Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie. Używam co mycie watergolda do osuszania. Wiadomo ze robi robotę, podbija szklistość i można go stosować na mokry lakier. Mam też Art De Shine NGPS kupionego z 5 lat temu. Podobno teraz jest inny. 
Chcę dokupić coś co mocno podbija połysk i przyciemnia. Waham się miedzy CarPro Elixir a Soft 99 Luxury Gloss. Auto na ktorym głównie będzie stosowany jest granatowe. Co kupić i dlaczego 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PROPER napisał:

 coś co mocno podbija połysk i przyciemnia. 

Moim zdaniem te dwa wymagania nieco się wykluczają. Przyciemnisz = stracisz częściowo połysk. Dasz coś, co wyciąga ziarno  = nie będzie mocnego przyciemnienia. Ja z fajnych qd-ków PPZ, które dają naprawdę przyjemny dla oka połysk, bardzo polubiłem się z Good Stuffowym Glossem. Podobny w obsłudze jest ponoć ten podstawowy Deturner, ale on chyba idzie mocniej w szkiełko. Przyciemnia mega mocno wspomniany przez Ciebie Elixir, Luxury Gloss też pod tym względem jest mocnym graczem, ale z tymi produktami musisz uważać przy aplikacji. Nie są jakieś trudne, co to, to nie, ale psikniesz za dużo i będziesz się męczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tematu QD-kow i ich realnego wplywu na zabezpieczenie pod spodem(wosk) testowalem ostatnio 2 nowe QD ki na masce gdzie lezal jeszcze wosk w dobrym stanie,pomijajac chwilowy efekt podbicia jaki daja QDki mam wrazenie ze wraz z nimi splynal i wosk ktory byl pod spodem ktory na innych czesciach auta nie potraktowanych QD  trzyma sie nadal dobrze 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER z tych dwóch elixir bo przyciemnianie i trwałość i śliskość. Jak chcesz coś co wygląda fajnie i przyciemnia to to. Wyraźny efekt. Wręcz polecałem jako pierwszy qw amatorom bo trochę rysy schowa, posiedzi i na pewno zobaczą różnice. Zachwyceni. LG też fajny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONAX XTREME CERAMIC SPRAY COATING to nie QD a cos w postaci QW, trudniejszy troszke w aplikacji, ale trwalszy, dający dłuższą deklarowaną trwałość  

SONAX XTREME CERAMIC ULTRA SLICK DETAILER to po prostu Quick detailer, pryśnij przetrzyj i zapomnij 🙂 zostawiający bardzo wysoką sliskość. Trwałość - zależy , ale powiedzmy od mycia do mycia, czyli tak jak QD prawilny 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, D@ViD said:

SONAX XTREME CERAMIC SPRAY COATING to nie QD a cos w postaci QW, trudniejszy troszke w aplikacji, ale trwalszy, dający dłuższą deklarowaną trwałość  

SONAX XTREME CERAMIC ULTRA SLICK DETAILER to po prostu Quick detailer, pryśnij przetrzyj i zapomnij 🙂 zostawiający bardzo wysoką sliskość. Trwałość - zależy , ale powiedzmy od mycia do mycia, czyli tak jak QD prawilny 

 

Najlepiej klasyk BSD 😛 (albo mix z Woda i Ech2o)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 15:17, D@ViD napisał:

SONAX XTREME CERAMIC SPRAY COATING to nie QD a cos w postaci QW, trudniejszy troszke w aplikacji, ale trwalszy, dający dłuższą deklarowaną trwałość  

SONAX XTREME CERAMIC ULTRA SLICK DETAILER to po prostu Quick detailer, pryśnij przetrzyj i zapomnij 🙂 zostawiający bardzo wysoką sliskość. Trwałość - zależy , ale powiedzmy od mycia do mycia, czyli tak jak QD prawilny 

 

Czyli Ultra Slick Detailer bardziej mi pasuje, dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polećcie jakiś QD lub inny specyfik który przynajmniej trochę pomoże zapobiec opadaniu kurzu lub zapewni tak śliski lakier, że po później podczas jazdy ten kurz zwieje.

Myślałem nad ADBL Synthetic Spray Wax, kumpel polecał jako łatwy i przyjemny środek do comiesięcznego przelecenia auta po myciu ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, djtomas napisał:

priorytet to jak najmniej kurzu 🙂

Jak dobrze pamiętam to FinishKare 425 był antystatyczny i zapewniał fajną śliskość, miałem kiedyś i faktycznie było zauważalne, że mniej "łapał" kurz.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djtomas napisał:

nie zależy mi na błysku, przyciemnianiu, wypełnieniu rys itp.

W takim razie nie potrzebujesz qd.

Umyj, oszusz i tyle. Każde dodatkowe tarcie lakieru (także to związane z nakładaniem qd-nawet jeśli wg producenta jest antystatyczny) tylko zwiększa podatność na zakurzenie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliskość absolutnie nie jest oznaką tego, że kurz się nie będzie trzymał. Kiedyś wrzycałem nawet na forum zdjęcia elementu, na którym było kilka produktów i między innymi tępe jak cholera BSD. I właśnie na BSD było najczyściej. Także ten….. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę do wasz pytaniem, jaki macie sprawdzony qd do białego (biała perła) lakieru. Auto to mazda cx-30 jak na fotce. Jest też sporo nielakierowanego plastiku, trochę piano (na słupkach i spojlerze zabezpieczone folią ppf, na przednim grillu gołe). Planuję latem położyć jakąś ceramikę, teraz chcę zamówić DLUX'a na felgi letnie i chyba wszystkie plastiki zewnętrzne + jakiś qd. Zastanawiam się nad soft99 fukupika lub ultimate qd od megsa. Czy może coś innego np mix echo z reloadem i wodą demineralizowana? Auto nie jest garażowane, mieszkam blisko otwartych przestrzeni gdzie dość mocno się kurzy i chciałbym żeby łatwiej się ten kurz zmywało :)

Z góry dzięki za pomoc.55c1ccf1e5a375b6f19674b1b8c6ee27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pavko napisał:

Przychodzę do wasz pytaniem, jaki macie sprawdzony qd do białego (biała perła) lakieru. Auto to mazda cx-30 jak na fotce. Jest też sporo nielakierowanego plastiku, trochę piano (na słupkach i spojlerze zabezpieczone folią ppf, na przednim grillu gołe). Planuję latem położyć jakąś ceramikę, teraz chcę zamówić DLUX'a na felgi letnie i chyba wszystkie plastiki zewnętrzne + jakiś qd. Zastanawiam się nad soft99 fukupika lub ultimate qd od megsa. Czy może coś innego? Auto nie jest garażowane, mieszkam blisko otwartych przestrzeni gdzie dość mocno się kurzy i chciałbym żeby łatwiej się ten kurz zmywało 🙂

Z góry dzięki za pomoc.

Na Białym Prostaff Wawer Gold będzie wyglądał świetnie a jego właściwości hydrofobowe Cię zaskoczą. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.