Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaaplikowałem w czwartek Bilt Hamber Double Speed Wax.

O 20.00 wjazd na myjnie, piana, mycie, suszenie. Potem Tar and Glue ADBL, następnie D-Tox.

Przejazd do garażu, mam 30 metrów, wjechał cleaner - lekko ścierny od shiny garage.

Następnie IPA z wodą 1/3 i wosk.

Wosk aplikuje się przyjemnie ale nie jest to najłatwiejszy wosk jaki miałem - jest dość suchy, trzeba cierpliwie wklepywać aplikator, następnie smarować krzyżowo małą powierzchnie. Nie polecam nabierać za dużo towaru, lepiej małe panele a częściej - szybko wysycha, dotarcie jest banalne jeśli zrobimy to krótko po aplikacji. 

Wosk daje b. fajny look na czarnej perle VW, lekko kryje, podbija znakomicie ziarno, w sobotnim lekko wiosennym słońcu wyglądał naprawdę fajnie. Specjalnie dałem IPA, bo chcę sprawdzić trwałość. Na ten moment potwierdzam to co wyczytałem tu oraz na forum angielskim - minimalna ilość kryje duże auto, aplikacja - jeśli jesteś uważny, jest banalna. Look na plus.

Niestety w czwartek kończyłem robotę po 1.30 w nocy a w sobotę na wyjeździe nie miałem porządnego aparatu. W weekend pewnie wjedzie pierwsze mycie jak będzie dobre światło wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio Aplikowaleś aplikatorem ze "zestawu" ? czy innym?

Ja w pierwszej swojej przygodzie z tym woskiem, też miałem problem z aplikacja i docieraniem, bo za dużo mi się kładło "towaru", ale winą był aplikator dołączony do wosku. Zmieniłem na WoWo i bajeczka 🙂 już z 4 auta woskowałem tym woskiem i spokojnie mogłem całe auto oblecieć z aplikacja a dopiero później docierać 🙂

Ja swój kładem 15.11.2018r. Położony był na Cleaner Poorboys Professional Polish. W weekend było mycie i już raczej umarł, ale nie mogę określić trwałości rzetelnie, ponieważ aplikowałem ostatnio różne QD wiec i one mogły go "zjeść". Znudziło mi się po prostu czekanie 😄 a lubię wisienkę na torcie w postaci QD po myciu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 znam to 😛 jednak w erze turbo QD efekt nieraz dorównuje konkretnym woskom, więc w teorii jak ktoś nie jeździ meega dużo lub myje auto co tydzień to nie trzeba w teorii woskować. Choć osobiście nie wyobrażam sobie nie nasmarować auta na wiosnę/zimę (psychicznie się lepiej czuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj aplikowalem 2 woski. Podzielilem auto na pol czyli strona kierowcy Primo Wax od Infinity wax a strona pasazera supergloss+. Otoz aplikacja banalna fajnie sie rozprowadza docieranie po ok 20 minutach. Same dotarcie primo wax bardzo latwe a supergloss podobnie lecz troszke sie mazal i po godzinie trzeba bylo dotrzec jeszce raz. Aplikowalem w celu przeprowadzeniu testu ktory wytrzyma dluzej. Przygotowanie lakieru standardowe czyli pelna dokontaminacja deiron glinka oraz autobrite wax off bez korekty i cleanera. Przed samym woskowaniem przelecialem wipe out adbl i ipa 70%. Wiec mysle ze same przygotowanie prawie poprawne. Jezeli chodZi o look to mysle ze primo troche lepiej wypada minimalne maskowanie rys oraz wyciagnieta glebia. Przez dodatek sio2 calkiem fajne lustro. Ponizej pare fotek jak to wszystko wyszlo. 

