mention=3124]Birkhof[/mention] dokumentacji fotograficznej z nakladania Celeste nie mam bo jadąc do „dziupli” w planach bylo tylko mycie. Teraz lezy juz 10 dni i ma za soba 1,8k km. Jutro znow auto przemyje i wrzuce moze nowe qd od workstuff. 
W planach jest korekta i pozniej wolfgang. Wowczas pelna dokumentacja fotograficzna bedzie z opisem wrazen przy nakladaniu. Ale to musze miec luzniejszy weekend i zero niespodzianek w pracy. 

A jak zapach i praca z Celeste? Bo tego nigdzie sie nie mogłem doszukać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, yacek _b napisał:

zdjęcia zrobionego Golfa II przez kolesi co min. wypuścili szampon RISE AND SHINE wymiatały

Wszystkie ich relacje były miłe dla oka,ale tam (nie ujmując nic umiejętnosciom) robote robiło oświetlenie i wnętrze miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost napisał:

Woski mają cały zestaw cech:

-trwałość (czasową)

-...

- efekt wizualny, nasycenie barw, połysk

Z ostatnią cechą jest najwięcej zamieszania. Bo efekt zależy od koloru samochodu i gustu. Jest mocno subiektywne. A najważniejsze i tak jest przygotowanie lakieru.

No faktycznie, nikt nie napisał, że przygotowanie lakieru odgrywa kluczową rolę... aż całą stronę wcześniej 😂

 

Ludzie opisują wrażenia z użytkowania różnych wosków i polecają te, które ich zdaniem warto spróbować, by inni mogli wyrobić własne zdanie. I to uwaga w temacie "jaki wosk polecacie"... no rzeczywiście gigantyczny problem i offtop po całości.

41 minut temu, Birkhof napisał:

jak zapach i praca z Celeste? Bo tego nigdzie sie nie mogłem doszukać?

Praca jest bajeczna, zarówno aplikacja i docieranie. Krople nutkę gorzej niż Glasur ale nadal bdb. Wygląd na ciemnych (subiektywnie) odwrotnie, nutkę lepiej niż Glasur.

 

Nie znalazłeś bo zapach jest niejednoznaczny i nietypowy, każdemu komu dałem powąchać mówił co innego owoce, migdały, wanilia lekko słodkawo i chemicznie perfumowane ale przyjemne.

 

Produkt katalogowo drogi, ale powstał z otoczką premium konkurenta SV i Z. Czy wart swojej ceny. Powyżej pewnej granicy chyba żaden nie jest 🙂 Jednak to nie zmienia faktu, że to nadal świetne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tam, kładlem na prima Amigo i na goły po dekontaminacji. Nie wszędzie ale były miejscami jakby zaschniete ślady po wosku ale nie dało się ich dotrzeć. Masakra z tymi uni lakierami. Teraz mam drugi uni na drugim samochdozie, czarny, który to dopiero odkryłem bo pod pierdyliardem rys nie wiedziałem nawet co to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.