Jump to content

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Recommended Posts

Zastanawiam się między chwalonym na forum SmartDetail a PB QD+ lub PB QW+

Na lato planuje Natty's Red a na zimę Colli 476.

 

A może nie warto kupować QD (przynajmniej na lato) bo pewnie i tak co miesiąc będzie trzeba nałożyć nową warstwę Red-a?

Link to comment
Share on other sites

Quik shine Clearkote bardzo fajny - polecam. Spray & Gloss poorboysa również, natomiast QD+ jakoś średnio mnie zachwycił - może lepiej konserwuje naturalny wosk ale S&G daje lepsze efekty wizualne.

Link to comment
Share on other sites

bo u Kanar-a w sklepie jest z Detailerami i z opisu wynika że działa jak Detailer (przynajmniej ja tak to zrozumiałem)

 

jest w dziale "qucik detailery i woski w spray'u" ;) QW+ to wosk w sprayu, to nie detailer. Jest idealny żeby ogarnąć auto na szybko, bez przygotowania, daje fajne wizualne wrażenie, ale wiadomo, że dlugo nie pociągnie. Od jakiegoś czasu mam ten produkt na aucie (nakładam co 2 tygodnie) bo jakoś nie mam czasu ogarnąc pełnej korekcji ;)

 

QD+ to detailer z domieszką carnauby, fajny daje glębie ale wymaga wiekszej uwagi przy aplikacji i lepszego wypracowania

 

Spray & glos tego uzywam na potęge po każdym myciu i na cale auto, łącznie z szybami (oprócz przedniej), stosowałem go już na mokro, na sucho i na wosk, na gołą blachę, naprawdę przeróżnie. Daje świetny połysk. Stosuję go po każdym myciu., jest mega łatwy w aplikacji.

 

Wszytkie te produkty przetestowałem osobiście.

Link to comment
Share on other sites

Spray & glos tego uzywam na potęge po każdym myciu i na cale auto, łącznie z szybami (oprócz przedniej), stosowałem go już na mokro, na sucho i na wosk

Czyli woskowi nie szkodzi? Bo o wosku w jego opisie ani słowa :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Pod Glasura można stosować inne quick detailery, czy będzie to bezpieczne? Myślę nad SmartDetail albo ClearKote Quik Shine Jaki byście polecili?

 

Detailer "POD" Glasura ? W jakim celu ? :idea:

Link to comment
Share on other sites

ja używam QD od Wolfganga, nie pozostawia jakikolwiek zarysowań, przyjemnie pachnie, łatwo się nakłada, wydajny oraz pozostawia ładny weet look

nie mam porównania do megsa itp. innych środków ale wydaje się byc dobrym :)

Link to comment
Share on other sites

zle sie wyraziłem, oczywiscie chodzilo o NA ZYMOL GLASUR :)

 

Tak się właśnie domyślałem.

 

Jeżeli chodzi o detailer na Glasura to kup sobie lepiej Zymol Field Glaze - świetny detailer, który dodatkowo uzupełni woskową ochronę gdyż zawiera trochę carnauby. Bardzo przyjemny przy pracy, wydajny, pięknie pachnie i nawet bez wosku na czysty lakier daje fajne efekty (ostatnio tak zrobiłem na szybko połowę auta).

Link to comment
Share on other sites

Czy rzeczywiście CG Pro Detailer i Smartwax Smartdetail to ten sam produkt? CG chwali sie zawartością carnauby a w opisie smartdetaila ani słowa o carnaubie,nawet znalazłem gdzieś info o polimerach.

Link to comment
Share on other sites

Panowie mam pytanie: chce zakupić quick detalier i tak się zastanawiam czy nie lepiej było by kupić czegoś większego i sobie rozrabiać z wodą...np. last touch megsa jest w litrowej bańce za 100 zł. Czy to nie wychodzi korzystniej?? Czy dużo rózni się on od np. ultimate quick detatailer?? Czy są jeszcze jakiś innych firm detailery w bańkach?? np. poorboys spray and gloss??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.