Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam sam mieszałem ale żadna kombinacja nie zachwycała. Można się bawić a czy coś z tego wyjdzie to sami powiecie 😛  Ale echo to fajny produkt z potencjałem na bazę do mieszanki.

Właśnie Dziadzia opublikował swoje doświadczenia z fukupiką - z rekomendacją do jasnych. Produkt w promkach kosztuje tyle co nic. Przejeździłem z nim zimę (fusso pod spodem) i byłem zachwycony. Cena/łatwość/look/trwałość bardzo dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@therioon Co zyskujemy dodając Ech20 do WG? Śliskość? Posiadam obydwa i jeszcze kilka innych. Może się mylę, ale śliskie wykończenie w zasadzie nic nie daje. Z lektury forum wynika, że często te bardziej śliskie qd bardziej przyciągają kurz. WG na tle innych jest wręcz tępy, a brudu i kurzu specjalnie nie łapie. Po głowie chodzi mi mix Chemotion QD + BSD.

Ja to kładę na powłokę po myciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
3 godziny temu, ral6014 napisał:

Może się mylę, ale śliskie wykończenie w zasadzie nic nie daje

Zawsze śliska i gładka powierzchnia będzie mniej podatna na zarysowania.

3 godziny temu, ral6014 napisał:

Może się mylę, ale śliskie wykończenie w zasadzie nic nie daje

Zawsze śliska i gładka powierzchnia będzie mniej podatna na zarysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem chwilkę wolnego czasu i pobawiłem sie qd-kami. Na drzwiach od strony kierowcy porównałem CCWG  i Turtle Wax Ceramic.  Kropelki - WG lepszy. Zrzut po polaniu wiaderkiem wody (mój ulubiony sposób po umyciu auta) - WG szybszy. Po drugiej stronie auta porównałem na drzwiach Neoxala QD i CCWG. Kropelki w zasadzie zbliżone. Zrzut wody - remis ze wskazaniem na Neoxala.  Na tylną szybę (podzieliłem na połowę) wrzuciłem Neoxala QD  i Moje Auto Detailer Ciekle Szkło. I tu sie zdziwiłem. CS zrzucał wodę z wiaderka wyraźnie szybciej. Następnie porównałem CS i CCWG - jednak WG szybciej zrzucał wodę. Jutro powtórzę porównanie na tylnej szybie, po każdym QD będę glinkował rękawicą i wymywał IPA. Do porównania wezmę Neoxala,  Turtla, CCWG, CS i Sonaxa BSD.

Rano ponownie sprawdziłem hydro na drzwiach:

- polewanie zraszaczem ogrodowym - różne ustawienaia końcówki:

Neoxal QD 10, CCWG 9,5, Turtle 7.   Minimalna przewaga Neoxala. Po stronie Turtla niby krople zlatują szybko, ale zostaje sporo malutkich kropelek. Neoxal i WG - zostają wieksze krople, łatwiejsze do wytarcia/wysuszenia

- polewanie wodą z wiaderka

Neoxal QD 10, Turtle 9,5, CCWG 8,5 . Przy takim sposobie spłukiwania Turtle pokazuje swój potencjał. WG przypomina mi troche w tym zakresie Sonaxa BSD, ale jest zdecydowanie lepszy.

TYLNA SZYBA:

Położyłem obok siebie Turtla, Ciekłe Szkło, Neoxala i BSD. Przy polewaniu zraszaczem brak większych różnic. Polewanie wiaderkiem:

Neoxal 10, Ciekłe Szkło 9,5, Turtle 8,5, Sonax BSD 5.  Po chwili szyba jest prawie sucha, z wyjątkiem BSD - tam jest totalna porazka - peło małych kropelek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 11:01, Syrio napisał:

@Fisz kup sobie 50 ml buteleczki ech2o i reload. Wlej 100 ml wody demineralizowanej dolej po 10 ml ech2o i reload. I masz szkiełko na pooziomie powyżej większości qd. Lakier dostaje tez takiej "twardości". 

 

Drugi swietnie szklący to easyone od CleanTech.

