Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

@Hazelek zrobi. Ja dawałem kiedyś PA i Fusso xd wiem, zabójcze połączenie ale nie dysponowalem niczym innym. Jak patrzę na zdjęcia to efekt jest petarda, wtedy też nie mogłem się napatrzeć. Może natural by jescze lepiej siadł, ale nie popadajmy w paranoje 

D19-E10-E8-C73-B-4757-B9-F0-A410-FD327-B

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytalem o ikone na prima amigo ale bedac ostatnio w sklepie detailingowym wpadla mi jeazcze rozkminka czy brac hypnotic icon czy prima banana do zestawu z amigo. Liczy się look i powiedzmy zeby z miesiac wytrzymalo na samochodzie ktory jezdzi... Moze raz w miesiacu 😅 ikona napewno na dluzej starczy bo banana ma konsystencje amigo czyli chyba szybciej ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT Amigo+Banana to zestaw dedykowany przez Prima Car Care, wiec weź ten zestaw i będziesz naprawdę zadowolony 🙂 Banana Ci się odwdzięczy znakomitymi efektami na lakierze. I razem z Amigo trochę poleży 😉 

Ps. To ze produkt ma płynna konsystencje, nie świadczy o nim, ze będzie słabszy i mniej trwały od kumpli z twardych postaci. Przykład właśnie Banana, InsulatorWaxu, Turbo6 od Infinity (swoją droga, petarda!) także nie sugeruj się tym, ze Banana jest liquidem, i będzie szybko umierać 🙂 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21312]Bielutomek[/mention] mówiąc ze jest liquidem bardziej chodzilo mi o to ze twardego wosku zuzyjesz ok kilku g a banana zuzyje napewno wiecej. Chyba ze się myle?

Smarujesz równie cienko jak powłokę. Jesli on jest bardzo płynny to daj atomizer z małą dozą np 0,2ml a jak mleczko to końcówkę bardzo precyzyjna (Domel ostatnio pokazywał) takie z Ali.
Jak masz maszynę to banana mozesz np na czarnym waflu aplikować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT nawet na aplikator, słoneczko, takie płynne są tez ekonomiczne. Groszek dosłownie na panel. Przykładem wydajności płynnej jest PNS od Sonaxa... 4psikniecia w w aplikator na całe aut 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 23:54, Lukaso napisał:

@ghost gdzie petes za 170? Wszędzie gdzie patrzyłem to 200. Tak myślę o nim, chętnie kupiłbym używany ale nikt się nie odzywa. 

Za 165 jest tutaj 🙂

https://all4detailing.pl/woski-i-sealanty/622-uniwersalny-wosk-samochodowy-power-lock-menzerna-1000-ml.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć spory test wosków, wrzucam bo opisano tu przynajmniej 7 wosków, o których na forum całkowita cisza, a porównano je z popularnymi produktami. Link:

W pierwszej części można przyjżeć się przyciemnieniu, zrobiłem też zrzut w formie tabeli:

Screenshot-2019-04-14-11-07-25-258-com-g

Jednak należy pamiętać, więcej niz znaczy lepiej, ani gorzej 🙂

 

W kolejnych częściach jest test beadingu, zrzutu wody (cz.2). Oraz pełna zwrotów akcji, strzelanin, kontrola stanu wosków po pewnym czasie (cz.3), gdzie śmierdzący bandzior kiwami dokopuje kroplami szlachetnemu szeryfowi shieldowi. 

Spoiler:

Niestety historia skończy się zawsze tak samo, prędzej czy później wszyscy zginą 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sie Wam na prawde od 4 do 8 tygodni wosk nakladac? Nie lepiej kupic cos bardziej trwalego? Fakt, ja nie woskuje swoich prywatnych aut juz dluzszy czas, ale taki zymöl titanium, albo swissvax shield trzymaja sie caly sezon. Mozna kupic 50ml, ktore starcza na 5-7 lat. Do tego na zime collinite 476s, albo FK 1000p, albo polymerowego Netshield...
Nie trzeba od razu kłaść wosk, wystarczy co mycie qd położyć( kilka chwil przeciez) a i cały sezon efekt sie utrzyma.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bielutomek napisał:

@Bullitt kurde. Użyj, i daj opinie. Masz w ręku a pytasz co z nim zrobic?:p

 

@Bullitt No wlasnie w tym sens, zebys nam dal znac co ten wosk potrafi, skoro malo mamy tu informacji 😄 Rob test, wrzuc na forum! Przyda sie, bo VP kozak firma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na pogodę ... mam nawet pacjentów 
octavia rs kolor nardo chce dać auto glym srp i na to prima banana
czarne x5 e70
biały mercedes r107
filetowe vw multivan 
i zastanawiam się jakiego twardziela kupić ... kiwami ? fusso ? 
w szufladzie jeszcze czeka enzo coatings ale on wyląduje na szarym vw polo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lodowa napisał:

zastanawiam się jakiego twardziela kupić ... kiwami ? fusso ? 

jak ma być ultimate twardziel to oczywiście fusso, ale porozmawiajmy o alternatywach...

kiwami to nie taki twardziel, wytrzymuje około 3mies,

natiomiast dużo przyjemniejszy Petes53 z półki wyżej 2ipół miesiąca, niewielka rożnica

 

za 60zł genialną alternatywą jest Bilt hamber finis 50ml. Nie jest taki chemiczny jak fusso, a prawie tak trwały. 

ekstremallnie łatwy w aplikacji, hydro też bardzo dobre (lepsze na jałowym lakierze niz srp).

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to odpowiedni wątek - jakie zapachy maja woski Natty’s?
Czerwony, czarny, biały i niebieski?
Planuje zakup w tym roku i poza kolorem i zapachem niewiele ponoć się różnią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.