Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@blazej
Bathe - podstawowy, bez żadnych dodatków. Sporo fajnej miękkiej piany. Według mnie chyba najlepszy wybór z całej serii. Bardzo go lubie i śmiało polecam.

Bathe Plus - hydrofobowy z dodatkiem (SiO2). Mało piany.

Bathe Essence - najmocniej skontrowany , ale chyba właściwości dokładnie takie same jak podstawowy Bathe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej  do bieżącego mycia wziął bym Bathe.

Bathe Essence to glut niesamowity ,strasznie ciężko się go wypłukuje z miarki, oraz nie posiada żadnego zapachu. 

Bathe+ raz na jakiś czas można użyć zamiast quick detailera. W okresie zimowym używałem dość często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema! 😉
Który szampon wybralibyście do codziennego mycia i odtykania powłok?
1. CarPro Reset
2. Neoxal 737 - czytałem o nim wiele, ale chodzi mi o bezpośrednie porównanie z dwoma pozostałymi. 😉
3. FX Protect Arctic Ice Shampoo

Czy ma ktoś bezpośrednie porównanie między tymi szamponami i używał ich wszystkich i coś więcej może powiedzieć? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Reset i 737 mam, Fx'a nigdy nie miałem. 

Reset bardzo fajny szamponik,  ale Neoxal 737 moim zdaniem odtyka lepiej.  Wyplukiwanie i poślizg obydwa mają bardzo podobne,  bardzo fajne swoją drogą,  ale po 737 auto tak jakoś bardziej błyszczy wydaje mi się 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rudi0018 zdecydowanie neoxal 737, po pierwsze ze wzgledu na to że to jest neutralny szampon, po drugie polski produkt a ja lubie wspierac polskie firmy a po trzecie w mojej opinii nie ma on konkurencji na świecie 🙂 

FX jest kwasny wiec na codzień srednio, reset gorzej odtyka niz neoxal ale to tez fajny szampon jednak dalej wybrałbym neoxala 😄 

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neoxal chciałem kiedyś wypróbować ale jestem już przyzwyczajony do bardziej wydajnych szamponów. 75 ml na wiadro to niestety dużo. Ostatnio porównywałem Reset i Bathe, jeśli kogoś interesują moje przemyślenia, to Bathe chyba bardziej śliski, a Reset wydaje mi się że bardziej domywa. Choć na moim czystym lakierze ciężko stwierdzić. Zużyję oba, ale przyszłościowo pozostanę przy Resecie. 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tej pory używałem do codziennego mycia ValetPro Car concentrated car wash, ale wydaje mi się, że niestety ale nie odtyka powłok, a wręcz przeciwnie hydro słabsze niż przed myciem. 😉 Mam również żółty FX Protect, ale mycie nim to żadna przyjemność i tylko myję nim przed aplikacją powłok, przed korektrami itd, w celu odtłuszczenia. Już 3 lata temu szukałem jak najczystszych szamponów, które nie zaburzają hydro i odtykają powłoki i tak jak napisaliście Reset i NEoxal 737 będzie połączeniem idealnym. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę. Jest fajna promocja na VP Posejdon. Lepsze 0.5l czy 1l butelka?
Zastanawiam się jeszcze nad Fresso i
Szampon Shiny Garage Sleek Premium arbuzowy.


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, V1RU$ napisał(a):

Czeka na testy. Dowiesz się pierwszy co jest pięć :-) .

Od kiedy taki oszczędny się zrobiłeś :-) .

Przy 1:100 na wiadro które na 17l to takie 500ml szamponu nie wychodzi zbyt korzystnie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, coded napisał(a):

Przy 1:100 na wiadro które na 17l to takie 500ml szamponu nie wychodzi zbyt korzystnie 😄

Są mniej korzystne szampony a i tak ludziska używają bo robią robotę. Narzekają że trzeba wlać 100 ml na 10 litrów wody ale na półce stoją woski za kilka tysi. Generalnie próbuję to pojąć :-) .

No i to szampon na sporadyczne akcje więc tragedii nie ma, zawsze jak ma być tanio i bdb jest znienawidzony i hejtowany RRC kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano! 

 

Kończy mi się szampon i tak czytam co by tu kupić ale już sam nie wiem co wybrać. 

 

Potrzebuje szamponu, który będzie do mycia "codziennego" i przy okazji nie będzie mi zaburzał wosku nałożonego na lakier a przy okazji nie rozbije banku 🙂

Co polecicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Cjgames napisał(a):

Siemano! 

 

Kończy mi się szampon i tak czytam co by tu kupić ale już sam nie wiem co wybrać. 

 

Potrzebuje szamponu, który będzie do mycia "codziennego" i przy okazji nie będzie mi zaburzał wosku nałożonego na lakier a przy okazji nie rozbije banku 🙂

Co polecicie? 

Zielony Carlab, bananowy Elite Detailer. Fajny jest też niedoceniany Autoland Ultrakoncentrat (nie mylić z Aktywnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.