Dzięki. Zamówione, czekam na dostawę 😄

Jeszcze szybkie pytanie - ile tego pryskać? 2-3 pryśnięcia na element? Czy więcej? Nie chcę znów przedobrzyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fisz  za dużo zmiennych 🙂 bo tak, pytanie jaki masz lakier, jaką będziesz miał butelkę a w zasadzie atomizer z którego psikasz 🙂 Na początek to im mniej tym lepiej. Zaimpregnuj fibrę strzałem, daj 1-2 psiki na maskę i będziesz wiedział co dalej. Na masce najłatwiej wyłapać jak produkt pracuje. Ja uważam, że ten miks należy aplikować w miarę oszczędnie, 1-2 psiki na panel, praca zaimpregnowaną stroną, dotarcie druga.

U mnie idzie banalnie, ale ja mam srebrną perłę lakier, więc banalny kolor dla większości produktów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 23:11, czester napisał:

Nie lepiej zamiast miksów CP Ech2O i Reload kupić po prostu Elixir?

Definitywnie nie. To dwa różne produkty. Elixir jest słynny z przyciemnienia natomiast mix nie przyciemnia wogóle tylko szkli na wysokim poziomie. Nie żebym miał coś do eliksira bo efekt wizualny na zadbanym aucie jest bardzo dobry, jednak przeliczając nawet koszty elixira do mixu masz litrową flaszkę qdeka za 20zł 😉 są ludzie którym ten mix nic nie wnosi dla mnie jest rewelacyjny. Ale to wszystko zależy od lakieru. Mi np. Water Gold nie siedzi a dla innych to nr 1. Co kto lubi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , np jednego i drugiego od 20-50ml w razie potrzeby reszta woda zdemineralizowana
Albo bez mieszania 2 strzały jeden echo drugi prostaff na element po myciu do wycierania
Jaka jest trwałość tego mixu. Muszę całość wypsikać, czy też może to stać na półce i czekać na ponowne użycie? Pytanie jak długo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest trwałość tego mixu. Muszę całość wypsikać, czy też może to stać na półce i czekać na ponowne użycie? Pytanie jak długo?

Trwałość , to zależy na co kładziesz , jak kładę na powłokę , jako uzupełnienie , u mnie wytrzymuje od września i woda ładnie spływa

Na czystym lakierze nie kładłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trwałość , to zależy na co kładziesz , jak kładę na powłokę , jako uzupełnienie , u mnie wytrzymuje od września i woda ładnie spływa

Na czystym lakierze nie kładłem
Dzięki ale nie o to mi chodziło.
Proszę przeczytaj mój post jeszcze raz.
Pytałem ile ten mix może stać na półce? Miesiąc, pół roku, rok. Ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie, czyli nie ma ryzyka że za 2tyg będzie galareta i mix do kosza. Niebawem zrobię testy.
Chyba w 2018 zrobiłem miksturę Reloada, CCWG i wody demi, stoi to do dziś i żadna galaretka się nie zrobiła. Muszę to w końcu zmęczyć na felgach, bo nie pamiętam proporcji i do niczego nie będę w stanie porównać tej mieszanki

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
@Fisz kup sobie 50 ml buteleczki ech2o i reload. Wlej 100 ml wody demineralizowanej dolej po 10 ml ech2o i reload. I masz szkiełko na pooziomie powyżej większości qd. Lakier dostaje tez takiej "twardości". 
 
Drugi swietnie szklący to easyone od CleanTech.
A gdyby dodać 2x więcej Reload tj 20ml w takiej miksturze to poprawi jej trwałość i twardość? Ktoś ma w tej kwestii spostrzeżenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.01.2022 o 11:01, Syrio napisał:

@Fisz kup sobie 50 ml buteleczki ech2o i reload. Wlej 100 ml wody demineralizowanej dolej po 10 ml ech2o i reload.

Hej, rozumiem ze do pustej butelki wlewam 100ml wody demi i po 10ml tych dwóch QD i finalnie mam 120ml gotowego preparatu - dobrze zrozumiałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.