Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator Elixir? Może źle rozumiem pojęcie sliskisci, dla mnie to jest wtedy jak np listek ręcznika papierowego położony na masce sam z niej spływa. Zrobię dziś porównanie pod tym kątem Elixir i luxury. Zamieszczę jeszcze 2 z tych co na zdjęciu. Szału nie ma ale zawsze coś. IMG_20210726_191447.jpg.cc628289fdb6aff5965c5f17e2fbe29c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elixir zaskoczył mnie pozytywnie. @analyzator miałeś rację. Presto i AD  wrzuciłem dla mnie pod innym kątem. Maska po szybkim 1 step (czeka na lakiernika od dwóch lat 😂) na niebiesko zaznaczone od kad  "papier"  spływał przed qd, na czerwono jak po. Póki co powiem że AD to ciekawy produkt 😉

IMG_20210726_212225.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 14:58, Bapko napisał:

Ech2o 1:15, Gyeon ceramic detailer

Wczoraj po 10 dniach na Mazurach i parkowania pod drzewami umyłem auto magi i potem carpro reset. Na lakierze 3.0 uk, 5 miesięczne. Po umyciu powłoka jak nowa. Ale chciałem pomiziać lakier pierwszy raz od dawna. Wyjechało ech2o 1do15 i przyznam, że miłe zaskoczenie. Do tej pory echo mylem powłokę po prostu jak szamponem. Jako qd użyłem pierwszy raz. Dociera się jednym muśnieciem fiby, lakier się zeszklił i nabrał fajnej śliskosci. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 10 dniach na Mazurach i parkowania pod drzewami umyłem auto magi i potem carpro reset. Na lakierze 3.0 uk, 5 miesięczne. Po umyciu powłoka jak nowa. Ale chciałem pomiziać lakier pierwszy raz od dawna. Wyjechało ech2o 1do15 i przyznam, że miłe zaskoczenie. Do tej pory echo mylem powłokę po prostu jak szamponem. Jako qd użyłem pierwszy raz. Dociera się jednym muśnieciem fiby, lakier się zeszklił i nabrał fajnej śliskosci. 

Ja mieszam echo z prostaffem i jest świetnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, podałem za mało danych.

Kupiłem auto z położonym chyba woskiem Zymol Carbon.

Auto po step one.

Docelowo pasuje kupić jakiś wosk bo mój NXT 2.0 się kończy. Zawsze miałem wosk, ale teraz widzę, że technika poszła do przodu i są powłoki przystępne cenowo, które zwykły śmiertelnik może nałożyć w garażu. 

Może lepiej zamiast wosku i do tego QD kupić w podobnej cenie powłokę i dedykowany do niej QD? 

Czy Ly9T wymaga jakiegoś szczególnego traktowania?

 

Dobrze jakby ukrywał rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wampir napisał:

No właśnie liczę, że ktoś doradzi co byłoby optymalne. Czy jest sens brać powłokę w cenie wosku tzn tak do 200zł. 

 

38 minut temu, wampir napisał:

nikt nic nie poleci ? 😞

Carpro couk3.0 x2 warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszŁódź napisał:

Czy ktoś ma porównanie CC WG do Gtechniq c2v3? Jak wypadają na jasnych lakierach. Czy C2v3 można kłaść na inne woski lub QD?

Oba dodają przyjemnego szkiełka, i wyciągają ziarno na srebrnym metaliku. Na ciemnym kolorze po korekcie CC WG jeszcze wzmocnił kolor i nadał szkiełka, a C2v3 nie przyciemnił, ale nadał szkiełka. Aplikacja ? Oba na aplikator, i dotarcie po 30 sek.. Podobna, ciut prostsza w C2v3 ze względu na brak przyciemnienia i po nim nie zostaną ciemniejsze ślady / mazy w przypadku gdy nie dotrzesz gdzieś. Docieranie ? Podobne, raczej bezproblemowe o ile się nie przesadzi z ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strus napisał:

@FilipO  Jakie docieranie przy WG? Przecież to jest typowy "przetrzyj-zapomnij"

Nie na każdym lakierze .. Przy Chevy Cruze problemów nie miałem po rozprowadzeniu aplikatorem. Za to przy czerwonym UNI na masce -> dramat .. Choć z tą maską pełno QD-ków i im podobnych się gryzie .. Przy czarnym UNI też miałem z WG problemy na masce ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FilipO napisał:

Nie na każdym lakierze .. Przy Chevy Cruze problemów nie miałem po rozprowadzeniu aplikatorem. Za to przy czerwonym UNI na masce -> dramat .. Choć z tą maską pełno QD-ków i im podobnych się gryzie .. Przy czarnym UNI też miałem z WG problemy na masce ... 

 

U mnie na czarnym nigdy nie miałem problemów z dotarciem WG. Oczywiście mówimy o starej wersji.

Ciekaw jestem czy c2v3 wypada podobnie jeśli chodzi o szkło, docieranie, zrzut wody I trwałość. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, D@ViD napisał:

@FilipO A nie chodzi Tobie czasem o WaterGolda ale tego v2, w ciemnej butelce?

Jasna butelka, 1wsza wersja. Choć może trochę przesadzam.. na Soul Red mega robotę robi, na srebrnym również, za to ciągle się gryzie z czerwonym UNI .. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.