Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/8/2022 at 2:15 AM, banano7 said:

Ten w szarej butelce czy przezroczystej o kolorze grejpfrutowym? 

Jak kiedyś kupowałem to był w przeroczystej butelce.

@MetalMagnes oprócz Neoxala możesz spróbować skorzystać z Carpro Reset i stosować go do bieżącego mycia jak i odtykania (w zależności od proporcji).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 Dzięki za info. Nie wiem, czy nie będzie za słaby do dobrego umycia auta, bo w opisie przeczytałem, że nie usuwa powłok, wosków itp. Akurat wolałbym szampon który usunie wszelkiego rodzaju brud i zabezpieczenie jak wosk, sealant itp.

Meguiars car wash plus chyba, że jakiś dobry produkt typu „waxoff”. To najlepiej się sprawdzi do usunięcia starych wosków/sealantów. Powłoki tylko polerowanie zdejmie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetalMagnes W takim razie może jakiś kwaśny szampon,  typu Adbl Tangy.  Domywa super,  odtyka powłoki,  ale jak dasz trochę większe stężenie to słabe/umierające woski zdejmie. Chociaż do usuwania wosków są specjalne preparaty, z szamponami to tak różnie z tym bywa...

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@adi1509 mam o zapachu Vanilla Cake. Pachnie przyjemnie ale bardziej to , poślizg bardzo dobry , piany nie brakuje , czuć zdecydowanie miękkość wody , nie wysycha zbyt szybko. Hydro zamula , ale nie wiem na jak długo. Zostawia chyba coś po sobie , bo czarne auto wyglądało jak po użyciu quick detailera. Lałem go 50 ml na 10L wody 

Jako piany jeszcze go nie używałem. Całkiem fajny szampon , opakowanie 750 ml wychodzi dość drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p @penkus5 @AudiBlask  Dziękuję bardzo Panowie! 
A jaki szampon polecacie do bieżącego mycia? Obecnie mam ValetPro concentrated car wash, jednak już mi się kończy i chciałbym spróbować coś innego. 😉
Warunki, musi się dobrze wypłukiwać, nie zaburzać hydro i nie zostawiać zacieków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rudi0018 napisał:

Siema! 
Jaki szampon do  mycia nim auta co jakiś czas - odtykania powłoki (CanCoat)? Neoxal 737 czy CarPro Reset, a może coś innego i w jakich proporcjach ich używacie? Mam FxProtect żółty, ale co do odtykania on się nie nadaje. 😉 

Neoxal tak jak koledzy podali ale jak pojawi się osad wapienny to Neoxal wymięka 🙂 wtedy polecam FX Protec Arctic Ice. (Proporcje według instrukcji)

10 godzin temu, rudi0018 napisał:

A jaki szampon polecacie do bieżącego mycia?

Funky Witch Wash&Posh albo Enzo a nawet  Fresso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD  Widziałem właśnie ten nowy szampon od FXprotext, to może lepiej od razu jego kupić czy zbyt mocny? 
ogolnie od fxprotect mam ten żółty szampon i dressing do wnętrza i nie polubiłem się z tymi produktami niestety.

Co do szamponu do codziennego mycia myślałem jeszcze nad BiltHamber ale nie wiem jak z zasychaniem w ciepłe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Moc i tak dobierasz steżeniem 🙂 FX protec zółty spoko szmapon 🙂 ale to taki do przygotowania do korekty, używam. Dressing do wnętrza od FX, to taki król maskowania i przyciemnienia. Na Deske go nie lubie dawać, raczej na elementy te bardziej zniszczone jak próg.

 

Do Codziennego bierz FW albo ENZO i po temacie

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej hah to samo mam kilka szamponów ale od kiedy kupiłem reseta to używam jako daily. Poślizg miękkość i wypłukiwanie klasa.

@rudi0018 bardzo bardzo dobry szampon. Ciężko go dawkować precyzyjnie. W kombo z BH AS z oprysku dawał radę w cieplejsze dni i nawet jak punktowo przysychał nie było problemu ze zwykłym spłukaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rudi0018 napisał:

ewentualnie jeszcze ten Gyeon Bath chodzi mi po głowie

To dobrze Ci chodzi po głowie - bardzo często go używam i polecam 😉 

Ostatnio myje na przemian nim i chyba moim top1, czyli wspomnianym CarPro Reset.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się przyłączam do zwolenników CarPro Reset. Mega się nim myje i można bawić się dawkowaniem jesli chodzi o siłę domywania. Odlałem koledze 100ml jakiś czas temu i też korzysta już tylko właściwie z Reseta : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.