Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Strus napisał:

Jedno nie wyklucza drugiego.

Mieszkam w bloku a woski kładłem kilka razy do roku. Nie widzę żadnego problemu. Myjesz, wyjazd ze stanowiska, suszenie i aplikacja wosku

no tak , ale zeby dobrze położyć wosk, szczególnie ten trwały to trzeba dobrze umyć, wyglinkowac, wysuszyć , nałożyć, wypolerować a to trochę czasu trwa, nie na każdej myjni , szczególnie w  ładne dni jest aż tyle miejsca aby to można było robić swobodnie godzinami

co innego, umyć , odjechać na chwile, osuszyć i coś szybkiego niewymagającego dużo czasu nałożyć i tego właśnie szukam -popsikać lub nalozyć, przetrzeć i w drogę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wybrac myjnie mniej uczeszczana i o porach kiedy maly ruch 😉 Często takie akcje robie 😄 Jesli auto nowe to nie widze koniecznosci glinkowania.Wjezdzasz i jedziesz z myciem wstępnym jesli nie ma na nim zabezpieczenia to ich programem mycia wstępnego nawet potem wyciągasz swoje 2 wiadra(w ostateczności 1) i lecisz z rekawica,potem mozesz ironem przeleciec i splukac ,wyjezdzasz,suszysz i lecisz z czyms w sprayu(SSW do takich akcji sie fajnie sprawdza ale wybor duzy) przy odrobinie organizacji moglbys sie pokusic o przelecenie cleanerem i nalozenie normalnego wosku,chocby Fk1000 wyjatkowego prostego w aplikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcin napisał:

ale zeby dobrze położyć wosk, szczególnie ten trwały to trzeba dobrze umyć, wyglinkowac, wysuszyć , nałożyć

do wiaderka baniak z szamponem, na myjni myjesz rękawicą, spłukujesz...

(bez glinkowania, nie potrzebne Ci nowe rysy na nowym lakierze)

odjeżdżasz ze stanowiska na parking obok  (nikomu nie przeszkadzasz)

suszysz

cleaner 

wosk  i jest klasa.

 

Cleaner zawsze się przydaje, oczyszcza powierzchnię, niezależnie czy przed qw, spray sealantem czy woskiem w puszce.

 

Woski szybkie, do prac ręcznych polecam typu wo-wo. Wax on wax off, docierasz w dowolnym momencie.

A jeżeli musi złapać to robisz po kilka elementów i docierasz.

Na lato łatwe i szybkie np Petes 53.

Na zimę i trwalsze FK 1000p, BH DSW, BH Finis

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin  wystarczy troche sie rozejrzec i zorganizowac 😉 Ja u siebie gdzie mieszkam mam juz 1 myjnie do swojej dyspozycji gdzie robie co chce 😄 gdyby byl prad to i z polerka bym sie podlaczyl 😄 i kolejne 2/3 w zapasie,ale i bedac czasami w Polsce mam juz 3 myjnie gdzie wiem ze wystarczy podjechac o pewnych porach i mozna spokojnie dzialac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin napisał:

posprawdzam u siebie 🙂 jak się cieplej zrobi 🙂

 

a tak zapytam przy okazji, jaki szamponik byście doradzili ? 🙂

To juz wedle gustu,wybor ogromny do takich akcji przed nalozeniem wosku lepiej jakis oddtluszczajacy np.tani autolandu aktywny,a do mycia biezacego jakikolwiek ph neutro,no chyba ze chcesz by sam szampon dodawal polysku to polece Valet Pro advanced poseidon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin napisał:

zeby dobrze położyć wosk, szczególnie ten trwały to trzeba dobrze umyć

Dobrze umyć to trzeba zawsze

 

4 godziny temu, Marcin napisał:

wyglinkowac

Unikałbym jeśli nie robisz korekty zaraz po glinkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chudy2355 napisał:

Stosował ktoś ,,Prima Banana gloss?"

