Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, FilipO napisał:

Jasna butelka, 1wsza wersja. Choć może trochę przesadzam.. na Soul Red mega robotę robi, na srebrnym również, za to ciągle się gryzie z czerwonym UNI .. 

A masz doświadczenia jak c2v3 zachowuje się kładąc go na inne woski i qd? CC WG nie ma z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BartekW napisał:

Ogólnie interesuje mnie look jaki pozostawia i jak z aplikacja ? 

Aplikacja banalna (wg mnie bardzo podobna do CP Ech2O - zresztą wydaje mi się, że to podobny produkt, chociaż nie tak wszechstronny, jak Ech2O i zawiera chyba więcej SiO2, niż Ech2O), trzymając się wskazanych rozcieńczeń (nie bawiłem się jeszcze we własne - inne, niż wskazywane przez producenta - rozcieńczenia). Podbija połysk zauważalnie (dotąd stosowałem tylko "na sucho") - daje zimny połysk, bez jakiejś głębi - taki typowy "szklany" połysk. Nadaje niezłej śliskości lakieru, hydrofobowość na wysokim poziomie. Nie wiem, jaką posiada rzeczywistą trwałość, gdyż traktuję ten produkt jako booster do ceramiki (powłok i wosków SiO2), a nie jako samodzielne zabezpieczenie. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerna odpowiedz 😉 kupiłem wersje gotowa do użytku i sprawdzę czy podbije fajnie szklistość lakieru bo na tym mi najbardziej zależy a mam kolor srebrny. Jak aplikujesz ? Na necie wyczytałem ze po rozprowadzeniu przetrzeć wilgotna mf a potem sucha czy lecisz normalnie cały czas sucha mf ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BartekW napisał:

Na necie wyczytałem ze po rozprowadzeniu przetrzeć wilgotna mf a potem sucha czy lecisz normalnie sucha mf ?

Aplikuję na MF i rozprowadzam na lakierze. Aplikację wzoruję na sposobie aplikacji jednego z moich guru detailingu: 

Miałem v1 i mam v2 i w aplikacji "na sucho" obie wersje są przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 2 dni temu się bawiłem. Bardzo spoko produkt. Szkli, aplikowałem na bardzo bogato na mokry lakier. Ładnie odparowuje w takiej opcji z resztkami wody. Brak mazów. Hydro nie sprawdzałem ale dziś jechałem 20km w deszczu. Pod domem już nie padało i jak wysiadłem z auto to boki auta suche. Więc zrzut na pewno dobry.

Generalnie taki trochę podobny do WG jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, analyzator napisał:

scholl sw30

Co prawda nie 30 ale miałem sw20 (nie wiem czym się różnią). No i ten sw20 to bardzo fajny produkt był, na metaliku kapitalnie podbijał ziarno i dodawał sporo połysku. Bezproblemowy w aplikacji. Używałem go chętniej niż np SV Lotos.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Odnośnie Bio Nano Pro v2  i APEX Detail to bardziej pasuje ten film:

 

 

Oba produkty na zrobione na bazie ADS Bio nano pro v2 oraz NGPS v2. Alfred tego nie zdradzi ale różnice mogą wynikać jedynie z rozcieńczenia.  W przypadku APEX produkt może byc mniej rozcieńczony i dlatego sugeruje aplikację na mokrą fibrę (co trochę rozcieńczy produkt i zmniejsza ryzyko smug), rozprowadzenie i dotarcie suchą.

 

Ja polecam trzy sposoby aplikacji:

- na mokro podczas osuszania

- jako klasyczny QD/spray wax : pryśnij i przetrzyj 

- do zmaksymalizowania efektów: aplikacja na sucho aplikatorem z mikrofibry i dotarcie fibrą

 

 

2 godziny temu, BartekW napisał:

... Na necie wyczytałem ze po rozprowadzeniu przetrzeć wilgotna mf a potem sucha czy lecisz normalnie cały czas sucha mf ? 

