Skocz do zawartości

Soft99

Dystrybutor
 • Liczba zawartości

  125
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Soft99 w dniu 14 Styczeń

Użytkownicy przyznają Soft99 punkty reputacji!

Reputacja

76 Genialna

O Soft99

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zawsze miło się czyta takie recenzje, dziękujemy Fajnie, że się sprawdził. Co do warstwowania, to generalnie stoimy na stanowisku, że nie ma ono większego sensu, bo kolejne warstwy nie wiążą ze sobą wzajemnie i to raczej strata produktu (ewentualnie chwilowe +2% do wyglądu ) . Jeśli jednak stosujesz Fusso S&B klasycznie (na mikrofibrę lub na lakier), to aplikacja może nie być super dokładna (coś się zawsze ominie) i wtedy druga warstwa dokładniej pokryje lakier, ale tylko pod tym kątem rozpatrywalibyśmy sensowność tego zabiegu. Jeśli chodzi o Glaco na szybach, to zdecydowanie odradzamy wspomaganie go Fusso S&B. To dwie różne technologie i Fusso S&B najpewniej zmieni / pogorszy właściwości hydrofobowe Glaco. Do podicia Glaco zalecamy nasz Glaco DeCleaner - idealnie współgra, czyści i wzmacnia hydrofobowość.
 2. Użytkownik polecający do testów innego użytkownika, to rzadka sytuacja, a to oznacza, że powód jest ważny Głosu społeczności nie możemy ignorować - jeśli chcecie testu @Eidos71, to nam pozostaje tylko spełnić Wasze prośby i spakować bonusową puszeczkę @Eidos71 gratulujemy uznania forumowiczów i prosimy o kontakt na PW
 3. Dziekujemy wszystkim za zainteresowanie i zgłoszenia! Do testów zapraszamy: @rygryss @Domel oraz @Arkadio_Gdansk Testerów prosimy o kontakt przez PW, to ustalimy szczegóły wysyłek
 4. Na początek sprostujemy - cena nie wzrosła x2. Stara wersja Fusso Coata, była wydatkiem rzędu 109,99 PLN (sugerowana cena), obecnie jest to 149,99 PLN. Jeśli natomiast chodzi o powód podwyżki, to przede wszystkim jest to kwestia jego ulepszonej formuły. Istotne zmiany, które zostały dokonane w składzie by łatwiej się z nim pracowało, a także by produkt był bardziej ekologiczny opierają się na składnikach nowej generacji, a te są o wiele droższe w zakupie, co istotnie podnosi koszt produkcji. Warto także wziąć pod uwagę, że Fusso Coat jest produktem globalnym i wpływ na jego ceny mają takie aspekty, jak choćby kursy walut.
 5. Cześć Wszystkim, Jak doskonale już wiecie, legenda doczekała się nowej odsłony. Nową wersję Fusso Coat 12 Months Wax zapowiedzieliśmy już na początku sezonu 2019, a pierwsze egzemplarze trafiły na sklepowe półki na przełomie lipca i sierpnia. Zanim jednak oddamy kilka egzemplarzy do Waszych testów, przpomnimy najważniejsze sprawy: Co zmieniło się w Nowym Fusso Coat? 1. Rozpuszczalniki. Nowa wersja Fusso Coat bazuje na rozpuszczalnikach nowej generacji, a za tym idą 2 kluczowe zmiany odczuwalne dla każdego z Was: - Łagodniejszy zapach. Nowy Fusso Coat jest odczuwalnie mniej intensywny w zapachu. Czuć to zarówno przy bezpośrednim porównaniu (z puszki) ze starą wersją, jak i podczas aplikacji (np. w zamkniętych pomieszczeniach), gdzie zapach jest zdecydowanie zredukowany. - Nowy Fusso Coat jest znacznie bardziej przyjazny dla zdrowia. Z puszek zniknął piktogram ostrzegawczy o potencjalnych zagrożeniach dla zdrowia. Przypominamy jednak, że zawsze warto stosować środki ochronne przy pracy z produktami chemicznymi 2. Dodatek olejów wygładzających. W największym skrócie, to środki wpływające na komfort pracy z produktem. Dzięki tym dodatkom, nowe Fusso ma poprawioną "smarowalność" Jest bardziej oleiste w trakcie pracy i dzięki temu łatwiej jest zaaplikować możliwie cienką i równomierną warstwę, a także pracować produktem na lakierze. 3. Nowy design opakowań. Choć zmiana wydaje się oczywista, to dla nas jest czymś naprawdę dużym. W związku z ogromnym zainteresowaniem Fusso Coatem w Europie, mieliśmy przyjemność, jako lokalny zespół, współtworzyć nowe opakowania. Zadbaliśmy o to, by były bardziej przyjazne i czytelne dla europejskiego oka Przypomnimy, że poniżej znajdziecie garść porad dotyczących poprawnej aplikacji Fusso Coata i najczęstszych problemów z nią związanych. Mamy dla Was także dwie podpowiedzi dot. aplikacji: POMOCNICZY TRIK: Dołączony aplikator całkowicie zmoczcie w czystej wodzie, a następnie dokładnie wyciśnijcie, by pozostał tylko delikatnie wilgotny. Czynność tę możecie powtórzyć 2-3 razy. Wówczas dołączony aplikator stanie się bardziej elastyczny, miękki, a zgromadzona w nim wilgoć ułatwi aplikację. Nie ma to negatywnego wpływu na wiązanie z lakierem, trwałość produktu, ani efekt wizualny W obecnych warunkach pogodowych, proponujemy także skrócić oczekiwanie na doschnięcie do 5-7 minut. Dyskusję uważamy za otwartą - chętnie odpowiemy tutaj na każde z Waszych pytań, rozwiejemy wątpliwości i podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniami związanymi z nową wersją. No i na koniec najważniejsze, czyli sesja testowa Niniejszym otwieramy listę chętnych, a na zgłoszenia czekamy do środy (21.08), do godziny 14:00. Wtedy wybierzemy i ogłosimy 3 testerów, w ręce których trafi nowa wersja legendy Czas, start!
 6. Soft99