 

5 godzin temu, Adaszek96 napisał:

@chudy2355 z tego co kojarze kolega @Tomas22 miał z nim bliższy kontakt

Ja również posiadam i stosowałem - wosk bardzo przyjazny (taki maślany, łatwy w aplikacji i polerowaniu), z widocznymi właściwościami kryjącymi niedoskonałości lakieru, nadający świetnego połysku i ciepła lakierom. Super efekt daje w połączeniu z Prima Amigo. Niestety - jest to wosk typowo letni, z trwałością podobną do popularnych wosków DJ. Nie polecam warstwowania tego wosku - kolejna warstwa tłumi cechy lakieru (zwłaszcza perły i metalika). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka użyć za mną 😉

Fajny polysk, bardzo przyjemna aplikacja 😉 tylko nie wiem czy nazwałbym go woskiem w sprayu. Bliżej mu do QD z zawartościa carnauby. Mimo to polecam i tak samo warto mieć PA który w 80 % odpowiada za efekt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nowe auto (od maja 2018), ale zabawę na myjni zacząłem już na poprzednim. Jadę na myjnie w porach gdzie jest więcej stanowisk wolnych i nie ma kolejki. Spłukuję auto zwykłą wodą, mam ze sobą - niestety tylko jedno - wiaderko 5L z rozrobionym szamponem i rękawica.  Po spłukaniu i umyciu auta, pianę spłukuję wodą demineralizowaną mimo, że odjeżdżam na stanowisko i wycieram całość do sucha. Gdybym nie miał 2min. do domu i hali garażowej to QW lub QD (używam na zmianę) nanosiłbym na myjni. Taki stosuję system od dłuższego czasu i na nowym aucie pojawiły sie nieliczne mikroryski - sprawdzam zawsze po myciu pod latarką w hali - mimo mycia na 1 wiadro. Dlatego spokojnie możesz stosować taki system.

Szampony jakie używam/łem - na razie tylko Meguirsa - Gold Class (bez wosku), Wash&Wax, Mirror Bright (z woskiem). Teraz wróciłem do Gold Class.

QW/QD - Soft99 Luxury Gloss (QD), Fireball Ultimatex Wax (QW), Detailers Magic QM (QD). Oczywiście jest wiele innych, ale to już sam musisz sobie wypróbować.. Możesz też poczytać, ale każdy QW/QD może inaczej wygladać na różnych autach/lakierach. Uzywałem też QW i QD Meguirsa, ale jeżli chodzi o mnie to są lepsze, a stawiam na wygląd (połysk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje wosku którego zadaniem będzie w większym stopniu podkreślenie koloru. Nie musi być bardzo wytrzymały. Myślałem na Prima Amigo i Prima Banana. A może macie jakieś lepsze propozycje ? Jestem amatorem więc nie potrzebuje jakiegoś za kilkaset złoty. Z gory dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mareckiabc napisał:

Kiedyś zapisałem w notatkach polecany wosk na lato Bodywax. Niestety nic więcej i nie mogę ustalić o jaki wosk chodziło. Przychodzi komuś na myśl co to mógł być za wosk?

Angelwax Bodywax tylko teraz zmienili jego nazwę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mareckiabc napisał:

Kiedyś zapisałem w notatkach polecany wosk na lato Bodywax. Niestety nic więcej i nie mogę ustalić o jaki wosk chodziło. Przychodzi komuś na myśl co to mógł być za wosk?

Teraz sie nazywa Premium 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mareckiabc napisał:

Ups ta cena. Chyba jednak poszukam innego.

Uzasadniona moim zdaniem, bardzo uzasadniona. Ten wosk był imo strasznie niedoceniany na początku swojej obecności na rynku ponieważ był za tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, KHOT napisał:

Ten wosk był imo strasznie niedoceniany na początku swojej obecności na rynku ponieważ był za tani.

Detailingowy efekt placebo jest najbardziej widoczny w świecie wosków/sealantów i qd.

Im więcej zapłaciłeś tym bardziej masz wrażenie, że samochód lepiej wygląda 🤣

Stąd się właśnie wzięła seria ślepych testów. Polecam, świetna lekcja i przy okazji zabawa z przjaciółmi detailerami na żywo.

Poziom trudności idzie w górę jak lakier jest idealnie przygotowany po korekcie.

Bierzesz trzy woski. każdy element ktoś smaruje innym woskiem. Zgadujecie, który jest na danym elemencie. Wygrywa najwięcej trafionych! Have fun

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.