Jeżeli już to bardziej jak na filmie wyżej czyli spryskanie mokrej fibry rozprowadzenie i dotarcie suchą, efekt będzie taki sam jak aplikacja podczas osuszania

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje QD który przede wszystkim będzie szybki w aplikacji najlepiej na 1 fibre i wytrzyma ok. 2-3 tygodni. Przebiegi raczej znikome. Max 200km. Głównie auto stoi pod chmurką. Nie chcę żeby jakoś specjalnie się syf od deszczu i pyłku zbierał. W ech2o sprawdzi się do tego, bo i tak miałem plan go testować ale ostatnio czasu brak.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Patryk14 napisał:

Potrzebuje QD który przede wszystkim będzie szybki w aplikacji najlepiej na 1 fibre i wytrzyma ok. 2-3 tygodni. Przebiegi raczej znikome. Max 200km. Głównie auto stoi pod chmurką. Nie chcę żeby jakoś specjalnie się syf od deszczu i pyłku zbierał.

Sprawdz sobie żółty QD Deturner. Wylałem juz litr. Rewelacyjny klasyczny QD o przyjemnym zapaszku, robi mi połysk fajny i fajne ma korpelki po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie żółty QD Deturner. Wylałem juz litr. Rewelacyjny klasyczny QD o przyjemnym zapaszku, robi mi połysk fajny i fajne ma korpelki po deszczu.
Zamówiłem sobie i wziąłem tester ech2o. Mam nadzieję że jeden albo ew. Drugi spełni moje oczekiwania.
Najlepsze rozcieńczenie dla ech2o to 1:15?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 17:24, BartekW napisał:

artdeshine bio nano pro v2

Aplikacja bardzo prosta, używam w stężeniu 1:10 i chyba innego robić nie będę. Bardzo pomocny przy osuszaniu jak i na sucho. Podbija fajnie śliskość, połysk. Hydro bardzo ładne. Moim zdaniem nie lepi tak brudu.

Jak się go rozprowadza po lakierze to jest taki jakby tłusty ale dociera się bezproblemowo. 
 

Fajny qd i bardzo wydajny 🙂 

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Domel napisał:

Sprawdz sobie żółty QD Deturner. Wylałem juz litr. Rewelacyjny klasyczny QD o przyjemnym zapaszku, robi mi połysk fajny i fajne ma korpelki po deszczu.

To będzie coś w stylu GS Gloss? Bo szczerze mówiąc GS trafił do mojego TOP3 za frajdę z aplikacji, połysk i niewielką ingerencję w hydro bazowego LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Mumins napisał:

To będzie coś w stylu GS Gloss? Bo szczerze mówiąc GS trafił do mojego TOP3 za frajdę z aplikacji, połysk i niewielką ingerencję w hydro bazowego LSP.

Dokładnie tak. Ale Deturner na moim lepsze szkiełko dodaje - bo co chwilę mam ptaszniki na lakierze 😉

Generalnie mega uniwersalny produkt - nawet szyby nim myję jako waterless https://streamable.com/600q7y

Mega szybkie odparowanie, zero smug, lekkie szkiełko, bardzo ładne krople.

Jestem nim zachwycony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto w folii mat/satyna. Położony jest Gyeon Q2 Matte. Potrzebuje jakiś quick detailer żeby po myciu przelecieć auto.  Mam Gyeon Q2M Cure Matt ale nie wiem czy jest sens stosowania go co mycie auta. Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypadłem nieco z obiegu a i przy okazji kończą się stare zapasy. Moim jednym z ulubionych QD/selantem jest CarPro Reload który stosuje na lakier niczym nie zabezpieczony. Na lakierze jest kanapka różnych QD ale jakoś mi ten CarPro najbardziej odpowiadał. Czy na dzień dzisiejszy jakiś psikacz może jest podobny do Reload'a który Byście polecili. Będę robił troszkę zakupów więc przy okazji coś bym dokupił za jednym zamachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD raczej mocarz typu CarPro Reload, czyli fajne kropelkowanie i fajnie jak by coś mógł wyciągnąć więcej szklistości z białego koloru auta. Oczywiście jak by było kilka propozycji to znając siebie zakupię kilka różnych. Mnogość na rynku jest duża więc stąd moje pytanie i wiem że nie skończy się na jednym ale myślę że lepiej celować w te sprawdzone bo mam mało miejsca na półce w garażu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.