Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, paperson napisał:

@zibi-M ten produkt dedykowany jest pod powłoki kwarcowe. Jeśli chcesz go wrzucić koniecznie pod wosk, to spojrzałbym w stronę wosków hybrydowych, np. ArtDeShine NEW Kotsos Wax.

Witam

czyli wosków Np: naturalnych nie można położyć na te essence ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady666 tak jak pisze @Chat możesz spokojnie go położyć (produkt jest świetny: wypełni część rys, a w połączeniu z padem mf nawet wytnie, doda szklistości), lecz musisz pamiętać, że nie wykorzystasz pełnych możliwości Essence, gdyż został on stworzony pod powłoki. Nie testowałem takiego połączenia, lecz prawdopodobnie wosk szybciej zjedzie z tak przygotowanej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paperson napisał:

@zibi-M ten produkt dedykowany jest pod powłoki kwarcowe. Jeśli chcesz go wrzucić koniecznie pod wosk, to spojrzałbym w stronę wosków hybrydowych, np. ArtDeShine NEW Kotsos Wax.

Wiem, że jest dedykowany pod powłoki ale te mi się znudziły przez ostatnie 2 lata. Poza tym wkurza mnie, że najpierw wygląda super a z czasem jest coraz więcej małych rysek i holosów które psuja efekt a nie można z tym nic zrobić, żeby nie naruszyć powłoki. Dlatego chce wrócić do wosków gdzie co 2 miechy można wrzucić coś nowego i sam cleaner robi już mega robotę. Z essence jeszcze nie pracowałem, kupiłem go na grudniowych wyprzedażach i początkowo miałem go wrzucić pod moonlight ale tak myślę, że to połączenie mi znowu za długo wytrzyma i cały okres wiosenno,letni nie będzie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibi-M napisał:

Poza tym wkurza mnie, że najpierw wygląda super a z czasem jest coraz więcej małych rysek i holosów które psuja efekt a nie można z tym nic zrobić, żeby nie naruszyć powłoki.

M.in. w takim celu jest Essence Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

M.in. w takim celu jest Essence Plus. 

Wiem, że do tego jest essence plus ale nie chce co 3 miesiące latać z maszyna i robić całe auto essence plus. Doszedłem jednak o wniosku ,że wole co 2-3 miechy wrzucić nowy wosk i przed nim cleaner który usunie oscylacje lakieru i wyciągnie głębie a raz w roku po zimie zrobić tylko finisch. 

4 godziny temu, Chat napisał:

W ramach próby położyłem Essence pod Glazura. Wizualnie super, i tak jak wspomniał kolega wosk zjechał po ok 1.5 miesiaca.

Glazur na ogól nie ma jakieś rewelacyjnej trwałości. Ale pod nim nic nie zostało ? W teorii samo essence według producenta daje zabezpieczenie do 12 miesiecy wiec nawet dzieląc przed pół te 6 miechów powinno wytrzymać tym bardziej w okresie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zibi-M napisał:

początkowo miałem go wrzucić pod moonlight ale tak myślę, że to połączenie mi znowu za długo wytrzyma

słusznie, wrzuciłem Moonlight we wrześniu, i patrząc na hydro jeszcze nigdzie się nie wybiera 😉 a to już 5 miesięcy

28 minut temu, zibi-M napisał:

essence plus ale nie chce co 3 miesiące latać z maszyna i robić całe auto essence plus. Doszedłem jednak o wniosku ,że wole co 2-3 miechy wrzucić nowy wosk i przed nim cleaner

obawiam się, że cleaner + wosk to wiecej roboty niż e.p. 

28 minut temu, zibi-M napisał:

usunie oscylacje lakieru

chyba nie 😂😂

 

Powłoka na zimę jest fajna, ale jednak woski na resztę sezonu to jest to.

 

Zastanawiam się dlaczego tak mało osób tu wrzuca pod woski i sealanty VP Purple Passion. Łatwy w aplikacji i kozak cleaner z glazem (jak oklepane Amigo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje 6 miesięcy. Problem w tym,że trudno to wytrzymać, bo ciągle chce się sprawdzić nowe kombinacje. Ja miałem problem z Essence polegający na tym,że on sam daje świetny błysk,który mi się podoba. Większość wosków jakie kładłem na niego przytępiało ten błysk 🙂 W końcu znalazłem ArtDeShine NANO GLOSS PAINT Sealant v3 i póki co niczego więcej nie potrzebuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, menior napisał:

@ghost co mozesz wiecej powiedziec o tym VP purple passion? Bo tak sie sklada ze jest on w sklepie w ktorym nie ma PA,porownywalnie pidbija i co wazne czy woski na nim leza a nie splywaja po tygodniu 

bdb właściwości czyszczące, 

łatwo się pracuje nawet w słońcu,

podbija wygląd,

ma wypełniacze jak amigo, hdc, srp...

zaprojektowany również pod sealanty, czyli nie obniża tak drastycznie trwałości jak niektóre cleaner/glazy

 

podsumowując: warto 😉 Dobra alternatywa dla Amigo, bo prima już powoli robi się "nudna" 😉

Przykładowo foto z DW 50/50

_DSF8149.jpg 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, canta8 napisał:

Ja miałem problem z Essence polegający na tym,że on sam daje świetny błysk,który mi się podoba. Większość wosków jakie kładłem na niego przytępiało ten błysk 🙂 W końcu znalazłem ArtDeShine NANO GLOSS PAINT Sealant v3 i póki co niczego więcej nie potrzebuję.