  pielegnacja wosków soft99

  Nasze woski nie są w tej kwestii wymagające bardziej lub mniej od innych na rynku i zawsze zalecamy kierowanie się własnymi potrzebami oraz zdrowym rozsądkiem Jeśli mamy "kanapkę" z 2 warstw Fusso i na tym jeszcze Authentic, to w praktyce najdłużej przetrwa jedynie pierwsza wastwa Fusso Coata i to ona zapewni ochronę. Wszystko, co leży na niej, będzie miało bardzo trudne warunki do związania i najpewniej spłynie z pierwszym myciem / deszczem. Patrząc zupełnie obiektywnie, to taka operacja raz na dwa tygodnie, całkowicie wyczerpuje temat: Dokładne płukanie ciśnieniowe (opcjonalnie z pianą aktywną) => mycie ręczne szamponem o neutralnym pH => dowolny QD (opcjonalnie) QD oznaczyliśmy jako opcję, bo jedni nie wyobrażają sobie mycia bez tego, inni z kolei wykorzystują wosk do końca jego trwałości nie wspomagając go niczym. Glinki, T&G Removery itd. zostawilibyśmy jako cięższą artylerię do corocznego, gruntownego czyszczenia lakieru.
 7. I nie trzeba rezygnować z przyjemności z woskowania
 8. @b0l5 Jak najbardziej, możesz wspomóc inny wosk warstwą Hydro Glossa - posłuży za "top coat", podbijając hydrofobowość i wygląd, analogicznie jak w przypadku powłok. Jeśli chodzi o sens takiej operacji, to każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam Jedni lubią zabezpieczyć auto (np. Fusso), niczym nie wspomagać i faktycznie korzystać z długotrwałej ochrony, a inni nie potrafią sobie odmówić zabawy z QD po każdym myciu, niezależnie od trwałości położonego wosku
 9. @Domel @david2888 - pięknie dziękujemy za dotychczasowe wrażenia i recenzje. Robota jak zwykle na najwyższym poziomie! Mała porcja wyjaśnień od nas: 1) Konsystencja - to faktycznie jeden z wyróżników Hydro Glossa, który plasuje go zupełnie gdzie indziej, niż większość produktów na rynku. Jest miękki, a wysoka temperatura, która obecnie panuje tylko pogłębia ten efekt. Co za tym idzie - 2) Aplikacja - tutaj faktycznie bardzo mocno zalecamy nakładanie za pomocą dołączonej mikrofibry lub tak jak zrobił @david2888, za pomocą fibrowego aplikatora. Piankowe będą się zwyczajnie zapychać, chłonąć zbyt wiele produktu i problematycznie "oddawać" go na lakier. Z fibrą tego problemu nie ma, choć z samą techniką pracy trzeba się trochę przegryźć. Dodamy jeszcze dwa słowa odnoścnie przeznaczenia wosku: w Japonii znakomita większość aut opuszcza salony z powłoką, jako fabrycznym "wyposażeniem". Kultura czystości i dbałości o auta nakazuje tamtejszym użytkownikom regularnie dbać o stan powłoki, w większości przypadków samodzielnie, we własnym zakresie. Hydro Gloss jest więc produktem do biężącej, amatorskiej pielęgnacji coatingu - m.in. dlatego aplikacja jest tak bezproblemowa (docieranie, odparowanie). Nazwalibyśmy to taką domową profilaktyką i uproszczonym serwisem
 10. Jak zawsze, to kwestia interpretacji. Intencja była taka, jak w naszych wyjaśnieniach dot. Fukupiki (usuwanie zabrudzeń typu kurz, odciski palców i podobne). Masz jednak sporo racji - nie każdy dysponuje wiedzą, która pozwoli właściwie ocenić sytuację. Przy najbliższej możliwej okazji, doprecyzujemy ten fragment. Dzięki za czujność!
