Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przeleciałem któryś raz z kolei temat ale nie mogę się zdecydować z qd na ten sezon. Mam ssw, bsd, qd1,finale no i ccwg aktualnie na biały lakier. Szukam czegoś na kolor pomarańczowy metalik. Ma być szybko i sprawnie, liczę na gloss i krople. Chciałem Elixir ale chyba nie chce walczyć z dokładnym docieranie elementu. Meqs UD trochę dużo woła 😕 botox,chemotion,gyeon to chyba nie te krople hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wolny napisał:

Przeleciałem któryś raz z kolei temat ale nie mogę się zdecydować z qd na ten sezon. Mam ssw, bsd, qd1,finale no i ccwg aktualnie na biały lakier. Szukam czegoś na kolor pomarańczowy metalik. Ma być szybko i sprawnie, liczę na gloss i krople. Chciałem Elixir ale chyba nie chce walczyć z dokładnym docieranie elementu. Meqs UD trochę dużo woła 😕 botox,chemotion,gyeon to chyba nie te krople hmm

zostan przy ccwg 🙂 przeciez krople kozak i fajnie bd wspolgrac z pomarancza 🙂 alternetywnie autograph saphire jak juz koniecznie chcesz cos kupic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam inne pytanie - jaki quick detailer powoduje, że lakier nie przyciąga kurzu?
Zauważyłęm, a amatorem jestem, że zadbany lakier bardzo mocno ciagnie do siebie kurz.
To samo wnętrza po kosmetykach - ładnie na plastikach kurz osiada.
Jednak po użyciu Wash Mist Soft99 efekt osiadania kurzu jest mocno ograniczony, więc pytam o to samo w kwestii QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem teraz działanie tego autograph saphire i jestem pod dużym wrażeniem. Kropelkowanie chyba na takim samym poziomie co ccwg ale trwałość jest mega. Tylko teraz drugie pytanie...czy potrzebujesz aż tak trwałego produktu hm W sumie to wystarczy oblecieć nim całe auto i na cały sezon masz spokój. Nie potrzeba wosku ani niczego. Ten qd to bardziej konkretne zabezpieczenie niż qd od mycia do mycia. Ale wydaje mi się że też warto go spróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin napisał:

Czy ten autograph tez tak łatwo sie nakłada i poleruje jak ccwg ? (psiknij i przetrzyj)

nie mam z nim żadnych problemów tym bardziej ze używam go przy osuszaniu auta które myłem no rinse ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi możesz sobie zrobić mix BSD i Carpro Ech2o. 250ml bsd , 250ml wody i 25 ml ech2o. Kurzu nie ciągnie , śliskość ok , hydro bdb. 

W dobrej cenie można również znaleźć Soft99 Fukupika lub Speed and Barrier , one kurzu nie ciągną , nie wiem jak Luxury Gloss się zachowuje pod tym względem.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam z nim żadnych problemów tym bardziej ze używam go przy osuszaniu auta które myłem no rinse ... 

Dokładnie, jako osuszacz po rinselessach sprawdza się perfekcyjnie. Poza tym sposób nakładania QD też ma wpływ na przyciąganie kurzu. Przy nakładaniu na suchy lakier „elektryzujesz” go od tarcia. Jak rzucisz QD przy osuszaniu i nie będziesz przesadnie szorował ręcznikiem to auto będzie znacznie mniej przyciągać kurz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję P&S Paint Gloss - naprawdę dzielnie radzi sobie z saharyjskim pyłem - w porównaniu do innych aut na parkingu, na lakierze trzyma się naprawdę niewiele tego pyłu, sporo też zjeżdża z lakieru podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AudiBlask napisał:

@Saczi możesz sobie zrobić mix BSD i Carpro Ech2o. 250ml bsd , 250ml wody i 25 ml ech2o. Kurzu nie ciągnie , śliskość ok , hydro bdb. 

To nie dla mnie ...
Ja pod tym względem jestem leniwy, czyli otwieram opakowanie, aplikuję i po wszystkim.

20 godzin temu, AudiBlask napisał:

W dobrej cenie można również znaleźć Soft99 Fukupika lub Speed and Barrier , one kurzu nie ciągną , nie wiem jak Luxury Gloss się zachowuje pod tym względem.

Faktycznie, długo wahałem się, czy nie wziąć S&B od sotfa, tym bardziej, że na lakierze mam Fuso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś na forum dyskusja nt QD'kó Softa?
Bo tak, Fukupika nie dla mnie:
https://youtu.be/_QU--I7tzR8?t=1547

 

 

Fukupika vs Luxury Glos- tu już lepiej,:
 

No i zostaje do porównania Speed&Barier - tu brak opinii.
W każdym przypadku ww QD/QW siadałyby na fuso coat, więc "optymalnie".

Pewnie ich nie kupię, bo mam tęgie zapasy (2L Chemotion, połówa butli BSD i Kecav Yogę), ale chcę mieć opinię, bo jak wypsikam zapasy, to najprawdopodobniej w kierunku softa się uśmiechnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi mam wszystkie produkty softa ale szczerze mówiąc trochę stoją. Wszystkie uważam że są bezproblemowe w pracy. Faktycznie luxury gloss lukiem rządzi. Snb głównie stoi i się kurzy bo nie robi nic nadzwyczajnego aż takiej trwałości nie potrzebuję. Dla mnie z softa rządzi fukupika po prostu. Produkt który zamierzam mieć zawsze w arsenale. Uniwersalny ładny look który siadam i i na metalika i na solida. Dobre zabezpieczenie brak ciągnięcia kurzu i praca jak najlżejszym qd. Produkty softa często łapią promocje 30% można się obkupić tanio samemu potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi Speed and Barrier fajnie działa zimą , ma jak dla mnie najlepsze samooczyszczanie z pośród całej trójki Softa. Efekt to typowe szkiełko , hydro podbije albo zamuli , nie wiem czym to jest spowodowane.

Luxury Gloss najlepiej wypada wizualnie , przyciemnia dość mocno lakier , dobre hydro. Jak dla mnie to właśnie LG przywraca ten świeży wygląd Fusso , lepiej niż S&B który jest niby dedykowany 

Fukupika to typowy quick detailer "psiknij przetrzyj ,zapomnij". Posiada dość dobre właściwości czyszczące , nie ingeruje w hydro , nie podbija śliskości. 

Żaden z trzech produktów nie jest lepem na syf ani magnesem na kurz. Nie są upierdliwe w aplikacji i docieraniu. Jeżeli zastanawiasz się między S&B a Fukupiką to brał bym Fukupike 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbujmy rozsądzić. Właśnie wrzuciłem na tylny spoiler obok siebie fusso speed oraz luksury gloss. Między nimi i pod nimi lekko wcześniej przetarty grafenowym adsem Scholl vintage. Dodatkowo gloss wpadł na drzwi kierowcy. Wypatrujemy różnic 🙂

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.