ADS NGPS3 też chcę kupić szczególnie, ze zbiera same najlepsze opinie. Ale chciałem tak doje... kanapkę ,żę najpierw essence na mikrofibrze,żeby łądnie przygotować lakier na to wosk z duża ilością carnauby i na to dopiero jechać ADS NGPS3 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, canta8 napisał:

no to zleci Ci szybko.Szkoda produktów. ADS to sealant.Essence ma piekny błysk,ADS dodaje uroku i przyciemnienia. W lecie ubiegłego roku miałem to połączenie .Wydajne,trwałe a wygląd auta rwie oczy 🙂

 

Ile ci wytrzymał ADS na essence ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zibi-M napisał:

Ile ci wytrzymał ADS na essence ?

Na powłokach siedział u mnie około 6 tygodni. Z czego hydro stopniowo spada i wygląd też. Ale to w sumie jak niemal ze wszystkim, tyle, że mało się mówi, że wygląd  ucieka. Jednak to normalne, każda powierzchnia łapie zabrudzenia i powoli traci blask, bardzo powoli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zibi-M napisał:

Ile ci wytrzymał ADS na essence ?

Nie mam pojęcia. Co 2 tygodnie dodawałem po myciu warstewkę, bo był to okres wielu wizyt towarzyskich,zjazdów rodzinnych, imprez itd itp. Nigdy nie liczę ile trwa preparat na aucie. Co 2-3 tygodnie dokładam nową warstwę. Bawię się tym po to,by sprawiało  przyjemność, cieszyła jazda takim samochodem i żeby sąsiedzi zazdrościli a przyjaciele podziwiali 🙂 Uważam,że do liczenia dni i godzin ile wosk wytrzyma jest okres zimowy. W sezonie letnim moge laę nawet co 2 dni,byle oko cieszylo. A sezon letni to przecie najkrótszy sezon w roku dla nas. Trzeba go wykorzystac 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mieszkam w bloku, myje auto na myjni bezdotykowej karcher, w związku z powyższym brak możliwości zastosowania normalnych wosków i polerowania. Jaki wosk polecilibyście na nowe auto ? Zależy mi na łatwości i szybkości nakładania (brak możliwości bawienia się z nim), na trwałości i efekcie pięknego lakieru (lakier ciemny szary). Fajnie aby można było tylko psiknąć, przetrzeć i już 🙂, nawet na myjni karcher (pod słońcem) po wytarciu ręcznikiem.

Poczytałem ale niestety jest jeden minus - bardzo duża oferta wosków, także nie wiadomo co wybrać. Wpadł mi  w oko adbl synthetic spray wax ale nie wiem czy dobry, może coś lepszego ? (zapomniałbym - nie chciałbym za niego zapłacić majątku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin jeśli będziesz mył auto jedynie na myjni, korzystając z dostępnych programów to najlepszym wyjściem będzie GYEON Q2M WetCoat. Przy tego typu produktach nie dotykasz lakieru, który na bezdotyku jest tylko spłukany powierzchniowo. Każde przetarcie takiego lakieru powoduje mikrorysy. Myjnia bezdotykowa i ADBL SSW to zły pomysł, szczególnie na nowym lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin napisał:

Poczytałem ale niestety jest jeden minus - bardzo duża oferta wosków, także nie wiadomo co wybrać. Wpadł mi  w oko adbl synthetic spray wax ale nie wiem czy dobry, może coś lepszego ? (zapomniałbym - nie chciałbym za niego zapłacić majątku)

SSW od ADBL to bardzo fajny spray wax , znany i lubiany . Jeśli kupisz nie będziesz żałować . Jak zależy Ci na efekcie wizualnym , przyciemnienie to bierz QW ADBL , jest cięższy w dotarciu od SSW ale efekty świetne . Oferta QW jest ogromna , zależy co dokładnie oczekujesz . SSW od ADBL spokojnie 2 tyś km sobie leży na lakierze 🙂

Położenie qw po myciu bezdotykowym nie zbyt , najlepiej umyć na dwa wiadra i wtedy coś położyć na lakier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paperson napisał:

@Marcin jeśli będziesz mył auto jedynie na myjni, korzystając z dostępnych programów to najlepszym wyjściem będzie GYEON Q2M WetCoat. Przy tego typu produktach nie dotykasz lakieru, który na bezdotyku jest tylko spłukany powierzchniowo. Każde przetarcie takiego lakieru powoduje mikrorysy. Myjnia bezdotykowa i ADBL SSW to zły pomysł, szczególnie na nowym lakierze. 

Wet Coat to chyba nie jest taki dobry pomysł, zwłaszcza dla osoby początkującej. Fakt daje ładne kropelki i jest dość trwały, ale też bywa upierdliwy w użyciu i potrafi zostawić po sobie plamki. 

SSW na mokry lakier po uprzednim spianowaniu, spłukaniu brudu z auta i myciu przynajmniej na jedno wiadro (najlepiej wiadomo na dwa) da lepszy rezultat, no i wcale dużo dłużej to nie potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin napisał:

mieszkam w bloku, myje auto na myjni bezdotykowej karcher, w związku z powyższym brak możliwości zastosowania normalnych wosków i polerowania

Jedno nie wyklucza drugiego.

Mieszkam w bloku a woski kładłem kilka razy do roku. Nie widzę żadnego problemu. Myjesz, wyjazd ze stanowiska, suszenie i aplikacja wosku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.