Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@analyzator na drugi dzien tez masz mazy? Ja ogolnie jak produkt ciezko ma odparowac to go zostawiam na noc i rano przychodze dotrzeć ewentualnie. Tak robie z Neoxal QD który wyrywa z butów w moim odczuciu ale aplikacja i dotarcie jest dramatyczne, za to trwałosc jest ponadprzecietna 😄 Niekiedy nie ma sensu meczyc sie z dotarciem produktu a pozostawić go do odparowania 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat nie zostawiałem niedotartego ale znalazłem dzisiaj jakiś mazek na tylnej klapie i tu uwaga wciąż był tłusty. Mogę zrozumieć takie jajca przy aplikacji produktów o dużej trwałości. LG wygląda okej, świetnie, ale nie jestem pewny że ultra topowo, żeby zrozumieć qd do walki na drugi dzień 🙂

żeby nie było malkontencko, auto wygla świetnie, śliskość super, look świeżego wosku na czerwonym bardzo spoko, tłusto aż oczy bolą 😉

 

 

 

IMG_20210927_110205.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 28.09.2021 o 00:13, analyzator napisał:

@Streat nie zostawiałem niedotartego ale znalazłem dzisiaj jakiś mazek na tylnej klapie i tu uwaga wciąż był tłusty. Mogę zrozumieć takie jajca przy aplikacji produktów o dużej trwałości. LG wygląda okej, świetnie, ale nie jestem pewny że ultra topowo, żeby zrozumieć qd do walki na drugi dzień 🙂

żeby nie było malkontencko, auto wygla świetnie, śliskość super, look świeżego wosku na czerwonym bardzo spoko, tłusto aż oczy bolą 😉

Bardzo rzadko spotykamy się z podobnymi opiniami, bo LG to produkt z grupy tych najmniej problematyczych w aplikacji. Jeśli jednak w Twoim wypadku bywa uparty, to podrzuć mu trochę wody w dowolnej formie (psik wody na mikrofibrę przy docieraniu lub na panel przed aplikacją). Ktoś powyżej opisywał podobną praktykę aplikacji "na mokro" i potwierdzamy, że to skuteczny zabieg. Bedzie Pan zadowolony 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Civic VIII, 2006r. lakier po korekcie (poprzedni właściciel mył na automatach), ostatnio nałożony Cartec Fast Glace. Nie mam doświadczenia w detailingu, a w inetrnecie nie ma za wiele o tym detailerze, dlatego byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z doświadczonych forumowiczów, wypowiedział się na jego temat. 

Ze swoich obserwacji, na razie widzę, że nie przyciemnia koloru jak np. BSD który stosowałem wcześniej, ale oczywiście jest bardziej śliski i łatwiejszy w nakładaniu. 

BSD to mocarz, jeśli chodzi o trwałość wśród QD. A co do Fast Glace, auto będzie myte pianą neutralną i będę przyglądał się ile wytrzyma. 

 

 

fast.jpg.d47312b12b9514b37d497be3613df757.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
@Fisz kup sobie 50 ml buteleczki ech2o i reload. Wlej 100 ml wody demineralizowanej dolej po 10 ml ech2o i reload. I masz szkiełko na pooziomie powyżej większości qd. Lakier dostaje tez takiej "twardości". 
 
Drugi swietnie szklący to easyone od CleanTech.

Dodam: echo + prostaff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@therioon Co zyskujemy dodając Ech20 do WG? Śliskość? Posiadam obydwa i jeszcze kilka innych. Może się mylę, ale śliskie wykończenie w zasadzie nic nie daje. Z lektury forum wynika, że często te bardziej śliskie qd bardziej przyciągają kurz. WG na tle innych jest wręcz tępy, a brudu i kurzu specjalnie nie łapie. Po głowie chodzi mi mix Chemotion QD + BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.