Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie produkt do użycia punktowego i "doraźnego", tak go widzę. Pierwsza aplikacja za mną. Elegancko usuwa z lakieru osady po wodzie, zostawia bardzo śliską powierzchnie no i to QD tzw. ppz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer filmik xeonfr po angielsku na Youtube. Pokazał że regularnie stosowany może podjadać nawet powłoki.

Przy pojedynczych użyciach na woskach nie zauważyłem żeby coś się działo.

To że nie zauważyłem to nie znaczy że nic nie robi. Ale na trudne sprawy jest niezastąpiony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 17:08, maciek-drummer napisał:

Pytanie do tych, którzy dotychczas używali kwaśnego Kocha FSE. 

Czy FSE wpływa negatywnie na LSP? Zwłaszcza na woski.

Używałem na ponad miesiecznym Swissvax, to nawet fajnie przywracał hydro.

Jeden z niewieleu qd, który jest na prawdę bezproblemowy na czarnym.

 

Są dwa testy w sieci z podsumowaniem, że potrafi ruszyc powłoki po wielokrotnym użytkowaniu. Raz na jakiś czas można sobie pozwolić

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem próbkę ICY SG i powiem wam że miłe zaskoczenie. Zapach i śliskość jaką zostawia bardzo przyjemne. Looku nie miał poprawiać bo punktowo na świeżym wosku coś tam chciałem zgarnąć ale na czerwonym dał lekkie przyciemnienie/nasycenie. Na świeżym how sapphire. Ten produkt ma w ogóle jakąś trwałość?

 

@Domel czy ty już coś w WG wspominałeś? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, analyzator napisał:

@Domel a jak mnie pamięć nie myli to kupiłeś Water golda, byłem ciekaw twojej oceny produktu.

Rewelacyjny produkt. Trwałość u mnie - miesiąc - ale szkło cudowne - podobny produkt który robi mi wizualnie taka samą robotę to Enzo Easy Coat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem water Golda @analyzatorto na skodzie leży mi spokojnie miesiąc i wtedy zdycha na elementach które mają natrudniejsze życie..

Ale polecam stara wersję nowa trzeba już ogarniać na dwie fibry... No i jest drozsza

Co do icy ceramic to pamiętam że jakieś 3 tygodnie na Yarisie żony się trzymał i daje szklisty efekt a woda tafluje. Bardzo łatwy w obyciu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
50 minut temu, maciek-drummer napisał:

czy ICY według Ciebie też daje takiego kopa jak Water Gold?

ICY ? od SG ? dla mnie to QD, kopa wizualnego nie uświadczyłem. Świetnie się dociera, aplikuje idealny QD (z definicji) na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciek-drummer napisał:

czyli nowy Water Gold nie jest już taki PPZ jak poprzednik? Bardzo się maże? 

Nie jest ppz. Dwie mf podstawa. On nie tyle co się maże, ale mega przyciemnia wiec trzeba go „dokładnie” zaaplikować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer @analyzator

Dwie fibry są konieczne bo widać np na czarnym wykończeniu u mnie lusterek miejsca gdzie produkt leży grubo a gdzie nie pojechaliśmy wcale takie delikatne slady

No i icy nie daje takiego kopa w wyglądzie ale też cena i połowę niższa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam, bo w opisie nie ma, tego Prosstaff Water Gold czy tez nowszego brata Premium można aplikować w słońcu ? Nie mowie tutaj w samo południe jak wali żar z nieba ale np. po południu, pod wieczór gdzie jeszcze mamy słońce ? czy jednak należy go tylko aplikować gdy auto w cieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.