Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ktm950 napisał:

@raafal91 też mam oba i się z Tobą nie zgadzam 😜 Gloss Detailer w porównaniu do showa to taki zwykły przeciętny qd bez efektu wow. Ale co osoba, to pewnie opinia 🙂

Ja sie zgodze,Gloss niczym sie nie wybija jak dla mnie,zadnego efektu wow,zadnego podbicia hydro 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 08:30, Pimps napisał:

Panowie wczoraj wieczorkiem trochę na YT spędziłem czasu przeglądając właśnie Wasze propozycje pachnących QD i trafiłem jeszcze na zapach który lubię czyli czekoladowy w Elite Detailer Syntetyczny Quick Detailer i pytanie czy faktycznie jest mocny jego zapach (na czym mi zależy) i czy szybko i przyjemnie przebiega jego nakładanie?

Zapach miażdży w pozytywnym znaczeniu. Nie przesadzając z ilością aplikacja bez trudności. Jak wieczorkiem zarzuciłem to z rana było czuć czekoladę w garażu obok samochodu a zapach z rąk nie zszedł po pierwszym ich myciu. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi1509 Właśnie wczoraj do mnie dotarł ale go nie użyłem bo w między czasie inne QD'ki dotarły więc on pewnie będzie niebawem aplikowany. Ale fakty jest taki że pachnie super i bardzo mi się podoba. Ogólnie lubię zapach czekolady i też posiadam w kosmetykach osobistych kilka o tym zapachu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam. Przeczytałem ostatnich ...dziesiąt stron, ale łatwo nie jest.  Już choćby z racji tego, że nie wszyscy producenci dzielą się z kupującymi pełnymi informacjami co do swoich produktów.

Do rzeczy, jaki wybrać QD? (no oryginalny z tym pytaniem nie jestem, wiem...🙃)

Pacjent to ganz noje auto zrobione wedle sztuki Gyeon Q2M CanCoat. Z racji tego, że mam na aucie różne materiały na zewnątrz, aplikacja poszła na wszystko (lakier, plastiki, szyby, gumy etc) oprócz przedniej szyby. I był to jeden z "plusów dodatnich" tego produktu przy zakupie.

Teraz mam zadania dla QD takie jak:

1. pomoc przy osuszaniu po myciu,

2. utrwalanie i zabezpieczanie powłoki, tak by wystarczyła na 6 miesięcy (jestem gotowy aplikować go przy każdym myciu),

3. ma iść na wszystko - tak jak CanCoat i pomagać na wszystkim,

4. szklistość, hydrofobowość - oby trzymało poziom,

5. łatwość aplikacji (nie jest abnegatem ale i nie żadnym specem),

6. cena nie powinna zabijać, ale zbliża się zima więc muszę dziecku kupić kozaki...🤣

7. zapach (tak, tak czytałem naprawdę ostatnie strony) jest mi obojętny.🤭

 

Priorytetami dla mnie jest pkt. 1, 2 i 3. Warunkiem pożądanym 4 i 5. Reszta....jest milczeniem.

Żaby nie było, że tylko czekam na pomoc, cosik sobie sam wybrałem: GYEON Q2M CeramicDetailer, GYEON Q2M Quickdetailer, CarPro Elixir, SONAX Xtreme Ceramic Ultra Slick Detailer (tu np. nie wiem, czy można go kłaść na wszystko), artdeshine bio nano  v2 (trochu drogawy....).

Co z powyższego przy moich priorytetach lub może coś innego?

Będę wdzięczny, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Michał82 napisał:

Jakie qd byście polecili do moto? Jak na razie użyłem tylko raz Megsa UQD ale może ktoś ma inny pomysł co fajnie siada na plastikach? 

Masz nielakierowane plastiki? W takim przypadku tylko powłoka i zapominasz o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może mi poradzicie. Nie mogę się dogadać z luxury glossem a chciałbym lubić ten produkt.

Mało = slaby poślizg przy aplikacji, średnia śliskość na gotowo.

Trochę więcej = lepsza aplikacja, ganianie się z holsami nawet kilka minut po aplikacji. Bardzo fajna śliskość po.

Próbowałem impregnować ręcznik, 1-2-3 strzały na panel.

Mam wrażenie, że jest bazie oleju i karnauby i odparowanie nośnika nie jest idealo zgrane z olejami w tym produkcie. Na próbę wyciągnąłem turtle ice - robota na jedną fibrę. LG - dwa ręczniki i docierającym zmieniałem strony. Aplikacja na poprawnie umyte auto. Garaż podziemny temp 20c wilgotność nie wiem ale pewnie nie niska. Ręczniki wax pro.

Jest jakaś ilość LG, w ręczniku i na lakierze, która się nawet spoko rozprowadza i po 2-3 minutach da się dotrzeć kilkoma machnięciami ręcznika bo się zdarzyło ale chyba to okienko jest wąskie. Albo po prostu trzeba pracować bez ledów 😄

 

edit: już po napisaniu pomyślałem, że może produkt ma problem z rozwarstwianiem. Stoi na półce z 2-3 miesiące. Pomachałem nim trochę. Używam tak innych produktów i nie ma problemów ale może tu jest "cecha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał:

trzeba pracować bez ledów

;-)

Używałem LG bezpośrednio na mokry lakier po umyciu. 2 strzały na panel i wycieranie fluffym. Po tym finalne dotarcie fibrą od QD.  Na dworze, zdarzało się, że w temperaturze kilku stopni (wtedy fakt, trochę się mazał, ale ostatecznie odparowywał).  Zawsze był git. Z tym, że bez ledów - aż tak bardzo detailingowy nie jestem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.