 

EED0A6DF-2084-445E-8878-6FE20BE6FA2F.jpeg

AD4C568B-2B8B-40D4-A5E5-1D585475FD1B.jpeg

2B5F0075-24CD-4633-AF20-B115CFDCCCEF.jpeg

E7BBCAB0-0A2B-45D1-9298-6BE469651B27.jpeg

3E87511D-0D8A-4BD0-90DA-30D1BA0083E1.jpeg

60BCEA3D-21EC-4919-9183-FC655CC3999C.jpeg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, badboy878787 napisał:

Najlepszy wyglad... trwalosc sie nie liczy... 🙂 lakier srebny... 😞

srebrny 🙄

Normalnie mówi się, że 90% to przygotowanie lakieru. W przypadku srebrnego jeszcze więcej!

 

...no to kij z woskiem i sealantem. Najważniejsze, żebyś usunął wszystkie niedoskonałości.  Czyli korekta. A jak będzie korekta to większosć LSP będzie cacy.

Wisienką na torcie może być Wolfgang Deep Gloss. 

 

!!! Uwaga jeżeli nie przygotujesz lakieru to Wolfgang będzie wyrzuconą kasą w błoto.

Nie ukrywa rys. Wygląd będzie gorszy niż tanie woski z właściwościami maskującymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kladlem House od wax ten podstawowy, na amigo hmm, który chyba jest bardziej na ciemne lakiery i generalnie ujdzie.. Czyli było trzeba myśleć kupując auto... Moze jedyna nadzieja w Angelwax AG? Czy jest coś co mega szkli w porównaniu do reszty, generalnie wosk prostaff cc wax  Gold i na to qd cc Gold jakąś tam robotę robi, ale szukam czegoś nowego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ konczy się zima, chciałbym położyć na autko coś nowego.

Zimową porą leżał soft, na lato myślę o czymś naturalnym...

Co powiedzie na taki 2pak:

Prima amigo + angelwax dark wax

jj34np.jpg

 

Pozdro i z gory wielkie dzieki za odp ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo022  stosowalem polaczenie PA i wosku AW (choc akurat nie dark) i powiem ze efekt na takim kolorze miazga,i nawet trwalosc calkiem sobie,z minusow to takie polaczenie lubi sie bardzo wypacac,slyszalem ze dark wax przy aplikacji bywa kaprysny i woski AW nie sa mega hydrofobowe 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo022 napisał:

Hmmm

Może ktoś będzie miał inną propozycję??

Z PA najbardziej przypadlo mi do gustu narazie Vanilla ice,ale trwalosc nieco slabsza,nie ma idealnych rozwiazan kazde ma jakies plusy i minusy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo022 napisał:

Może ktoś będzie miał inną propozycję??

zdradzę Ci sekret, każdy markowy wosk 100+zł sprawi, że będziesz zadowolony 🙂

 

jak lakier ma defekty to: purple passion, amigo, srp, hdc jako podłoże

lub nawet lepiej korekta...

 

a sam wosk to już miły akcent, mały ułamek ale nie podstawa do sukcesu.

czy kupisz Zymola, SV, Bilt Hambera, Chemical Guys, Angelwax, Pinnacle, Wolfgang, McKees37, Blackfire, bouncers, dodo juice, wax addict, art de shine, zaino, prima,  zaino czy 100 innych...

to z każdego od pewnego pułapu cenowego będziesz zadowolony wizualnie. Bardziej będziesz doszukiwał się różnic w hydro, trwałości, aplikacji, zapachu itp. To łatwiej dostrzec niż 1% w wyglądzie 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tej zabawie wlasnie chodzi o te 1% ja bym nawet powiedzial ze troche wiecej....do 5% 😁 a pozostale 95% to wiadomo przygotowanie,ja na moim aucie juz dostrzegam roznice( w wygladzie) i to spore miedzy takim fusso a markowym woskiem naturalnym,gdzie wiekszosc smiertelnikow pewnie by nie dostrzegla,pewnie kladzenie takich woskow na nieprzygotowany lakier troche mija sie z celem ale to na tym forum juz chyba powinno byc sprawa oczywista i skupiamy sie na tych 5% w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.