 11. Spieszymy z wyjaśnieniami Fukupikę określimy jako klasyczny Quick Detailer. Jego istotną cechą są przyzwoite właściwości czyszczące, co powoduje że świetnie nadaje się do bieżącej pielęgnacji aut już zabezpieczonych. Skutecznie usunie water spoty, drobny kurz i podobne zanieczyszenia/pozostałości po myciu lub pomiędzy nimi. Odświeży też właściwości głównego zabezpieczenia - hydrofobowość, śliskość lakieru. Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że w Japonii Fukupika wykorzystywana jest do bezwodnego mycia samochodów (oczywiście w granicach rozsądnego zabrudzenia). Choć sprawdza się w roli samodzielnego zabezpieczenia, to nie jest to jej główne zadanie. Fusso Coat Speed&Barrier ma natomiast pokaźny pakiet dodatków, które mają na celu zapewnienie ochrony lub wzmocnienie jej. Ze względu na zawartość polimerów fluorowych idealnie współpracuje z Fusso Coatem 12M (to ta sama grupa polimerów), ale świetnie radzi sobie w innych kombinacjach (inne woski, jałowy lakier). Efekt wizualny robi solidną robotę (zachęcamy do poczytania testu na forum) i charakteryzuje go dobre zabezpieczenie przed brudem. Auto mniej łapie kurz, pyły i brud drogowy. Dobrze widać tę rożnicę po nocnym deszczu lub po przejeździe w deszczowy dzień. Jeśli zależy Ci na szybkim zabezpieczeniu, o którym wspominasz, to Fusso S&B będzie lepszym wyborem. Da fajny look i skutecznie zabezpieczy, a przyjemność pracy jest porównywalna z Luxury Glossem (inny, często chwalony QD z naszej oferty). P.S. Odpowiadając od razu na pytanie o Luxury Gloss - też będzie dobrym pomysłem, ma dużą zawartość wosków, ale jego przeznaczenie to przede wszystkim podbicie wyglądu auta. Trwałością nie dorówna Fusso S&B i mniej skutecznie chroni przed brudem.
 12. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i opisy Waszych możliwości. Do testów zapraszamy: @Grzechu23 @david2888 @kicaj. Poprosimy o kontakt na PW
 13. Możemy potwierdzić - Fusso nie ma właściwości ściernych, a zapewne to jest zastrzeżeniem producenta, tak jak pisze @Gozdziu23
 14. W katalogu Soft99 są dostępne 3 typy: 1. Water Repellent, o którym mowa w tym wątku. Jest opracowany jako najbardziej "klasyczny" wosk, zoptymalizowany pod kątem kropelkowania. 2. Water Mark Prevention - stworzony, by maksymalnie ograniczyć water spoty - bardzo skutecznie odprowadza wodę 3. Scratch Removal - ma największą zawartość cleanerów i tym samym najlepiej sprawdzi się na podmęczonych, intensywnie użytkowanych powłokach, które wykazują już widoczne ślady użytkowania W tym momencie mówimy o numerze 1, ale możemy juz powiedzieć, że w najbliższym czasie pojawi się kolejny z nich. Na pewno damy znać i pewnie udostępnimy go na testy
 15. Luxury Gloss bardzo fajnie podbija look i to jego główne zadanie. Da wyraźny efekt i ok. 2-3 tygodnie rozsądnego traktowania spokojnie wytrzyma. Ciekawe efekty daje też Fusso Speed&Barrier. Chociaż jest dedykowany do Fusso, to sprawdza się w innych kombinacjach. Zmienia trochę hydro (bardziej w kierunku skutecznego zrzutu wody, niż kropelkowania) i daje mocne lustro. W połączeniu z Kiwami będzie robił robotę! Nie słyszeliśmy o niezadowolnych

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.